PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تشخیص برقراری تماس تلفن توس avr

arnish
05-08-2010, 16:14
سلام
خسته نباشید
کسی هست توی این راه به من کمک کنه؟
من تازه درسم تمام شده
برای سرگرمی خودم تصمیم گرفتم یه دزدگیر بسازم
مشکلم اینه که از لحاظ برنامه نویسی خوب هستم ولی سخت افزاری خیلی بی تجربم
خوب عیبی نداره به هر حال باید از یه جا شروع کرد
================================================== ====

تحقیقاتی که کردم به اینجا رسیدم که میکروم تشخیص خطر میده
شماره گیری هم میکنه
اما اینکه تشخیص بده تلفن رو مقصد بلند کرده که بعد یه پیغام پخش کنم یا آزیر پخش بشه به جایی نرسیدم:(
کسی هست که بتونه کمکم کنه ؟
با bascom کار میکنم

morteza01
05-08-2010, 23:44
سلام
یه راه اینه که یه خازن سر راه خط تلفن قرار بدی تا بتونی سیگنال حدودا 400Hz مربوط به خط که تا قبل از برداشتن گوشی به صدا در میاد رو تشخیص بدی که فکر کنم هر 5 ثانیه ، 1 ثانیه به صدا در میاد و هر وقت تو 5 ثانیه اون رو دریافت نکردی متوجه برداشتن گوشی بشی
یا اینکه با استفاده از MT8888C که میتونه خط آزاد ، اشغال و ... رو تشخیص بده این کار رو انجام بذی
و یا اینکه ولتاژ خط رو هنگام برداشتن و بر نداشتن اندازه بگیری و با توجه به سطح ولتاژ خط این کار رو انجام بدین
با تشکر

Division
06-08-2010, 02:08
برای سرگرمی خودم تصمیم گرفتم یه دزدگیر بسازم

من يه پيشنهادي رو برا شما دارم اونم اينكه شما به جاي اينكه بياي و وقت رو بحث برقراري تماس تلفني و پخش پيغام خاصي بزاري بيا از پكيج هاي آماده كه بدين منظور بهينه شدن استفاده كن ولي به عوضش رو برنامه خود ميكرو به لحاظ ساپورت انواع سنسورها و هوشمندتر كردن اون كار كن .
لااقل بعد از تموم شدن كارت ميتوني اونو به قيمت خوبي به فروش برسوني و براي اماكني كه مي خواي اين سيستم رو نصب كني و يه جورايي كاستومايزش كني .

البته اين نظره منه ها :0013: باز هر جور كه خودت راحتي ميتوني عمل كني(من خودم كمه كم سه سال از عمرم رو بحث سيستم هاي امنيتي كار كردم:0013:) .

arnish
23-09-2010, 14:06
سلام
مرسی از پیشنهاداتون
اینیکه آمادش رو بخرم رفتم پرسیدم ماژول آمادش حدود 20 تومن بود
از دزدگیریا پرسیدم
اونا خورده فروشی که نمیکن هر کی یه قیمت میده

اما از 3روش اقای مرتضی
اولی رو که متوجه نشدم (گفتم سخت افزاریم ضعیفه)
دومیش رو باید رم دنبالش اگر به نتیجه ای رسیدم خبر میکنم
3ومیش رو هم که امتحان کردم همچین فرقی نداره و زمانیکه تلفن رو بر میداریم از 40 ولت میاد به تقریبآ به 12 ولت و هنگامیکه تماس بر قرار میشه زیاد فرق نمیکنه
فکر نکنم عملی باشه