PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دو مشکل در codevision

lpln852
23-08-2010, 17:43
من دوتا مشکل دارم که نمیدونم چطور باید انجامش بدم
1- من میخوام عدد هگز موجود در یه متغییر روی lcd نشون بدم باید چیکار کنم
2- برای تبدیل یک متغییر دو بایتی به دوتا متغییر یک بایتی و تبدیل دوتا متغییر یک بایتی به یک متغییر دو بایتی باید چیکار کنم

Aghaeifar
23-08-2010, 20:14
1-
از دستور sprintf استفاده کن و متغیر رو در رشته بریز و رشته رو در ال سی دی نشون بده

2-
می تونی یک union تعریف کنی
و یا بایت با ارزش بیشتر تا 8 تا شیفت بدی و با بایت با ارزش کمتر OR کنی

Division
23-08-2010, 23:30
ن میخوام عدد هگز موجود در یه متغییر روی lcd نشون بدم باید چیکار کنمشما مي خواين عدد هگز بر روي lcd هم به صورت هگز نشون داده بشه يا مي خواين معادلش در مبناي دسيمال نشون داده بشه ؟

برای تبدیل یک متغییر دو بایتی به دوتا متغییر یک بایتی و تبدیل دوتا متغییر یک بایتی به یک متغییر دو بایتی باید چیکار کنم براي تبدیل دوتا متغییر یک بایتی به یک متغییر دو بایتی با فرض اينكه بايت با ارزش شما MSB و بايت كم ارزش شما LSB باشه بايد از دستور زير استفاده كنيد :

result=((256*MSB)+LSB);البته هر دوتا متغيير MSB و LSB بايد به صورت unsigned char تعريف بشن .

ولي برای تبدیل یک متغییر دو بایتی به دوتا متغییر یک بایتی، تصور كن كه result همون عدد دوبايتي باشه كه مي خواي به دو متغيير يك بايتي به نام هاي MSB و LSB تبديل كني(يعني درست عكس حالت قبل) بايد از سورس زير استفاده كني :

LSB=(result%256);
MSB=(result/256);:wink: