PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در کیفیت صوت

delta2010
18-08-2010, 00:04
سلام و خسته نباشید به بچه های سایت

من میخوام ار فیش خروجی صدای کامپیوتر صدا را دریافت و به میکرو بدم و اونو با pmw یا dac بعد از انجام عملیات روی صدا باز سازی کنم ولی در حالت عادی که خروجی کامپبوتر را به ADC میدم کیفیت زیاد خوب نیست . فکر کنم دامنه اون زیاد هست .( صدا را مستقیم به adc میدم )

سر راهش یک مقاومت 1 کیلو هم گذاشتم ولی بهتر نشد .

میشه بگین باید چیکار کنم ؟

Aghaeifar
18-08-2010, 01:51
دامنه اش زیاد نیست

صدا واضح هست و فقط کیفیت خوب نیست ؟ یعنی کند و تند نیست ؟

خروجی میکرو چطور به بلندگو بستید ؟

delta2010
18-08-2010, 12:52
سلام
من با pwm اطلاات را به lm386 میدم و صدا بازسازی میشه . صدا قابل فهم هست ولی کیفیت زیادی نداره .
کند و تند هم نیست .

دیدین وقتی 1 بلند گو کم بیاره چطوری میشه . یه حالتی مثل اون ( صدایی شبیه پاره شدن بلندگو )

من یک موس usb دارم که صدا را میتونه از طریق usb توی خروجی خودش بده . یعنی هم بلند گو هست هم موس .

وقتی به اون وصل میشه کیفیت صدا در حد دالبی هست:o
ولی باید صدا را از خروجی کامپیوتر بگیرم .

شما فیلتری سراغ ندارین ؟

Aghaeifar
18-08-2010, 13:18
خروجی میکرو رو احتمالا که مستقیم به lm386 وصل نکردی؟

من تصور می کنم lm386 شما اشباع می شود و از قسمت میکرو کنترلر مشکلی نیست

اون خازن گین رو حذف کنید تا گین به 20 برسه

در خروجی هم یه خازن و مقاومت 10 اهمی هست که از خروجی به زمین وصل شدند اون رو هم بر دارید و فقط اون خازنی که بین بلند گو و تقویت کننده هست رو بذارید بمونه

delta2010
18-08-2010, 13:35
گین تقویت کننده من همون 20 هست . خازن بین پایه های 1و 8 را نزاشتم .

اون مقاومت 10 و خازن را هم نزاشتم .

خروجی pwm را هم مستقیم وصل نکردم .
یک مقاومت 1کیلو و بعد 1 خازن 100 نانو فاراد به زمین و سپس ولوم 10 کیلو و سپس یه 1کیلو دیگه و یک 100 نانو و بعد برای ورودی lm386 .

این مدار را بار ها و بارها استفاده کردم . مشکلی نداره .

به نظر من این دامنه زیاد هست یا نویز داره . چون وقتی با اون موس میزنم کیفیت عالی میشه . به نظرم باید یک فیلتری قرار بگیره بین این خروجی کامپیوتر و ADC میکرو

در موس را هم باز کردم . معلوم نیست فیلترش کجاست .

وقتی که 1 مقاومت 1 کیلو میزارم بهتر میشه ولی نه در حد خیلی عالی .

delta2010
18-08-2010, 14:43
آقا من اینو به خروجی گوشی های n97 و n95 و یک پخش ( واکمن) هم وصل کردم . کیفیت خیلی خوبه

پس معلوم شد از تقویت کننده نیست. سیگنال صدا یا نویز داره یا ...

از internal ADC هم استفاده کردم (2.56 )

فقط مشکل خروجی کامپیوتر هست !

فیلتر بالا گذری ، پایین گذری ، میان گذری ، میان نگذری ، کلا نگذری ... چیزی نمیشه گذاشت ؟:roll:

Aghaeifar
18-08-2010, 17:25
من خودم 100 بار خروجی کامپیوتر را به lm386 با توصیفی که در پست قبلیم در مورد مدارش کردم بستم و با بهترین کیفیت جواب گرفتم.

وقتی گین روی 20 باشه مشکلی نیست حالا اگه شما گین رو 200 کردی ...

شاید هم از pwm خروجی میکروت باشه ...

شما یه بار بدون میکرو با این حالتی که من گفتم خروجی کارت صدا کامپیوتر رو به lm386 بده با کیفیت خوب صدا رو می شنوی

delta2010
19-08-2010, 10:48
وقتی گین روی 20 باشه مشکلی نیست حالا اگه شما گین رو 200 کردی ...

همچین مبتدی هم نیستم . این چیزا رو بلدم :roll:

اگر مستقیم وصل کنم به lm386 کیفیت خوبه ولی اگر اول به میکرو وصل کنم بعد با pwm کار کنم کیفیت بد میشه

نمیشه اول با lm386 بگیرم و بعد بدمش به میکرو و دوباره یه lm386 دیگه توی خروجی کار کنم ؟
مشکلی پیش نمیاد ؟