PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارتباط بیسیسم دو کامپیوتر

ROBOMAN
21-08-2010, 22:06
سلام

من میخوام دو کامپیوتر رو از طریق درگاه کارت شبکه به هم اونم به صورت بیسیم متصل کنم

یعنی بجای اینکه با کابل شبکه به هم متصل کنم به صورت بیسیم متصل کنم
آیا امکانش با hm-tr یا rfm 12b هست ،یعنی سرعتش جواب میده ؟

agape
22-08-2010, 19:23
اول که چرا از مودم وایرلس استفاده نمیکنی ؟

دوم امکانش هست ولی خوب سرعتت خیلی محدود میشه مثلا rfm12 حد اکثر نرخ انتقالیش 115200 بیت در ثانیه هست که در مقابل خود پروتکل شبکه که 100000000 بیت هست خیلی ناچیزه ولی اگه مثری باید اول یه رابط شبکه بذاری که بتونی میکرو وصل کنی به شبکه بعد که وصل شدی دیتا رو بگیری و با هر ماژول دلخواهی بفرستی به این صورت

computer->phy->nic->ip->tcp->avr->rfm12

ROBOMAN
22-08-2010, 23:48
سلام
ممنون:wink:
شما ماژول خاصی سراغ ندارین؟
من باید یه کارت شبکه بی سیم درست کنم که یک سری اطلاعات رو از یه دستگاه که شبکه داره بخونه و اونو به یه کامپیوتر دیگه بفرسته ii998)

agape
23-08-2010, 10:30
سلام دوست گرامی - ماژول که خیر اگر هم بتونی پیدا کنی احتمالا حدود 50 تومن باید باشه، در ضمن کارت شبکه بی سیم هم به این راحتی نیست چون تو شبکه پروتکل های مختلفی هست من فکر میکنم شما باید لایه فیزیکی رو راه اندازی کنی و بسته ها یی که میرسن رو شناسایی کنی و از طریق بی سیم بفرستی واسه لایه فیزیکی میتونی از enc28j60 استفاده کنی من قبلا راش انداختم ، اگه بگی دقیقا میخوای چکار کنی بهتر میتونم راهنماییت کنم عزیز
راه دیگه ای هم که هست از استفاده از USB و این که HID کارت شبکه رو بدی تا تو ویندوز سخت افزار رو به عنوان کارت شبکه بشناسه:wink:

ROBOMAN
13-09-2010, 18:07
سلام
کسی جواب دیگه نداره بده؟

farzadsw
13-09-2010, 19:14
سلام

من میخوام دو کامپیوتر رو از طریق درگاه کارت شبکه به هم اونم به صورت بیسیم متصل کنم

یعنی بجای اینکه با کابل شبکه به هم متصل کنم به صورت بیسیم متصل کنم
آیا امکانش با hm-tr یا rfm 12b هست ،یعنی سرعتش جواب میده ؟

rfm12b , hm-tr برای این کار مناسب نیستن و نمیشه از اونا استفاده کرد.
چرا از ماژول های wifi و حتی خود مودم wifi استفاده نمیکنید ؟ یعنی هدفتون ساخت مودم وایرلس هست یا هدفتون چیز دیگری هست و قراره از این استفاده کنید ؟
*اگه اون دستگاه pci و usb نداره ، میتونید از مودمهای مخصوصا این کار (ورودی شبکه کابلی و خروجی بیسیم) یا access point استفاده کنید.