PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل jlink بورد آموزشی

spman
18-08-2010, 12:42
سلام
من یه بورد آموزشی آرم خریدم.
چندتا سوال دارم
جامپر jsel رو که وصل میکنم،jlink کار نمیکنه! موقع download تو keil ارور میده : cannot stop arm device
اما بدون جامپر مشکلی نیست!! چرا؟! ضمنا وقتی این جامپر وصل هست، اصلا برنامه میکرو اجرا نمیشه!
وقتی سوکت jlink وصل باشه بورد کار نمیکنه مگه اینکه jlink به کامپیوتر هم وصل باشه.

موضوع بعدی ترتیب پایه های روی بورد راه انداز آرم
توی شماتیک برای اینکه پایه ها رو از بورد بکشین بیرون دو تا هدر 4 تایی گذاشتین که هرکدوم یه طرفش پر شده. اما روی بورد یه سوکت هست که 3 ردیف 32 تایی داره! چطوری اون دوتا هدر توی شماتیک به این تبدیل شد؟ لطفا راهنمایی کنید که چطوری باید از این بورد روی برد بورد استفاده کنم.

spman
18-08-2010, 16:34
ببخشید جای درستی نپرسیدم؟

انجمن ساپورت بوردهای آموزشی کجاست؟

M3R
18-08-2010, 16:46
سلام.
بردهای آموزشیARM سری اتمل (You can see links before reply)

spman
18-08-2010, 18:12
سلام.
بردهای آموزشیARM سری اتمل (You can see links before reply)

اجازه دسترسی نمیده!
you do not have permission to access this page

M3R
18-08-2010, 18:20
اجازه دسترسی نمیده!
you do not have permission to access this page
سلام.سه راه داری :
یه پیام خصوصی به kavir بفرست و بهشون بگو تا اجازه دسترسی رو بهت بده.
از اینجا : You can see links before reply

یا اینکه با یکی از دو تا ایمیلهای زیر بهشون اطلاع بدی :
kavirelectronic.com@gmail.com
You can see links before reply@yahoo.com

و یا اینکه با شماره تلفنهای زیر تماس بگیری :
09135130598
03527730313

spman
20-08-2010, 21:39
کسی نگفت قضیه این جامپر jsel چیه...!

یه مشکل دیگه
موقع پروگرم کردن با jlink (تو keil) اگه یکم پروژه سنگین باشه وسط پروگرم error timeout میده! چرا؟

1nafar
23-08-2010, 01:02
سلام
ج
امپر jsel رو که وصل میکنم،jlink کار نمیکنه! موقع download تو keil ارور میده : cannot stop arm device
The JTAGSEL pin is used to select the JTAG boundary scan when asserted at a high level.
وقتی که این جامپر متصل میشه شما میتونید ، با پروگرامر میکرو کنترلر رو اسکن کنید . متصل بودن اون ربطی به برنامه ریزی یا دیباگ کردن برنامه نداره و این جامپر برای کاربرد های بعدی بر روی برد تعبیه شده .

وقتی سوکت jlink وصل باشه بورد کار نمیکنه مگه اینکه jlink به کامپیوتر هم وصل باشه.
وقتی که جیلنک متصل هست ، کلاک مورد نیاز برای cpu از طریق اون تامین میشه . در واقع میکرو کنترلر تمام فعالیت ها رو به متوقف میکنه و منتظر دریافت دستور از پروگرامر می مونه . شما میتونید با انتخاب گزینه ی start apilection ( کلید میان بر f9) برنامه رو اجرا کنید .
همچنین در تنظمات انتخاب هسته در نرم افزار keil تیک اجرا بعد از برنامه ریزی رو بزنید تا برنامه اجرا بشه
راهنمای jlink رو بخونید (فارسی ) این موارد داخلش هست .

توی شماتیک برای اینکه پایه ها رو از بورد بکشین بیرون دو تا هدر 4 تایی گذاشتین که هرکدوم یه طرفش پر شده. اما روی بورد یه سوکت هست که 3 ردیف 32 تایی داره! چطوری اون دوتا هدر توی شماتیک به این تبدیل شد؟ لطفا راهنمایی کنید که چطوری باید از این بورد روی برد بورد استفاده کنم.
باکس هدر ها مربوط به برد ورژن یک هست و سوکت din96 پایه مربوط به ورژن 2 .
نقشه ی شماتیک هر دوتا برد توی مجلات pmm وجود داره و درونش همه چیز مشخصه ، پیدا نکردید بگید تا شماتیک ها رو به ایمیلتون بفرستم .

موقع پروگرم کردن با jlink (تو keil) اگه یکم پروژه سنگین باشه وسط پروگرم error timeout میده! چرا؟
این اشکال مربوط به خود نرم افزار هست و توی نرم افزار J-Flash ARM چنین مشکلی وجود نداره . دلیلش هم وجود زمان بندی برای دریافت پاسخ هست که توی دیباگر های مختلف یکی نیست و نرم افزار keil هم منطبق بر دیباگر u-link هست .
شاید در ورژن های جدید نرم افزار این مشکل حل بشه