PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نرم افزار اورجینال

t.o.e
15-09-2010, 21:56
سلام و خسته نباشید به تمامی کاربران سایت و کسانیکه تلاش در پاسخگویی به مشکلات کاربران هستند.
و اما سوال من:

در رابطه با میکرو آرم...کدامیک روتین بازار ایران هست و جوان الکترونیک یا هر مغازه ای با هاش زیاد کار میکنه.
بعد میخوام بدونم که نرم افزاری که خود سایت برای آرم گفته چیه..چون نرم افزارهای کرک شده احتمال اینکه باگ داشته باشند هست .
اگر هم نرم افزار اورجینالی که تو ایران هست و میفروشند باشه بگید؟
اگر میکرو آرم کنار مغناطیس قرار بگیره ریست میکنه؟

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
بزرگ ترین موفقیت ها در جهان به این دلیل به دست آمده که وقتی هیچ امیدی به موفقیت نبوده، عده ای همچنان دست از تلاش برنداشته اند.
بزرگترین عامل شکست،تلاش نیست.

farzadsw
16-09-2010, 13:39
تو بازار ایران فعلا 3 تا میکرو روتین هستن . ترتیب میزان استفادشون هم تقریبا به این صورته :
1. AT91SAM7X256 (به لطف مجله های کویر)
2. LPC2378
3. AT91SAM7S64
میکرو های دیگه ای هم استفادهمیشن و توبازار هم هستن ولی اینا بیشتر هستن.

نرم افزار هایی که الان تو ایران استفاده میشه اینا هستن:
1.KEIL uVision . که از کامپایلر رسمی خود شرکت ARM استفاده میکنه.(ADS)
2.IAR . که از کامپایلر خود شرکت IAR استفاده میکنه.

ارجینال اینا رو من ندیدم جایی بفروشن(دنبالش هم نبودم) ولی اگه باشه قیمت لایسنسشون حدود 1 ملیون تومن باید باشه چون کامپایلر حرفه ای و تخصصی هستن (بر خلاف بسکام و کدویژن) .دقیقترش تو سایت هر کدوم هست. نصب غیر مجاز و با کرک keil راحت تر از IAR هست.و اکثرا هم با کیل کارمیکنن و مشکل خاصی ندارن.

در مورد مغناطیس ، هر میکرو و IC ای اگه میدان مغناطیسی به اندازه کافی بزرگ بهش برسه ، تو کارش اختلال ایجاد میشه . شما چه شرایطی مد نظرتونه ؟ اگه شرایط ساده ای هست میتونم براتون امتحان کنم.

t.o.e
16-09-2010, 16:40
سلام:
براتون نوشتم که تو چه زمینه ای و تا چه حدی است.
لطف کنید صندوق پیامهاتونو چک کنید.

farzadsw
17-09-2010, 20:19
سلام:
براتون نوشتم که تو چه زمینه ای و تا چه حدی است.
لطف کنید صندوق پیامهاتونو چک کنید.
با توجه به شرایطی که نوشتید ، طراحی مدار و جعبه باید به نحوی باشه که تو اون شرایط بتونه کارکنه . تو این مواقع طراحی مدار از خود میکرو مهمتر هست . اما اگر از جهت مقایسه بین میکرو ها بخواید بدونید، میکرو های آرم شرکت اتمل از میکروهای avr اون وضعیت بهتری رو دارن. به عبارت دیگه اگر یه میکرویی بتونه تو اون شرایط درست کار کنه ، میکروهای ARM هم قطعا میتونن .

t.o.e
17-09-2010, 21:24
با توجه به شرایطی که نوشتید ، طراحی مدار و جعبه باید به نحوی باشه که تو اون شرایط بتونه کارکنه . تو این مواقع طراحی مدار از خود میکرو مهمتر هست . اما اگر از جهت مقایسه بین میکرو ها بخواید بدونید، میکرو های آرم شرکت اتمل از میکروهای avr اون وضعیت بهتری رو دارن. به عبارت دیگه اگر یه میکرویی بتونه تو اون شرایط درست کار کنه ، میکروهای ARM هم قطعا میتونن .
سلام:
ممنون از پاسخگویی جنابعالی.
اگر از fpga استفاده کنم چی؟شما گفتید هر میکرو و ic میتونه دچار اختلال بشه.مگر اینکه ما اونا رو داخل محفظه ای بزاریم که به طریقی از مدار اصلی در برابر مغناطیس محافظت کنه.این کار رو میتونیم انجام بدیم؟

armstk
17-09-2010, 21:56
سلام:
ممنون از پاسخگویی جنابعالی.
اگر از fpga استفاده کنم چی؟شما گفتید هر میکرو و ic میتونه دچار اختلال بشه.مگر اینکه ما اونا رو داخل محفظه ای بزاریم که به طریقی از مدار اصلی در برابر مغناطیس محافظت کنه.این کار رو میتونیم انجام بدیم؟
سلام
خیلی از plc های زیمنس از میکروکنترلر هایه با هسته ی 8051 درست شده , ولی کوپلینگ حساب شده ای برای ورودی خروجی ها گذاشتن
برای تغذیه هم کلی فیلتر داره , داخله plc رو هم که ببینین با یک لایه فلزی رو مدار های حساس پوشیده شده

fpga هم فرقی با میکرو نمیکنه , شما یه مقاومت هم داخله میدان مغناطیسی ببرین مقداره مقاومتش تغییر میکنه , دیگه چه برسه به نیمه هادی ها

موفق باشیی

t.o.e
18-09-2010, 00:56
سلام
خیلی از plc های زیمنس از میکروکنترلر هایه با هسته ی 8051 درست شده , ولی کوپلینگ حساب شده ای برای ورودی خروجی ها گذاشتن
برای تغذیه هم کلی فیلتر داره , داخله plc رو هم که ببینین با یک لایه فلزی رو مدار های حساس پوشیده شده

fpga هم فرقی با میکرو نمیکنه , شما یه مقاومت هم داخله میدان مغناطیسی ببرین مقداره مقاومتش تغییر میکنه , دیگه چه برسه به نیمه هادی ها

موفق باشیی
تشکر میکنم از راهنماییتون.حالا plc یا fpga؟
کدومش رو استفاده کنم؟
چرا تو قسمت fpga کسی سوال من رو جواب نداده.این سایت به این بزرگی کسی نبود که...
از شماها که با سابقه هستید ،لطف کنید ببینید قسمت fpga .

1nafar
26-09-2010, 13:14
تشکر میکنم از راهنماییتون.حالا plc یا fpga؟
سلام
در میورد انتخاب میکرو کنترلر قبلا بحث های زیادی انجام شده و متاسفانه هیچ کدوم به نتیجه ی خاصی نرسیده . به همین جهت نتیجه میگیرم که مهم طراح و برنامه نویس هست نه نوع میکرو و plc و... .

چرا تو قسمت fpga کسی سوال من رو جواب نداده.این سایت به این بزرگی کسی نبود که...
از شماها که با سابقه هستید ،لطف کنید ببینید قسمت fpga .
اشاید کسی جواب رو ندونه ، اما من گه بلد بودم حتما جواب میدم