PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند تا سوال در مورد arm

hamed_hkh
12-08-2010, 17:15
سلام
من چند تا سوال دارم ممنون میشم اگه یکی جوابم رو بده
(AT91F_PMC_EnablePeriphClock(AT91C_BASE_PMC,0xFFFF FFFF
این دستور فعال کننده کلاک هست یعنی با فعال کردنش چه اتفاقی میوفته و در صورت فعال نکردن چی؟
(for(j=0;j<1000000;++j
این دستور دقیقا چقدر تاخیر ایجاد میکنه؟
دستور LCD_init(); چه عملی رو انجام میده؟
ARM دارای صد پایه است ولی شصد و چهار پایه آن در دسترس ماست.بقیه پایه ها چی هستن؟
با تشکر!

Aghaeifar
12-08-2010, 20:16
(for(j=0;j<1000000;++j
میکرو کنترلر تشکیل شده از یه پروسسور + وسایل جانبی ، چیز های جانبی مثل adc و یا gpio برای کار کردن مانند پروسسور نیاز به کلاک دارن که باید کلاک آن واحد ها فعال شود در غیر اینصورت کار نمی کنند.

(for(j=0;j<1000000;++j
بستگی به کلاک میکروی شما دارد. در مجلات میکروکنترلر رابطه تاخیر و کلاک میکرو نوشته و توابع ان برنامه نویسی شده است

دستور lcd_init(); چه عملی رو انجام میده؟
از اسم تابع مشخص است برای پیکربندی و تنظیم اولیه lcd برای فهم بیشتر باید محتوای تابع خوانده شود وگر نه هر تابعی هر اسمی می تواند داشته باشد .

arm دارای صد پایه است ولی شصد و چهار پایه آن در دسترس ماست.بقیه پایه ها چی هستن؟
میکروکنترلر شما 100 پایه هست نه همه میکرو ها
بقیه پایه ها در دیتاشیت معلوم است معمولا 4-5 پایه تغذیه 3-4 پایه زمین پایه های کریستال خارجی ، پایه برای usb و ... داریم

engineer1
29-06-2013, 15:08
سلام خسته نباشید
یه سؤال فنی دارم شایدم مربوط به اینجا نباشه ولی خو میپرسم دیگه
خواهشا اگه کسی بلده بجوابه ممنون
من چند وقته یه میکرو arm lpc1768 خریدم همه کارشم بلدم ولی میخام pcb شو درس کنم ولی پروتؤس ندارتش با پروتلم کارر نکردم
خیلیم تو pcb ها گشتم ولی نتونستم شبیهشو پیدا کنم
یه راهنمایی کنید
ممنون بازم