PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک فوری: data logger with arm

t.o.e
10-09-2010, 20:24
سلام:
اگر کسی اطلاعاتی راجع به اینکه من باید چی کار کنم بگه ممنون میشم/
خودم در این حد میدونم که در ابتدا باید سنسور دما(بسته به انتخابم) رو با arm راه اندازی کنم و بعد اطلاعاتی که از سنسور می گیرم رو یه جایی ذخیره کنم که فکر میکنم که دیتا لاگر این کار رو میکنه و در آخر روی pc از طریق کابل و نرم افزاری نشون بدم.
من فقط راه اندازی سنسور دما(مثلا lm35) ، با میکرو رو بلدم.بقیه اش رو به مشکل خوردم.
sts.electronic@gmail.com

armstk
10-09-2010, 21:19
سلام
اگر شما میخاین دیتا رو به کامپیوتر انتقال بدین دیگه چه نیازی به دیتا لاگر دارین؟!
شما میتونین دیتا رو با پورت سریال بفرستین به کامپیوتر و نرم افزار براش بنویسین تا مقادیر رو روش نشون بده

t.o.e
10-09-2010, 21:40
سلام
اگر شما میخاین دیتا رو به کامپیوتر انتقال بدین دیگه چه نیازی به دیتا لاگر دارین؟!
شما میتونین دیتا رو با پورت سریال بفرستین به کامپیوتر و نرم افزار براش بنویسین تا مقادیر رو روش نشون بده

اول تشکر کنم که منت گذاشتید و جواب دادید.
نرم افزار بلد نیستم بنویسم....اگر تو این زمینه میدونید چی کار کنم که ممنون میشم.
حتما باید دیتا لاگر باشه.
کل این سخت افزار دیتا لاگرش مهمه که منو حسابی از کار انداخته.
من چند تا پروژه آماده تو youtube دیدم....ولی کمکی نکرد بهم.

armstk
10-09-2010, 22:04
سلام
شما باید از دما که نمونه میگیریه طی فواصل زمانی مساوی اونا رو توی یک حافظه بنویسی(مثل MMC یا FLASH یا حتی EEPROM)که میتونی داخله یک آرایه باشه
این دیتا ذخیره شده رو باید از یه طریقی به کامپیوتر انتقال بدی که همون پورت سریال خوبه
این اصل دیتا لاگر بود دیگه بقیش با خودتونه:hi:

Division
10-09-2010, 22:58
سلام:
اگر کسی اطلاعاتی راجع به اینکه من باید چی کار کنم بگه ممنون میشم/
خودم در این حد میدونم که در ابتدا باید سنسور دما(بسته به انتخابم) رو با arm راه اندازی کنم و بعد اطلاعاتی که از سنسور می گیرم رو یه جایی ذخیره کنم که فکر میکنم که دیتا لاگر این کار رو میکنه و در آخر روی pc از طریق کابل و نرم افزاری نشون بدم.
من فقط راه اندازی سنسور دما(مثلا lm35) ، با میکرو رو بلدم.بقیه اش رو به مشکل خوردم.
sts.electronic@gmail.com

با سلام

ديتا لاگر همون طور كه از اسمش مشخصه وظيفه جمع آوري ديتا و ارسال اون به كامپيوتر رو بر عهده داره و اين كار ميتونه از طريق اينترفيس هاي مختلفي صورت بگيره .

از ديتا لاگر زماني استفاده ميشه كه شما بخواي اطلاعات رو از كانال هاي زيادي جمع كني و در قالب هاي مشخص شده اي به كامپيوتر تحويل بدين(البته بدون اينكه ديتا هاي جديد دريافتي رو از دست بدين) .

اگر فقط يه خط ديتا داشته باشي ميشه با اينترفيس Rs232 و پورت com براحتي اين كار رو انجام داد .

rfbook
10-09-2010, 23:37
نرم افزار بلد نیستم بنویسم....اگر تو این زمینه میدونید چی کار کنم که ممنون میشم.

با سلام
به غیر از نرم افزار های visual basic و labview و matlab و ... نرم افزار های دیگری برای مانیتورینگ اطلاعات نیز وجود دارند که این نرم افزار ها نرم افزار های مانیتورینگ آماده می باشد .
نرم افزار های مانیتورینگ نرم افزار هایی هستند که توسط آنها می توان اطلاعات دریافتی از پورت های کامپیوتر را در آنها نمایش داد .

