PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در برنامه نویسی و سخت افزار

BaRdIa
11-08-2010, 23:46
سلام

آقایان کسی می تونه به من کمک کنه که مدار زیر رو که مال یک روبات خط یاب بوده رو تبدیل به یک سروو تستر به همران نشان دهنده ولتاژ روی LCD کنم؟

من زیاد تو این زمینه حرفه ای نیستم و فقط مسائل ابتدایی رو بلدم و نمی تونم این کار رو انجام بدم.

اگر ممکنه تو برنامه نویسی(بیسیک) و سخت افزار به من کمک کنید

دانلود نقشه (You can see links before reply)

میشه اصلا"؟

ممنون

BaRdIa
12-08-2010, 01:00
اساتید خواهشا" کمک کنند:(

1nafar
12-08-2010, 12:53
سلام
کنترل کردن سروو موتور ها ، با کنترل کردن موتور های عادی کاملا متفاوت هست ( گزینه ی سروو موتور رو در انجمن جستوجو کنید به نتایج خوبی میرسید ) .
بهتره یه عکس از مدار رو همین جا آپلود کنید ، اما قطعا تبدیل برد به برد جدید کار زیاد داره و اگه یک مجددا یک برد طراحی کنید راحت ترید .

Division
12-08-2010, 16:17
با سلام

دوست عزيز شما خودتون بايد استارت اوليه رو بزنيد بعد دوستان ديگه به شما كمك كنن اين طوري كه نميشه :cry:

توصيه من اينه شما خودت شروع كن و هرجايي مشكلي برات پيش اومد بيا و جزئيات رو مطرح كن تا هر كي تواناييش رو داشته باشه حتماً كمك مي كنه .
سياست كلي اين انجمن كمك كردن و بالا بردن سطح علمي و عملي شماست و پروژه آماده خب اصلا خوب نيست :0013:

BaRdIa
12-08-2010, 22:03
با سلام

دوست عزيز شما خودتون بايد استارت اوليه رو بزنيد بعد دوستان ديگه به شما كمك كنن اين طوري كه نميشه :cry:

توصيه من اينه شما خودت شروع كن و هرجايي مشكلي برات پيش اومد بيا و جزئيات رو مطرح كن تا هر كي تواناييش رو داشته باشه حتماً كمك مي كنه .
سياست كلي اين انجمن كمك كردن و بالا بردن سطح علمي و عملي شماست و پروژه آماده خب اصلا خوب نيست :0013:

سلام

ممنون.بله حق با شماست.:wink:

خب دوستان مهندس به ما نخندند.کار اولمونه ها:roll:

من کتاب دوستمون رو(آموزش AVR ) رو دانلود کردم و نحوه راه اندازی سروو موتور رو دیدم.اگر من بخوام این سروو رو با پتانسیومتر کنترل کنم چه باید بکنم؟

تو این نقشه :

You can see links before reply

من این برنامه رو نوشتم ولی وقتی که 1% پتانسیومتر میاد بالا سروو 90+ میشه و وقتی پتانسیومتر 0 هستش سروو 90 - هستش.البته من این رو روی اون مدار تست کردم ولی کلا" کار نکرد.حالا اگر ممکنه بفرمایید برنامه رو چه کار باید بکنم :

You can see links before reply

BaRdIa
13-08-2010, 22:09
نبود کسی؟!

vahidasm
15-08-2010, 03:00
سلام
شما میتونید از دستور pulseout هم استفاده کنید

PULSEOUT PORT , PIN , PERIOD
period توی این دستور بر حسب میکرو ثانیه است
برای اینکه موتور 180 درجه بچرخه باید به اون پالسی معادل 1 میلی ثانیه اعمال کنید و اگر بخوای در صفر درجه باشه باید به سروو پالسی معادل 2 میلی ثانیه اعمال کنید
اگه میخواید از طریق مبدل آنالوگ به دیجیتال این کنترل رو انجام بدید میتونید با کیث بندی کردن مقدار دریافت شده پالسی بین 1 تا 2 میلی ثانیه به موتور اعمال کنید(من توی شبیه سازی از دستور pulseout جواب گرفتم ولی عملی کار نکردم) در باره دستور pulseout هم توی کتاب آقای 1nafar کاملا توضیح داده شده