PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتقاد از مجله pmm

MEYSAMHL
19-08-2010, 19:34
سلام
مجلات میکروکنترلری که سایت منتشر میکنه هر شماره در حال بهتر شدن است و زحمات دوستان واقعا جای تقدیر و تشکر داره (خدا قوت) .
اما یه مسئله ای که در 3 شماره اخر به چشم می خوره یکنواخت شدن موضوعات هست مثل کار با ADC در LPC و ARM و یا کار با تایمر در LPC و ARM و ........ خوب کسی که یکی رو راه انداخته اون یکی رو با مراجعه با دیتا شیت می تونه راه بندازه و نیازی نیست یه مجله دیگه صرف راه اندازی ...... بشه.
در یکی از همین مجلات یک قسمت بسیار جالب (برای خودم و ظاهرا بقیه کاربران ) بخش سیستم عامل و ویندوز بود که اگه می خواهید مجله دارای چندین برابر خواننده باشه و جذابتر بشه .....بحث راه اندازی قدم به قدم ویندوز رو شروع کنید . با راه اندازی ویندوز یک تحول بسیار بزرگ علمی برای من و امثال من که با میکروکنترلر کار کرده اند محسوب خواهد شد ....
البته موضوعات مجله 12 رو خوندم به نظر یکی از بهترین شماره ها خواهد بود .
و در اخر باز هم از تمامی کسانی که در انتشار مجله دست دارند صمیمانه قدردانی میکنم و ارزوی موفقیت برای سایت و دوستان می کنم .:wink:

kavir
19-08-2010, 20:29
سلام
در مورد میکرو آرم عرض کنم اگر به همین سادگی مراجعه به دیتا شیت بود خیلی وقت پیش ارم جای ای وی ار نشسته بود
باید قبول کرد به این سادگی نیست
با توجه به اینکه قدم به قدم پیش میریم همونطور که قبلا اعلام کردیم اول ارم اتمل و فیلیپس سری 7 بعد ایکسمگا بعد سراغ ویندوز و .. می رویم قابل توجه که به قول شما چیز جدیدی هست و از نظر علمی بسیار ارزشمند ولی باید قبول کرد هنوز خیلی همه گیر نیست
ولی انشاءالله بعد از ایکسمگا قدم بعدی راه اندازی ویندوز و ارم های سرعت بالا بود

armstk
19-08-2010, 22:49
بخش سیستم عامل و ویندوز بود که اگه می خواهید مجله دارای چندین برابر خواننده باشه و جذابتر بشه .....بحث راه اندازی قدم به قدم ویندوز رو شروع کنید . با راه اندازی ویندوز یک تحول بسیار بزرگ علمی برای من و امثال من که با میکروکنترلر کار کرده اند محسوب خواهد شد ....
البته موضوعات مجله 12 رو خوندم به نظر یکی از بهترین شماره ها خواهد بود .
سلام
نصب کردن سیستم عامل کاره راحتی نیستش ! اگر راحت بوده این همه آدم تو ایرانه کدوم یکیشون تونسته یه سیستم عامل گرافیکی رو مثلا روی آرم نصب کنه؟؟
هنوز تو ایران کسی نتونسته این کار رو کنه و فعلا هم نباید امیدی بهش داشت

morteza_rk
20-08-2010, 00:06
سلام

من با نظر جناب کویر کاملا موافقم. حق با ایشونه و اهداف پیشبرد مجله از ماه ها قبل تدوین شده و طی یه نظرسنجی و بحث و گفتگوی داغ این مسیر در پیش گرفته شده. بنظر من خدشه ای بر این مسیر وارد نیست.

سلام
نصب کردن سیستم عامل کاره راحتی نیستش ! اگر راحت بوده این همه آدم تو ایرانه کدوم یکیشون تونسته یه سیستم عامل گرافیکی رو مثلا روی آرم نصب کنه؟؟

در این رابطه هم باید بگم که چنتا از مدیران سایت خودمون موفق به اجرای این کار شدن و از این بابت و آموزشش مشکلی نیست. منتهی هنوز وقتش نرسیده. در آینده با این مدیران فروتن و کارهای بکرشون آشنا خواهید شد.

Division
20-08-2010, 00:49
سلام

با سلام

در زمينه نصب os روي سيستم هاي بلادرنگ كارهايي رو انجام داديم و پيشرفت خوبي هم كرديم ولي همون طور كه kavir جان فرمودن قدم به قدم پيش ميريم و اگر الان نتايج رو مطرح كنيم اون موقع پروژه هايي رو كه داريم قدم به قدم به پيش مي بريم نصفه نيمه رها ميشن .

نصب سيستم عامل كاري نداره شايد من پنجاه بار اين كار رو انجام دادم مسئله اي كه مطرحه اينه كه بتونيم كاستومايزش كنيم و پلاگين هايي رو براش آماده كنيم تا بشه پارتيكلش كرد .

تحول بسیار بزرگ علمی برای من و امثال من که با میکروکنترلر کار کرده اند محسوب خواهد شد ....

بله درسته و انشاءالله بعد از اتمام پروژه هاي جاري اين مباحث رو نيز مطرح خواهيم كرد و سعي مي كنيم از تجربه راه اندازي پلتفرم هاي arm7tdmi و arm7tdmi-s نيز استفاده كنيم و در سطوح بالايي دانش، يوزيج OSها رو عرضه كنيم .:wink:

armstk
20-08-2010, 01:28
با سلام

در زمينه نصب os روي سيستم هاي بلادرنگ كارهايي رو انجام داديم و پيشرفت خوبي هم كرديم ولي همون طور كه kavir جان فرمودن قدم به قدم پيش ميريم و اگر الان نتايج رو مطرح كنيم اون موقع پروژه هايي رو كه داريم قدم به قدم به پيش مي بريم نصفه نيمه رها ميشن .

