PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارتباط arm با pc از طريق usb

amir9297
21-08-2010, 20:27
من تا حالا روش هاي مختلفي درباره ي ارتباط arm با pc امتحان كردم ولي با usb انجام ندادم!!!!!
من با ويژال بيسيك دات نت 2008 زياد كار كردم.
مي خواستم در اين باره از اول راهنمايي كنيد.:roll:
مي دونم راه هاي مختلفي براي اتصال به usb يعني (HIDوMemoryوMouse) هست كه درايور آن روي كامپيوتر هست.
-------------------------------------------------------------
من مي خوام arm رو بدون اين روش ها (HIDوMemoryوMouse) وصل كنم و با ويژال بيسيك دات نت داده انتقال دهم! مثل دماي اتاق و نمايش آن در كامپيوتر .

ali_aaa
22-08-2010, 10:00
سلام
اگه حجم داده تون مثل همین که گفتین کم باشه اصلاً نیازی به پورت USB و دردسر های اون نیست و به سادگی می تونین از پورت Com استفاده کنین - راه اندازیش راحت تره و دردسر نداره داخل مجله ها هم آموزشش اومده
USB برای وقتی هستش که حجم داده های انتقالی زیاد باشه-
بهترین راه استفاده از همون HID هستش که بالا گفتین در غیر اینصورت کار خیلی سخت میشه چون اون موقع باید برای ویندوز خودتون درایور بنویسید.

amir9297
22-08-2010, 17:10
ممنون "ali_aaa" حالا من مي خواهم با استفاده از HID در vb اطلاعات رو نمايش بدم:D
لطفا كمكم كنيدaa)

1nafar
24-08-2010, 16:00
سلام
بحث بر روی usb و نحوه ی راه اندازی اون خیلی گسترده هست . و قطعا نمیشه در یک پست و ارسال تمامش رو شرح داد .
ما قرار بود این بحث رو توی مجله ی 12 بیاریم که به دلیل گستردگی مطالب ، نتونستیم آمادش کنیم . شما میوتنید منتظر ارائه ی مطالب در مجله ی 13 باشید .

HAMED_PCB
06-09-2010, 17:05
سلام ، من یه پروژه با vb6 درست کرده بودم که حالا می خوام at91sam7x رو از طریق ارتباط usb به پروژه متصل کنم و اطلاعات رو با Usb رد و بدل کنم(قبلا ارتباط سریال با avr بود).واسه این کار یا باید یه درایور بنویسم یا از درایورهای اماده ویندوز استفاده کنم درایور نویسی رو که بلد نیستم ،اومدم از درایورهای اماده ویندوز استفاده کنم چیزی مناسب برای کارم که بتونه راحت دیتا رو به صورت بایتی بین vb6 و arm ارسال و دریافت کنه پیدا نکردم.یه برنامه vb پیدا کردم که فکر میکنم یه ربط هایی به کار من داره ولی نتونستم تحلیلش کنم واسه دانلود میزارم.اگه بتونم این برنامه رو با arm ارتباط بدم مشکلم حل میشه این برنامه رو از لینک زیر برداشتم You can see links before reply
من باز میگردم دومبالش. کسایی که تونستن این کارو با vb6 بکنن چه با درایوری که خودشون نوشتن چه با درایورهای ویندوز،ممنون میشم کمک کنن :wink:

HAMED_PCB
06-09-2010, 20:35
پروژه ی دیگه ای با usb پیدا کردم که برنامه میکرویش با keil3 نوشته شده و برنامه کامپیوترش با cpp نوشته شده.برنامه pc به صورت نصبی توش هست. هر کاری کردم نتونستم برنامه میکروش رو کامپایل کنم شما هم امتحان کنید شاید بتونید.
You can see links before reply

1nafar
26-09-2010, 13:16
سلام
اگه به مسیر زیر در مکان نصب نرم افزار kiel برید ، چند تا پروژه ی عملی وجود داره :
Keil\ARM\Boards\Atmel\AT91SAM7X-EK\USB
متاسفاته کار با usb خیلی گسترده هست ....

HAMED_PCB
19-11-2010, 21:32
کتاب (اصول و راهنمای استفاده از پورت usb) از جان اکسلسون ترجمه شهرام ظریف ،همه چیز رو درباره پیکربندی و ساختار usb توضیح داده برای شروع کار حرفه ای با usb میتونه کتاب خوبی باشه :wink:

فرناز
30-04-2013, 10:20
سلام من دنبال یک پروژها کامل در ارتباط باDSP چیپ ها می گردم لطفا کمکم کنید:hi: