PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی درمورد : پروگرامر |میکرو

salar
08-06-2008, 00:52
عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی عزیزان

من از وقتی که 8 سالم بود به الکترونیک علاقه پیدا کردم ولی نتونستم پیشرفت کنم و = هیچی !

یادمه از بس علاقه داشتم به خیال خودم اولین کسی بود که ماشین کنترلی ساختم ! :k04:

هر روز 3-4 تا ارمیچر (موتور) میخریدم و از این ماشین های اسباب بازی و شروع میکردم به برقی کردنشون !!

از بس علاقم زیاد بود که اخرش پام داغون شد ! : | چون امکانات کافی واسه نگه داشتن ارمیچر رو برد نبود تصمیم گرفتم با ذوب کردن پلاستیک و............................
تا اینکه رو پام این مواد ذوب شده ریخت و دادم زدم سوختم :o

البته چیزیم نشد کلی درد داشت 4.......

ولی امکانات و سایل اموزشی و لوازم ساخت و منتاژ خیلی تو شهرمون کمه !!! حتی کوچکترین لوازم الکتریکی گیر نمیاد خدا شاهده شهرمون فقط یه لوازم الکتریکی داره که لوازمش به درد میخوره کمی ! و گرنه بغییه همشون لوازم واسه بی سواد ها میفروشن کسایی که حتی یک دفعه هم اسم میکرو کنترل به گوششون نخورده

پس خودتون فکرشو بکنید .............. :cry:

اها راستی من سینا هستم 17 سالمه سال سوم قبول شدم رشته کامپیوتر شهرمم زاهدان هستش

به هرحال سرتون رو دردنیارم !

یه چند وقتیه که رفتم تو کار تعمیرات گوشی تلفن همراه و فعلا که چیز خاصی هم نمیدونم و علاقه شدیدی هم به الکترونیک مخصوصا میکروکنترل ها پیدا کردم

1.....ولی نمیدونم چطوری شروع کنم با چه وسایلی با چه میکروکنترلی و چجوری تهیشون کنم

و یه جورایی چیزی بلد نیستم

لازم به ذکر که تو شهر فلک زده ما حتی کتاب اموزشی هم تو این ضمینه وجود خارجی نداره ! :cry:

2... چه پروگرامری رو انتخاب کنم ؟ که بتونم اکثر IC ها موجود رو فلش کنم ؟ از جمله IC رسیور- IC PCI -AVR و....

یه چیز میخوام که همه کاره باشه !! خودمم که تازه کارم و نمیتونم بسازم ! :

من میخواستم tnm 2000 رو بخرم که 2500 تا ic رو ساپورت میکنه و قیمتشم حدو د 200 تومنه نظر شما چیه ؟

3......به نظر خود شما بهترین میکرو کنترل که هم کاریی زیادی داره و هم نوشتن برنامش راحتتره چیه ؟ منظورم از بین ARR-8051-PCI و......................

چون خودم که اطلاعات کافی درموردشون ندارم :cry:

4......... ایا با پروگرم میشه IC فلش گوشی رو فلش زد یا از فلش Read گرفت ؟

البته خودم باکس دارم و میتونم به اصلاح ic رو پروگرام کنم ولی خوب میدونم این کار به صورت نرم افزاری صورت میگره و باکس هم یه رابط بیش نیست !!

مثلا این کارو واسه موقعی میخوم که : گوشی هنگام فلش زدن خاموش بشه و دیگه نتونم با فلش زدن راش بندازم و عملا دیگه کار من نیست راش بندازم

5...... ایا با پروگرممر میشه کیلومتر ماشین رو دست کاری کرد ؟ مطمعنم که میشه ولی نمیدونم با چه پروگرممری و چه وسایلی !!!

البته میدونم واسه هرکاری پروگرمر یه اداپتر (سوکت) داره که مثه SOIC-8 -PLCC32-44 -TSOP 48 و غیر و غیره ولی نمیدونم واسه این کار هم هست یا نه !

نکته : شریکم یه پروگرممر Lab Tool 48 داره و یکی دوبار طرز کارش رو هنگام پروگرم کردن و Read گرفتن از ic فلش یه رسیور دیدم و اونقدر ها هم دور نیستم

6..... بهترین زبان برنامه نویسی برای کار با میکروکنترل ها چیست ؟ میدونم که همه یا c یا c# و یا اسمبلی و درکل زبان ماشین و خانواد c رو پیشنهاد میکنید ولی یاد گرفنش خیلی سخته !!! پس باید فکر کرد یا زبان دیگه ای رو معرفی کنین ............

و بخد شرمنده بابت طولانی شدن مطلبم و سردرد گرفتن شما از دست من ولی خدایی بعد از خده بجز اینترنت و شماها عزیزان به چیزی امید ندارم :cry:

saeed_niknami
08-06-2008, 15:34
با سلام
دوست عزيز

واسه اينكه پروگرمر درست كني به نظر من ابتدا يه اس تي كا 200 بساز بعد برو رو يو اس بي و .... بعد واسه ميكرو كنترلر ها از ا وي آر شروع كن چون ديگه 8051 كارايي زياد نداره بعد اگه تونستي اسمبلي ياد بگير من خودم اينجوري شروع كردم بعد با كامپايرهاي HLL كار كن مانند سي و بيسيك بعد از اين مي توني هر چي كه ميشه با ميكرو درست كرد رو درست بكني

تو سايت آموزش بعضي از زبان ها هست اما قبل از شروع بايد مدار منطقي رو خوب بلد باشي چون خيلي جا ها به هش احتياج داري تو سايت مي توني كلي مطالب ياد بگيري و واسه زبان كامپيوتري من همه زبان ها شو امتحان كردم به جز جاوا ....واسه پروژه هاي كوچيك ويژوال بيسيك خوبه اما پروژه هاي بزرگ يكي از حانواده هاي سي رو انتخاب كني بهتره

موفق باشي

mostafahk
08-06-2008, 15:51
سلام سینا

برای شروع با یه stk200 شروع کن و برو سراغ 8051. چون AVR یکم پیچیده است و اگه بخوای بدون پایه بری سراغش می خوری زمین. البته میتونی با C و بیسیک براش برنامه بنویسی. خیلی ها تو دانشگاه ما هستند که برنامه می نویسند ولی چون میکروکنترلر رو درک نکردن که چیه فقط دستور حفظ می کنن. عمرا نمی فهمن دارن چیکار می کنن. برنامشون هم که عیب می کنه نمی تونن عیبشو پیدا کنن ، چون اصلا نمی فهمن چی نوشتن.

از من میشنوی برو از 8051 شروع کن . چون همه چیز توش ساده است. اسمبلیش فقط 30 تا دستور داره.
کتاب هم 8051 مکنزی که فکر نکنم تو شهر شما باشه. خواستی برات پست می کنم.

برای زبان اصلی که بشه باهاش پروژه ساخت C یاد بگیر.

salar
08-06-2008, 16:03
با سلام
دوست عزيز

واسه اينكه پروگرمر درست كني به نظر من ابتدا يه اس تي كا 200 بساز بعد برو رو يو اس بي و .... بعد واسه ميكرو كنترلر ها از ا وي آر شروع كن چون ديگه 8051 كارايي زياد نداره بعد اگه تونستي اسمبلي ياد بگير من خودم اينجوري شروع كردم بعد با كامپايرهاي HLL كار كن مانند سي و بيسيك بعد از اين مي توني هر چي كه ميشه با ميكرو درست كرد رو درست بكني

تو سايت آموزش بعضي از زبان ها هست اما قبل از شروع بايد مدار منطقي رو خوب بلد باشي چون خيلي جا ها به هش احتياج داري تو سايت مي توني كلي مطالب ياد بگيري و واسه زبان كامپيوتري من همه زبان ها شو امتحان كردم به جز جاوا ....واسه پروژه هاي كوچيك ويژوال بيسيك خوبه اما پروژه هاي بزرگ يكي از حانواده هاي سي رو انتخاب كني بهتره

موفق باشي

سلام و ممنون بابت راهنماییی ارزندتون :D

حالا مسعله اینه :

خودم نمیتونم پروگرامر بسازم به سه دلیل :

1.تو ضمینه الکترونیک تازه کارم (ولی علاقم زیاده) :D

2. شماتیک رو نمیتونم بخونم ! و نمیدونم به صورت عملی قطعات ر چطوری از رو شماتیک سر هم کنم ؟

3. مسعله خیلی مهمتر اینکه من تو شهر بدبخت و فلک زده زاهدان هستم !!! که حتی کوچیکترین وسایل و قطعات رو نمیتونم پیدا کنم !!! رفتم همه مغازه های الکترونیکی رو گشتم ولی حتی یکیشونم اسم میکروکنترل Avr-PCI-8051 رو نشنیده !! همه شوت !!!!!!!!!!!! :x

پس به نظرتون چی کار کنم ؟

سایت انلاین سراغ دارین که از طریقش بتونم از کوچکترین تا بزرگترین قطعه رو سفارش بدم (و اگه شد پرداخت در محل باشه)

salar
08-06-2008, 16:11
سلام سینا

برای شروع با یه stk200 شروع کن و برو سراغ 8051. چون AVR یکم پیچیده است و اگه بخوای بدون پایه بری سراغش می خوری زمین. البته میتونی با C و بیسیک براش برنامه بنویسی. خیلی ها تو دانشگاه ما هستند که برنامه می نویسند ولی چون میکروکنترلر رو درک نکردن که چیه فقط دستور حفظ می کنن. عمرا نمی فهمن دارن چیکار می کنن. برنامشون هم که عیب می کنه نمی تونن عیبشو پیدا کنن ، چون اصلا نمی فهمن چی نوشتن.

از من میشنوی برو از 8051 شروع کن . چون همه چیز توش ساده است. اسمبلیش فقط 30 تا دستور داره.
کتاب هم 8051 مکنزی که فکر نکنم تو شهر شما باشه. خواستی برات پست می کنم.

برای زبان اصلی که بشه باهاش پروژه ساخت C یاد بگیر.

سلام داداش گلم

پس به نظرت از بین میکروکنترل ها 8051 ساده تر و رون تره ؟
:D

و به نکته خوبی اشاره کردین :wink: من باید پایم قوی بشه تا بتونم سراغ AVR و میکرو های دیگه برم

ولی یه مسعله !!!

ایا تو اینترنت و مخصوصا تو سایت های فارسی درمورد 8051 مطلب میتونم زید پیدا کنم یا نه ؟ (منظورم منبع هستش)

حالا این از یه طرف ! و بدبختی دیگم !! شهر ما نه کتابخونه و نه کتاب فروشی درست و حسابی داره و نه فروشگاه الکترونیک درست حسابی !!!

رفتم از یارو میپرسم میگم میکروکنترل Avr چیا داری ؟ میگه میکروکنترل هیچی نداریم چه برسه به avr !!!! :k01: :x :cry:

حالا یه فکر به حال من بدبخت بکن :cry:

saeed_niknami
08-06-2008, 16:48
عزيز شما يه ذره تعوري ياد بگير
ميگيم مدير سايت واستون بفرسته يا من خودم بفرستم
مسعله بزرگ اينه كه شما شماتيك بلد نيستي بخوني چه چوري مدار مي خواهي درست كني
پله به پله برو جلو
ما هم كمكت مي كنيم

mostafahk
08-06-2008, 19:08
اینم لینک دانلود 8051 اسکات مکنزی :
the 8051 scott makenzie : 5700KB (You can see links before reply)

کامپایلرهاش تو سایت پره

فروم 8051 (You can see links before reply)

کامپایلر 8051 (You can see links before reply)

mostafahk
08-06-2008, 19:19
my god
شماتیک خوندن که خیلی ضروریه. من فکر کردم جلوتر از این حرفهایید. اینقدر تو سر امکانات نزنید. به قول دوستمون هر چی بخواید براتون می فرستیم. ولی باید پایه کار رو بلد باشید. شماتیک خودن رو حتما یاد بگیرید ، چون خیلی ضروری بیده. ولی می تونید به موازات اون توی کامپیوتر برنامه نویسی رو شروع کنید. مثل یه دانشجوی کامپیوتر. فقط سراغ web و ... نرید که به کار ما هیچ ربطی نداره . فقط در حدی که اگه یه روز خواستید برنامه نویسی میکرو رو شروع کنید صفر کیلومتر نباشید.

آموزش C به زبان فارسی (You can see links before reply)

salar
08-06-2008, 21:31
عزيز شما يه ذره تعوري ياد بگير
ميگيم مدير سايت واستون بفرسته يا من خودم بفرستم
مسعله بزرگ اينه كه شما شماتيك بلد نيستي بخوني چه چوري مدار مي خواهي درست كني
پله به پله برو جلو
ما هم كمكت مي كنيم

سلام

بابت کمکی که میکنین ممنون و همچنین از مدیر عزیز سایت :wink:

خوب میگید تعوری یاد بگیرم ؟ خوب تعوری چی ؟؟؟ !!

اخه من نمیتونم بدون کار عملی تعوری ار کنم !!

وقتی سایل و ابزار نباشه عملی هم نمیشه و نمیشه که همیشه از شهرستان سفارش بدم !

چون همیشه ایده های جدید وقتی تو ذهن ادم طراحی میشن که شرایط کاری محیط کامل باشه :D

salar
08-06-2008, 21:38
my god
شماتیک خوندن که خیلی ضروریه. من فکر کردم جلوتر از این حرفهایید. اینقدر تو سر امکانات نزنید. به قول دوستمون هر چی بخواید براتون می فرستیم. ولی باید پایه کار رو بلد باشید. شماتیک خودن رو حتما یاد بگیرید ، چون خیلی ضروری بیده. ولی می تونید به موازات اون توی کامپیوتر برنامه نویسی رو شروع کنید. مثل یه دانشجوی کامپیوتر. فقط سراغ web و ... نرید که به کار ما هیچ ربطی نداره . فقط در حدی که اگه یه روز خواستید برنامه نویسی میکرو رو شروع کنید صفر کیلومتر نباشید.

آموزش C به زبان فارسی (You can see links before reply)

سلام

مشکل من با شماتیک اینه که نمیدونم چطوری رو برد شماتیک رو پیاده کنم ؟؟؟!! میدونم وقتی رو شماتیک نوشته R یا C معنیش چی میشه ولی نمیدونم همین مقاومت و خازن رو تو برد فیزیکی سر هم کنم !!! :cry:

حدود 1 ماه میرفتم دانشگاه ملی تو کلاس های زبان سی (مهندس قمی ) مینشستم ولی دیگه رام ندادن ! دلیلشم که معلمومه نمیخوان کس دیگه ای هم از این مطالب صود ببینه از بس که مسعولین شهر (مخصوصا دانشگاه) حسود و بدبخت هستن :x :wink:

نه مثه شما هایی که تمام وقتتون رو صرف یاد دادن الکترونیک به من و امثال من که چیزی بارشون نیست !

البته خیلی هم از مرحله پرت نیستم ! 1 ماهی میشه مغازه تعمیرات موبایل زدم فعلا با باکس شروع کردم و وسایل تعمیراتی رمثه هویه-هیتر- و............ خریدم تا کم کم دست به کار بشم

البته تنها نیستم و رفیقمم با من کار میکنه که اونم اولین تعمیر کار رسیور تو شهرمون هست وقتی که مردم رسیور انالوگ نداشتن اون تعمیرشون میکرد !! :D

حالا بگذریم

چطوری شماتیک رو یاد بگیرم ؟

ببینم برد برد واسه یاد گیری شما تیک خوبه تا سفارش بدم بیارن ؟ باید چیز جالبی باشه :D

salar
08-06-2008, 21:43
اینم لینک دانلود 8051 اسکات مکنزی :
the 8051 scott makenzie : 5700KB (You can see links before reply)

کامپایلرهاش تو سایت پره

فروم 8051 (You can see links before reply)

کامپایلر 8051 (You can see links before reply)

ممنون

سرعتم الان خیلی پایینه با دیال اپ کانکت شدم adsl تا 2 روز دیگه راه میفته

راستی این زبانش فارسی هست یا انگلیسی ؟

چون انگلیسیم 30-40 درصدی هست و زیاد خوب نیست :?or:(

mostafahk
08-06-2008, 22:57
ok
شما همچین گفتید که بلد نیستید من فکر کردم یکی از خیابون اومده میگه می خوتم میکرو یاد بگیرم. :mrgreen:

کتابی که گذاشتم انگلیسی و اسکن شده هم هست. ولی نسخه فارسیش هم هست(Ebook نه ).

برای اینکه تو عمل بفهمی خوب تجربه میخواد و الا هر چی بخوای حفظ کنی هم خسته کننده میشه هم بدرد نمی خوره.من آخرش نفهمیدم چقدر الترونیک بلدی فقط فهمیدم واقعا دنبالشی.
ترانزیستورها یا گیت های منطقی رو میشناسی ؟

در مورد C هم خودم حواتو دارم. کامپایلر کامپیوتر C داری. مثل Visual Studio یا DevC++ .

اگه نداری ++DevC حجمش کمه. میتونی دانلود کنی(10 مگابایت).
برای میکرو هم Reads51 هم کم حجه هم همه کاره.

salar
08-06-2008, 23:22
ok
شما همچین گفتید که بلد نیستید من فکر کردم یکی از خیابون اومده میگه می خوتم میکرو یاد بگیرم. :mrgreen:

کتابی که گذاشتم انگلیسی و اسکن شده هم هست. ولی نسخه فارسیش هم هست(Ebook نه کتابش).

برای اینکه تو عمل بفهمی خوب تجربه میخواد و الا هر چی بخوای حفظ کنی هم خسته کننده میشه هم بدرد نمی خوره.من آخرش نفهمیدم چقدر الترونیک بلدی فقط فهمیدم واقعا دنبالشی.
ترانزیستورها یا گیت های منطقی رو میشناسی ؟

در مورد C هم خودم حواتو دارم. کامپایلر کامپیوتر C داری. مثل Visual Studio یا DevC++ .

اگه نداری ++DevC حجمش کمه. میتونی دانلود کنی(10 مگابایت).
برای میکرو هم Reads51 هم کم حجه هم همه کاره.

سلام

ایول چقدر زود خودمونی شدیم

خدایی خیلی از چنین ادمایی که زود قاطی میشن خوشم میاد نه مثه بعضی ها که کلی کلاس و افه میزان و جالب اینه که چیزی هم بارشون نیست :wink: :k04:

خوب مصطفی جان خودت میدونی کتاب الکترونیک اینجا پیدا نمیشه !!! نگرد که نیست گشتم نبود

قیمت این کتاب چنده با هزینه پستی و (اگه خواستین پول واسه زحمتی که میکشین) خدایی ادم بی چشم و رویی نیستم که این جور مسایل رو درک نکنم :wink:

بعد درمورد کامپایلر :

Visual C++ و Torbo C رو سیستم نصبه + Visau Basic و Microsoft Visual .net 2005

ولی Dev C++ و Reads51 رو ندارم

درمورد قطعات الکترونیک هم اطلاعات دقیقی ندارم خدایی چون منبع خاصی سراغ ندارم

واقعا عشق الکترونیکم زیاده ولی خودت ببین وقتی ادم امکانات کافی نداشته باشه یعنی اصلا هیچ گونه امکاناتی نداشته باشه پس طبیعتا خیلی براش سخته ولی با خواست خدا همه چیز حله ....... :wink:

حالا چرا به علم الکترونیک علاقه پیدا کردم ؟ و درکل چرا علاقه من هستم ؟

شاید خیلی ها به خاطر رشته درسی یا از رو اجبار یا به خاطر شغلشون مجبورن برن سراغ الکترونیک

ولی من از رو حس کنجکاوی و صد البته منافع مالی و بار علمی میخوام برم سراغ این کار

مثلا تو الکترونیک به : گیرنده ها و فرستنده ها خیلی علاقه پیدا کردم !! بعد امنیت (قفل گذاری و اینا) و علم روبوتیک !

شاید خیلی سخت باشن ولی ؟ چه کنیم که بدجور میخوامش ................

مثلا الان 17 سالمه و از 9 سالگی پشت کامپیوتر بودم به صورت حرفه ای یعنی یه 8 سالی میشه و از 5 سال پیشت هم به صورت حرفه ای با اینترنت سر کار دارم

روز اولی که میخواستم با سی کار کنم خیلی خیلی ازش بدم اومد ولی به تدریج با رفتن به کلاس های دانشگاه بهش علاقه مندشدم و فهمیدم زبانی هست که همه احتیاجاتم رو کامل میکنه

ولی از اون اتفاق به بعد کلی ناراحت شدم و به شانسم لعنت فرستادم

================================================== ===

راستی مصطفی جان خدایی شرمنده که سرتو درد اوردم خدایی خیلی چاکریم ها

شما هر موقع وسیله ای چیزی لازم داشتی از زاهدان من کور شده درخدمتم :wink: اصلا بیا خونم بمون پیشم الان که تعطیلاته یه تفریحی هم میکنی عزیز

از دسوت گلمون جناب electronic6000 هم کمال تشکر رو دارم واقعا خیلی اقایی : :wink:

mostafahk
09-06-2008, 00:35
خواهش میکنم. ما اینیم دیگه :wink:
خوب حله دیگه جایی که Visual Studio.net 2005 هستش که ++DevC باید لنگ بندازه.
قیمت کتاب و پست رو هم نمیدونم تا دو سه روز دیگه آمارشو در میارم.

آخرش نگفتی گیت های منطقی و ترانزیستور و اینا چقدر بلدی. من کلی کتاب دارم که میخوام یه بلایی سرشون بیارم از مقاومت بگیر تا خود 8051 . اگه زودتر میگفتی برات مجانی میفتاد، چند ماه پیش دادمش به یکی از دوستام.

salar
09-06-2008, 00:51
خواهش میکنم. ما اینیم دیگه :wink:
خوب حله دیگه جایی که Visual Studio.net 2005 هستش که ++DevC باید لنگ بندازه.
قیمت کتاب و پست رو هم نمیدونم تا دو سه روز دیگه آمارشو در میارم.

آخرش نگفتی گیت های منطقی و ترانزیستور و اینا چقدر بلدی. من کلی کتاب دارم که میخوام یه بلایی سرشون بیارم از مقاومت بگیر تا خود 8051 . اگه زودتر میگفتی برات مجانی میفتاد، چند ماه پیش دادمش به یکی از دوستام.

شما اقا تر از این حرفایی :wink:

ولی Dev c++ هم نباید چیز بدی باشه دانلودش میکنم ببینم چه خبره چون هرچی برنامه سبکتر باشه ادم بیشتر رقبت میکنه بره سراقش :wink:

والا دادش گلم همونطور که گفتم از قطعات + نحوه به کار گیریشون چیزی نمیدونم !

و پایم ضعیفه !!

اون کتاب رو هم یه قیمتی بگیر + هزینه پستی +(بغییه هزینه ها) خبرشو حتما تا فردا پس فردا بهم بده عزیز

بعد سی دی اموزشی چیزی هم تو هاردت سراغ نداری به درد بخوره تو هر ضمینه از الکترونیک از میکروکنترل گرفته تا چیز های جزیی

یا نرمفزار و غیر ؟

چون اینجا اینا هم پیدا نمیشن !!!!!!!!!!!!! ii998)

راستی پست بالاییم خط اخرش رو هم یه نیگا بندازه خدا وکیلی جدی جدی میگم

اگه خدای نکرده گوشیت هم دچار مشکلی چیزی شد یا چیزی براش خواستی بگو غمت نباشه من رایگان کور شده تقدیمت میکنم :D

saeed_niknami
09-06-2008, 15:03
با سلام
اگه مي خواهي dev c++ بگيري برو يه فايل هلپ واسه برنامه نويسي ويندوز هستش همه apiاونجا مثل MSDN نوشته حجمش هم كمه (اين ها تو برنامه دلفي 7 هستش ) اسم فايل win32.hlp هستش تو پوشه هلپ بگردي پيداش مي كني هلپ توپي هستش
بعد يه نرم افزار resource builder دانلود كن با اين هم كار ها راحت ميشه واسه ري سورس سازي اگه نرم افزار ها رو نتونستي دانلود كني بگو تو سرور سايت آپلود كنم

mostafahk
10-06-2008, 16:27
سلام سینا
برات PM فرستادم. چرا جواب نمیدی؟ امتحانام که شروع بشه دیگه نمیرسما. زود کارا رو ردیف کنیم که نیافته تو امتحاناتم. اگه ایرانسل داری شمارشو برام PM بفرست که بهت SMS بزنم سریعتر بشه.

آیا میدانید PM چیست؟
Private Message به معنای پیغام خصوصی. هر کاربر یه صندوق پستی تو سایت داره که اعضا میتونن بهش پیغام بدن. تو صفحه اول بالا سمت چپ می بینید.

صفحه اول (You can see links before reply)

زود لطفا

salar
10-06-2008, 19:26
سلام سینا
برات PM فرستادم. چرا جواب نمیدی؟ امتحانام که شروع بشه دیگه نمیرسما. زود کارا رو ردیف کنیم که نیافته تو امتحاناتم. اگه ایرانسل داری شمارشو برام PM بفرست که بهت SMS بزنم سریعتر بشه.

آیا میدانید PM چیست؟
Private Message به معنای پیغام خصوصی. هر کاربر یه صندوق پستی تو سایت داره که اعضا میتونن بهش پیغام بدن. تو صفحه اول بالا سمت چپ می بینید.

صفحه اول (You can see links before reply)

زود لطفا

سلام داداش گلم

بهت پي ام فرستادم عزيز دلا :wink:

alitaroosheh
15-06-2008, 21:38
دوستامون در مورد همه چيز گفتن اما

اينهايي كه شما اولش اعلام كرديد بعضيهاش رو من هم انجام ندادم اين دوستايي كه ميبينيد هر كدوم يه استادن و استاداي دانشگاه ها بايد براشون لنگ بندازن هم همه يهويي نخواستن همه كار انجام بدن.
اروم اروم بريد جلو

8051 خيلي مهمه براي يادگيري ميكرو ولي قبلش يه چيزاي بيس رو بايد ياد بگيريد
مثلا خوندن رنگ مقاومتها. خوندن خازنهاي عدسي. خوندن اي سي
يا طرز كار يه op-amp و يا ترانزيستور(البته فقط DC چون ما ها هم كه ادعا ميكنيم پخي هستيم معمولا از تحليل فركانسي اين مدارها عاجزيم) و غيره

يه پيشنهاد دارم يه كتاب رو امروز ديدم خيلي جالب نوشته شده اسمش مباني الكترونيك نوشته رضا خوش كيش

اگه اين رو مطالعه كني خيلي جلو ميافتي چون از مطالب كوچك شروع كرده به جاهاي باريك رسيده كه در سطح دكتراست اما خوبيش اينه كه مدار ها رو توضيح داده ولي با فرمول خواننده رو منهدم نكرده

براي ميكرو كنترلر هم حتما 8051 يادت نره من كتاب سي درست حسابي نديدم اما كتاب اسمبلي دكتر مزيدي ترجمه دكتر سپيدنام رو من خوندم خيلي خوب بود.

يادت نره اروم اروم چون ممكنه مثل من كه كارم رو با يه فرستنده پرقدرت FM شروع كردم ضرر بزرگي كني (چون مدار من اصلا راه نيافتاد)

mostafahk
16-06-2008, 01:07
سلام
خواهش می کنم. بالاخره تابستون فصل هندونست دیگه :mrgreen: :mrgreen:
ما به مطالبی که شما گفتید واقفیم. ولی یاد گیری میکرو زیاد به این چیزها ربط نداره. مهندس مکانیک هستش که برای PLC و میکرو برنامه مینویسه خفن 8O منم اون موقعی که 8051 یاد گرفتم هیچ چیز از تحلیل مدار و ... نمی دونستم. فقط می دونستم اگه به بیس یه ترانزیستور منفی مثبت بدی کلکتور و امیتر آن به هم وصل میشه. اما انکار ناپذیره که الان که این چیزها رو بلدم خیلی قدرت طراحیم بالا رفته.
در کل دنیای میکرو دیگه با دنیای مدارهای AC و DC فاصله گرفته. البته برای یک پروژه واقعی همش لازم میشه ، اما بدون این چیزها هم میشه شروع کرد.
مدارهای مخابراتی همیشه عامل یائس هستند. من از هیچ مدار مخابراتی جواب نگرفتم ii998) :cry:
آدم نباید با یک شکست نا امید بشه. اتفاقا هرچی کار بیشتر گره بخور لذت نتیجه گرفتنش بیشتره :k04:

alitaroosheh
16-06-2008, 14:28
والا اگه بدونه مقاومت پول آپ چيه. رگولاتور 5 ولت چه شكليه و اسمش چيه

اگه خواست يه روزي با ميكرو شارژه باتري اسيدي درست كنه چه جوري ميشه از آپ امپ استفاده كنه

يا شايد هم خواست يه رله قطع و وصل كنه ترانزيستور چه طور اينكار رو ميكنه و ...

اينا هم براي طراحي مدار خوبه هم براي معده و وضعيت مزاجي