PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در حد تیم ملی

moj14mja
21-08-2010, 13:04
آقا ، یه مشکلی پیش اومد که من به کل اطلاعاتم شک کردم
اصلا یه منبع 24 ولت 3آمپری یعنی چه ؟کدام یک از گزینه های زیر هست
1-ولتاژ ثابت 24 ولت که حداثر 3 آمپر جریان تولید می کند
2-ولتاژ ثابت 24 ولت که فقط 3 آمپر جریان تولید می کند (یعنی خروجی همیشه 3 آمپر هست کمتر و بیشتر نمیشه مگر در حد خیلی جزئی)
کدام یک از دو گزینه مفهوم باتری هست؟:(
فکر کنم اگه این رو بدونم کل مشکلاتم حل میشه !

هنرفر
21-08-2010, 14:24
ولتاژ ثابت 24 ولت که حداکثر می توان 3 امپر جریان از آن کشید.میزان جریانی که منبع ولتاژ به مدار میده بستگی به مدار داره وگرنه هیچ وقت منبع ولتاژ خودبه خود جریانی به مدار نمیده.

Division
21-08-2010, 19:55
در تكميل پاسخ هنرفر جان بايد بگم كه اين منبع تغذيه شما اگر جريان و ولتاژ ناميش هميني باشه كه شما دارين بش اشاره مي كنين مفهومش همينه كه اشاره كردن ولي از كجا ميشه فهميد كه اين منبع واقعا اين پارامترهاي رو داره بايد تستش كنيد .

تست كردن ولتاژ كه كاري نداره ولي براي تست كردن حداكثر جرياين كه منبع ميتونه بتون بده منبع رو تو شرايط خيلي سخت تست كنيد:mrgreen: مطمئناً بدترين شرايط براي هر منبعي حالتي هست كه اتصال كوتاهش كنيد(البته براي مدت زمان خيلي كم) شما با آمپرمتر جريان اتصال كوتاهش رو بسنجيد اگر منبع شما مرغوب باشه بايد جريان اتصال كوتاهش بيشتر از اوني باشه كه روش نوشته مثلاً 3.3 آمپر .

HAMED_PCB
08-09-2010, 13:00
سلام .
اگه منبع شما باتری باشه یعنی میتونید به مدت 1 ساعت جریان 3 امپر رو با ولتاژ ثابت 24 ولت به مدار اعمال کنید و بعد از 1 ساعت افت ولتاژ پیدا میکنید و باتری تموم میشه.حالا بسته به جریانی که از باتری میکشید زمان دشارژ اون کم و زیاد میشه(تو انواع مختلف باتری تعریفها فرق میکنه: نیکل متال ،نیکل کادمیوم،لیتیوم ،باتریهای اسیدی و ...)
اگه منبع ولتاژ شما نوعی مبدل(اداپتور یا منبع تغذیه)باشه. یعنی حداقل تا جریان 3 امپر ولتاژ خروجی شما(24 ولت) نباید افت پیدا کنه و تلفات گرمایی مدار هم با کشیدن جریان 3 امپر در بلند مدت در کارایی مدار اختلال ایجاد نکنه.
این شرایتیه که یه منبع خوب باید داشته باشه. ولی چون ما با جنسهای چینی سر و کله میزنیم نباید توقع زیادی داشته باشیم :mrgreen: