PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كمك براي بستن مدار ال سي گرافيكي

msh13792
03-06-2008, 22:25
سلام
اميدوارم خوب باشين.
من كلي واسه اين گشتم اما هنوز جواب نگرفتم.
تمامي پست ها رو خوندم اما باز هنوز مشكل دارم واسه همين دوباره پست گذاشتم
من تو پروتئوس جواب مي گيرم ار ال سي دي و مگا 16 اما وقتي مي بندم مدار را صفحه كامل مشكي مياد هر كاري كه ديدم و مي ادنستم كردم برق از usb پاور ريگولاتور از هرچي به فكرم رسيد گرفتم لطفا كمك كنيد كه چكار كنم من با مولتي متر هم تست ميكنم درست برق مي رسونه اما جواب نميگيرم.
اگه امكانش هست از برد كسي اگه داره اكس بگيره و كامل واسم توضيح بدين .

من 3 روزه تو لينترنت واسه اين مي گردم چيزي پيدا نيم كنم و هر راحي بلدم انجام دادم اما باز جواب نميده.
من وقتي مدار ال سي دي گرافيكي رو روي برد بورد مي بندم وقتي ولتاژ مي دم صفحه كامل مشكي ميشه و كاري انجام نميده با مگا 16 كار ميكنم.
داخل پروتئس راحت و كامل جواب ميگيرم.
دقيق اگه ميشه واسم توضيح بدين چكار كنم و اگه مي تونين بشته شده‌ي مدار را عكس بگيرين رويه برد بورد واسم بدين .
خيلي ممنون ميشم كمكم كنين.
lcd ks0108 استفاده مي كن مدل ts12864a2

Hesam_K
04-06-2008, 01:25
خيلي ناراحتي رفيق. غصه نخور خدا بزرگه.

در مورد شكل مدار هم بايد بگم كه شما بايد شكل مدار تو بزاري تا بقيه ببينن و بگن مشكلش چيه. يه نمونه مدار هم كه از قبل بهت معرفي كرده بودم (در انجمن PIC ميتوني پيداش كني). اون شماتيكيه كه جواب هم گرفته. حالا شما بجاي PIC از AVR استفاده كن، هيچ فرقي هم ندارن.

حتي اگه شماتيك مدارت هم درست بود ممكنه عيب سخت افزاري داشته باشي. اگه برات مقدوره با يه LCD مدارتو تست كن شايد از LCD يت باشه. ممكنه بردبوردت اتصال داخلي داشته باشه يا هرچيزه ديگه.
منم قبلاً يه همچين چيزي رو ديدم ولي علت سياه شدن صفحم اين بود كه ولتاژ بيشتر از حد معمول به Vcc اعمال ميكردم.

به هرحال نقشه مدارت رو بزار تا يه نگاهي بهش بندازيم.

انشالله درست ميشه ناراحت نباش :wink:

msh13792
04-06-2008, 11:46
سلام
اين برنامه و فايل شبيه سازش در پروتوس .
اين كاري كه شما ميگين هم انجام دادم اما باز مشكل دارم.
از پتانسيو متر استفاده مي كنم اما از 10k
اينم لينك فايل :
You can see links before reply

1nafar
30-07-2008, 12:17
سلام
به احتمال زیاد مشکل از مسیر های ارتباطی هست شما مدار رو که بستس بده یکی دیگه برات چک کنه
در ضمن علت سیاه شدن صفحه علاوه بر زیاد بودن ولتاژ تغذیه به زیاد بودن ولتاژ vo هم مربوطه
اگه جواب نداد lcd رو عوض کن