فرض کنید می خواهید اطلاعات دمای یک سنسور را به کامپیوتر منتقل کنید و در کامپیوتر نمایش دهید و حتی اطلاعات را در pc ذخیره کنید که در این صورت می توانید با استفاده از این نرم افزار ها براحتی دیتا را دریافت و نمایش دهید .

کار با این نرم افزار ها بسیار ساده می باشد .

نرم افزار Advanced Serial Port Monitor نمایش اطلاعات دریافتی از پورت RS232
مناسب برای دریافت اطلاعات از پورت سریال

for Windows 9x/Me/NT/2000/XP x86,x64/2003,2008 x86,x64/Vista x86,x64/Windows 7 x86,x64.

دانلود
You can see links before reply
------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------
نرم افزار Advanced Serial Data Logger دیتا لاگر اطلاعات دریافتی از پورت سریال
مناسب برای ذخیره اطلاعات دریافتی از پورت RS232

for Windows 9x/Me/NT/2000/XP x86,x64/2003,2008 x86,x64/Vista x86,x64/Windows 7 x86,x64.

دانلود
-------------------------------------------------- --------------------------------------------------------
نرم افزار Advanced USB Port Monitor دریافت اطلاعات از پورت USB

مناسب برای دریافت و نمایش اطلاعات از پورت USB

دانلود

در نرم افزار advance port serial می توانید مانند شکل زیر تنظیمات را انجام دهید و با زدن گزینه open اطلاعات را دریافت کنید

Buadrate = 9600
شماره پورت سریال= port
Databits = 8
Stopbits =1
Flow control = none
Parity = no parity

در این نرم افزار می توانید سرعت نمایش اطلاعت را نیز تعیین کنید .

شماره پورت سریال خود را باید صحیح وارد کنید .

نرم افزار data logger
این نرم افزار می تواند دیتا های دریافتی از پورت rs232 را بصورت یک فایل notepad ذخیره کند

نحوه تنظیمات را در زیر مشاهده می کنید .

طبق پنجره زیر تنظیمات را انجام داده و start را بزنید اطلاعات دریافت شده و در مسیری که شما برای آن مشخص می کنید ذخیره می شود .

t.o.e
11-09-2010, 16:03
سلام:
از اینکه جواب دادید تشکر میکنم.:mrgreen:
استفاده کردم....:018:
اگر هر کدوم از شماها توی کامپیوتر یا سخت افزار یا میکرو یا الکترونیک سوالی داشت من در خدمتم.
چون کمتر میتونم بیام اینترنت به دلیل دور بودن دانشگاهم از تهران و عدم دسترسی به اینترنت .
به ایمیلم هر پروژه ای که داشتید بزنید تا اونجایی که بلد باشم کمکتون میکنم.
پروژه data logger با آرم رو تا دوماه دیگه آماده شده میزارم توی سایت البته اگر بشه.
sts.electronic@gmail.com

hakim.alireza
12-01-2011, 14:33
با سلام
به غیر از نرم افزار های visual basic و labview و matlab و ... نرم افزار های دیگری برای مانیتورینگ اطلاعات نیز وجود دارند که این نرم افزار ها نرم افزار های مانیتورینگ آماده می باشد .
نرم افزار های مانیتورینگ نرم افزار هایی هستند که توسط آنها می توان اطلاعات دریافتی از پورت های کامپیوتر را در آنها نمایش داد .

فرض کنید می خواهید اطلاعات دمای یک سنسور را به کامپیوتر منتقل کنید و در کامپیوتر نمایش دهید و حتی اطلاعات را در pc ذخیره کنید که در این صورت می توانید با استفاده از این نرم افزار ها براحتی دیتا را دریافت و نمایش دهید .

کار با این نرم افزار ها بسیار ساده می باشد .

نرم افزار Advanced Serial Port Monitor نمایش اطلاعات دریافتی از پورت RS232
مناسب برای دریافت اطلاعات از پورت سریال

دانلود
------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------
نرم افزار Advanced Serial Data Logger دیتا لاگر اطلاعات دریافتی از پورت سریال
مناسب برای ذخیره اطلاعات دریافتی از پورت RS232

دانلود
-------------------------------------------------- --------------------------------------------------------
نرم افزار Advanced USB Port Monitor دریافت اطلاعات از پورت USB

مناسب برای دریافت و نمایش اطلاعات از پورت USB

دانلود

در نرم افزار advance port serial می توانید مانند شکل زیر تنظیمات را انجام دهید و با زدن گزینه open اطلاعات را دریافت کنید

Buadrate = 9600
شماره پورت سریال= port
Databits = 8
Stopbits =1
Flow control = none
Parity = no parity

در این نرم افزار می توانید سرعت نمایش اطلاعت را نیز تعیین کنید .

شماره پورت سریال خود را باید صحیح وارد کنید .

نرم افزار data logger
این نرم افزار می تواند دیتا های دریافتی از پورت rs232 را بصورت یک فایل notepad ذخیره کند

نحوه تنظیمات را در زیر مشاهده می کنید .

طبق پنجره زیر تنظیمات را انجام داده و start را بزنید اطلاعات دریافت شده و در مسیری که شما برای آن مشخص می کنید ذخیره می شود .

خوب عزیز دل من چرا از Hyper Terminal خود ویندوز استفاده نمی کنید
یا علی
باتشکر

1nafar
22-01-2011, 15:22
خوب عزیز دل من چرا از Hyper Terminal خود ویندوز استفاده نمی کنید
سلام
چون Hyper Terminal فقط داده های ارسالی و دریافتی رو نمایش میده و فقط در ویندوز xp قابل استفاده هست .
علاوه بر مواردی که جناب rfbook گفتند ، نرم افزار زیر هم برای مانیتور کردن اطلاعات پورت com مناسب هست :
به علاوه نحوه ی برنامه نویسی پورت com در نرم افزار ویژوال بیسیک در مجله ی pmm1 وجود داره ، کار با پورت com به دلیل وجود کتابخونه های از پیش تعریف شده خیلی ساده هست .

hakim.alireza
23-01-2011, 19:32
سلام
چون Hyper Terminal فقط داده های ارسالی و دریافتی رو نمایش میده و فقط در ویندوز xp قابل استفاده هست .
علاوه بر مواردی که جناب rfbook گفتند ، نرم افزار زیر هم برای مانیتور کردن اطلاعات پورت com مناسب هست :
به علاوه نحوه ی برنامه نویسی پورت com در نرم افزار ویژوال بیسیک در مجله ی pmm1 وجود داره ، کار با پورت com به دلیل وجود کتابخونه های از پیش تعریف شده خیلی ساده هست .

متوجه نشدم، خوب تمام کارهایی که این نرم افزار گفتید Hyper Terminal هم میکند
یاعلی
موفق باشید

1nafar
24-01-2011, 07:30
سلام
نرم افزار Hyper Terminal موارد زیر رو انجام میده :
به پورت های com سخت افزاری با یک نرخ انتقال داده ی مشخص متصل میشه
میشه داده ای رو ازش به دستگاه ارسال کرد یا داده ی دریاقتی از دستگاه رو داخلش خوند
میشه از پورت com در مد های مودم و rs232 استفاده کرد .
این نرم افزار فقط در ویندوز های xp و 98 و.. قابل استفاده هست
نرم افزار های ذکر شده موارد زیر رو انجام میده :
create/debug/test داده بر روی پورت سریال ( تمامی کار های که هایپر ترمینال انجام میده .
ایجاد یک سخت افزار مجازی بر روی پورت سریال ( مثل این هست که شما یه دونه میکرو یا ماژول به پورت com متصل کردید ) ( از این قابلیت برای تست کردن پورت و نرم افزار های نوشته شده استفاده میشه )
نمونه برداری از داده ی مبادله شده میان pc و سخت افزار متصل شده به پورت com و قابلیت ذخیره اون
پشتیبانی از تمامی قابلیت های پورت com ( پروتکل های rs232 همزمان و غیر همزمان ، مد های مودم و...)
قابلیت به اشتراک گذاری پورت com بین چند وسیله
و... .
امید وارم با این مقایسه به جواب سوالاتون رسیده باشید .