PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اتصال سنسور بهavr

abbas774
15-08-2010, 16:14
سلام من در ارتباط با نحوه اتصال چند سنسور فتوسل به میکرو avr و چک کردن آنها به صورت دائم مشکل دارد لطفا مرا کمک کنید .متشکرم.

Division
16-08-2010, 00:26
سلام من در ارتباط با نحوه اتصال چند سنسور فتوسل به میکرو avr و چک کردن آنها به صورت دائم مشکل دارد لطفا مرا کمک کنید .متشکرم.

خروجي فتوسل به صورت مقاومتي هستش يعني به تناسب ميزان نور محيط مقاومت متغييري رو از خودش نشون ميده كه مي تونيد با يه مدار ساده خروجي رو به ولتاژ متغيير تبديل كنيد و ميزان ولتاژ رو به واحد adc ميكروتون بدين و ميزان شدت نور محيط رو به ديجيتال تبديل كنيد .

در كل واحد adc در ميكرو كنترلرهاي avr به دو صورت پيكربندي ميشه يكي به صورت single و يكي به صورت free .
تو روش single تبديل به صورت گسسته صورت مي گيره به اين معني كه در صورت تحريك شما عمليات تبديل انجام ميشه ولي تو حالت free همون طور كه از اسمش مشخصه تبديل به صورت پيوسته انجام ميشه و شما اگر قصد دارين كه دائما عمليات كانورت انجام بگيره تا يه مقدار پيوسته رو داشته باشين بايد واحد adc رو به صورت free كانفيگش كنيد .

حالا شما زبان برنامه نويسي خودتون رو بگين تا من بگم چي كار بكنيد .