PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : baund rate

meh1011
03-08-2010, 16:14
baund rate چیه ؟ و چرا معمولا 9600 رو انتخاب میکنن؟

1nafar
03-08-2010, 16:35
baund rate چیه ؟
نرخ انتقال داده ، در پروتکل های سریال هست .
وقتی که شما دو تا دستگاه رو به هم متصل میکنید ، باید به اونا بفهموید که در هر فریم ( مثلا یک ثانیه ) چند بیت داده ارسال یا دریافت میشه .
در این حالت دستگاه فرستنده مقدار داده ی تعیین شده رو ارسال میکنه و گیرنده هم منتظر می مونه تا همون مقدار داده رو دریافت کنه .
تمامی پروتکل های که داده رو به صورت سریال ارسال میکنن ( rs232 ، spi ، usb و... ) دارای baund rate هستند . در بعضی از این پروتکل baund rate باید به صورت دستی تنظیم بشه و در بعضی ها تنظیم بهصورت خودکار انجام میشه .

چرا معمولا 9600 رو انتخاب میکنن؟
دلیل خاصی نداره ، معمولا توی اکثر پروژه ها ، فرد میخواد با پورت سریال کامیپوتر و نرم افزار های مثل hyper terminal یا ... ارتیاط برقرار کنه . در این نرم افزار نرخ انتقال داده به صورت پیش فرض 9600 تعیین شده .

meh1011
04-08-2010, 01:22
خیلی ممنون از اینکه با حوصله جواب میدید :D
baund rate فقط در حالت آسنکرن تعریف میشه ؟
یه جایی خوندم که باید برای شروع ارتباط باید دستورات زیر رو بنویسیم , reset کردن receiver , transmitter رو میشه یه جور توجیه کرد ولی دیگه چرا غیر فعالشون کرده؟8O
pUsart0->US_CR = AT91C_US_RSTRX | // reset receiver
AT91C_US_RSTTX | // reset transmitter
AT91C_US_RXDIS | // disable receiver
AT91C_US_TXDIS; // disable transmitter

meh1011
04-08-2010, 01:38
ببخشید من یه سوال دیگه هم داشتم ، از کجا میتونم هدر فایل های usart رو پیدا کنم؟

1nafar
11-08-2010, 11:24
سلام

خیلی ممنون از اینکه با حوصله جواب میدید
baund rate فقط در حالت آسنکرن تعریف میشه ؟
یه جایی خوندم که باید برای شروع ارتباط باید دستورات زیر رو بنویسیم , reset کردن receiver , transmitter رو میشه یه جور توجیه کرد ولی دیگه چرا غیر فعالشون کرده؟
pusart0->us_cr = at91c_us_rstrx | // reset receiver
at91c_us_rsttx | // reset transmitter
at91c_us_rxdis | // disable receiver
at91c_us_txdis; // disable transmitter
با منتشر شدن ویرایش دوم مجله ی 5-6 مشکل شما حل میشه .

ببخشید من یه سوال دیگه هم داشتم ، از کجا میتونم هدر فایل های usart رو پیدا کنم؟
فایل پیوست شامل ، هدر + یه دونه پروژه