نصب سيستم عامل كاري نداره شايد من پنجاه بار اين كار رو انجام دادم مسئله اي كه مطرحه اينه كه بتونيم كاستومايزش كنيم و پلاگين هايي رو براش آماده كنيم تا بشه پارتيكلش كرد .

نقل قول:
سلام
افشین جان اون سیستم عامل مینی 2440 از قبل پورت شده هستش که ! فقط ایمیج های win ce رو کامپایل کردین
اگر تونستین ایمیج win ce 6 رو از سایته مایکرو سافت بگیرین و روی یک مینی 2440 نصب کنین اون موقع میشه که میگن یکی سیستم عامل رو پورت کرده
چون ارتباط با nand و nor و lcd و نوشتن برنامش با win ce6 به هیچ وجه کاره ساده ای نیستش
هنوز هم سرش هستم و میگم کسی هنوز تو ایران ندیدم این کار رو کنه
دیگه تنها چیزی که دیدم تو ایران free rtos بوده !

Division
20-08-2010, 02:34
سلام
افشین جان اون سیستم عامل مینی 2440 از قبل پورت شده هستش که ! فقط ایمیج های win ce رو کامپایل کردین
اگر تونستین ایمیج win ce 6 رو از سایته مایکرو سافت بگیرین و روی یک مینی 2440 نصب کنین اون موقع میشه که میگن یکی سیستم عامل رو پورت کرده
چون ارتباط با nand و nor و lcd و نوشتن برنامش با win ce6 به هیچ وجه کاره ساده ای نیستش
هنوز هم سرش هستم و میگم کسی هنوز تو ایران ندیدم این کار رو کنه
دیگه تنها چیزی که دیدم تو ایران free rtos بوده !

محدرضا جان من اصلاً منظورم 2440 نبود كه ii998)
اين بوردي كه شما داري ميگي من كارش رو تموم كردم:mrgreen: منظورم من يه بورد ديگه بود كه خودت ميدوني كدوم يكي رو ميگم :lol:

در زمينه پورت كردن win ce6 بايد بگم كه اين كار در سطح اوليه انجام شده ولي بنا به دلايلي كه گفتم و يه سري مسائل ديگه، نتايج رو منتشر نمي كنم :0013:

انشاء الله نتايج اصلي رو بعد از مدت كوتاهي تو سايت خودمون و اين فروم به صورت اپن سورس در اختيار عموم علاقه مندان قرار ميدم .:roll:

دوستاني رو مي شناسم كه خيلي حرفه اي دارن تو اين زمينه كار مي كنن ولي علاقه اي به انتشار مطالبشون ندارن:cry: پس عدم انتشار به معني عدم كار كردن اونم در سطح كشور به هيچ وجه نمي تونه باشه .

MEYSAMHL
21-08-2010, 03:29
ما منتظر عملی شدن قول و قرارهاای شما هستیم .... تا حالا که هر چی قول دادید عملی شد مخصوصا با ارائه مجلات مکمل میکروکنترلری "ویراش دوم مجلات PMM2 و PMM3 " .
به نظر من با گسترش تعداد اعضای تیمه مجله می تونید در یک شماره تمام توضیحات رو بدید هر چند به قیمت افزایش تعداد صفحات و تلاش بیشتری رو مطلبه اما باید توجه داشت که با افزایش شمار خوانندگان (تعداد کسانی که دانلود می کنند) مجله هم باید از نظر کیفی اوج بگیره . مطمعنا اگه بتونید مجله رو پر محتوا تر و دارای موضوعات متنوع بکنید خوانندگان از همه ی گروه ها به سمت مجله خواهند امد ( مثلا یه بخشی رو اختصاص بدید به کاربرد arm در صنعت و یا ربات های صنعتی ...... و یا یه گروه مسئول تهیه بخش رباتیک مجله باشه و .......)
می دونم همین 11 تا شماره که منتشر کردید کار بسیار بزرگی کردید(کار سختیه) و یه تحول در سطح وب فارسی بوجود اوردید.
خسته نباشید

Division
21-08-2010, 06:59
مثلا یه بخشی رو اختصاص بدید به کاربرد arm در صنعت و یا ربات های صنعتی ...... و یا یه گروه مسئول تهیه بخش رباتیک مجله باشه

در شماره هاي بعدي مجله عناوين و مباحث مفصلي رو براي ساخت روبات ها با استفاده از پلتفرم هاي arm7 تدارك ديديم و همين جا من شخصا قول رسوندن مطالب حد اكثر ظرف دو ماه آينده رو ميدم .

ايشالا اگه خدا بخواد تا اواخر شهريور روباتي با تراشه lpc2378 ساخته خواهد شد و تجربيات ساخت اين روبات كه از دسته روبات هاي مين ياب هستش از طريق همين فروم در اختيار عموم علاقه مندان قرار مي گيرد .

1nafar
24-08-2010, 15:36
سلام
اگه دقت کرده باشید بحث بر روی میکرو کنترلر های arm مربوط به مجلات 2 تا 8 بود و کم کم بحث بر روی سایر بخش های الکترونیک رو شروع کردیم .
انشالله به زودی مطالب مفیدی در مورد مجله روی سایت قرار می گیره و همه میتونن توی نوشتم اون همکاری داشته باشن .