PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ضعف hmt hmr

ayhan
29-07-2010, 23:39
سلام من یه پروزه ساده با اینا نوشتم اما اصلان جواب نمیده من در این مدار میخام میکرو کلید فشار داده شده در ورودی رو دریافت و متناسب اون عددی رو به گیرنده بفرسته وگیرنده هم خروجی های متناظر خود رو فعال کنه.
در حالت سیمی یعنی اتصال مستقیم بین 2 میکرو جواب میده اما با ماژول ها نه.
در ضمن اینو هم بگم که برای تست ارسال جواب میده به طوریکه یک رشته رو راحت با ماژولها میفرسته اما تا اینکه ورودی واسش تعرف میکنم و به پروژه خودم میرسم دیگه جواب نمیده یا خیلی سخت و گاه گاه جواب میده...حرفات خاصی هم رو lcd مینویسه
من فکر میکنم یه قسمت تو فرستندگیم میلنگه یا این hmt hmr ها خیلی بد هستن hmtr ها بهتر جواب میدن ---لطفا کمک کنید..:(:cry::cry:ii998):x8O:cry:
این هم فایل ها
You can see links before reply

armstk
30-07-2010, 00:52
سلام
hmr hmt کلا خیلی حساس به نویز هستن
ولی رهکار هایی داره که میشه با نویز مقابله کرد
مثلا برای فرستادن یک متغییر چند بار اونو بفرستین (مثلا 5 بار یا بیشتر) و در گیرنده تعریف کنین که درصورتی که یک رشته 3 بار متوالی هم نام بود اون رشته رو روی lcd نشون بده
یا میتونین دیتایی که میفرستین رو کد گذاری کنین بعد اونو بفرستین , البته روش های مختلفی داره
خودمم از مورد اول استفاده کرده بودم

salehjg
02-08-2010, 02:21
سلام.
اینظوری که فهمیدم اصلا نمیشه اطلاعات دریافت کرد اگر اینطور هست:

1- فرکانس کریستالی 8 مگ تعریف شده ولی شاید شما یادتون رفته(بردبرد) و از کرستال داخلی استفاده میکنید که 1 مگ هست و اگر اییجوری باشه کل زمانبندی و ... در ارتباط ها و ... به هم میخوره، که با توجه به نوشته ی شما فکر نکنم مشکل از این باشه.

2-به تغذیه و نویزش توجه کنید . ماژولی که من باهاش کار کردم(915 مگاهرتز) در بازه ی 4 تا 5.5 ولت درست کار می کرد ولی کمتر از 4 اصل هیچی ارسال نمی کرد.
با توجه به نقشه تغذیه ی میکرو و ماژول یکیه ، اگر نبود متصل کردن گراند ها به هم فراموش نشه.

البته به Input و InputBin هم توجه کنید.

با همه ی این موارد اگر بازم مشکل داشتید می توانید با توجه به عمق مشکلتون! به اول و آخر رشته(میگم چطوره بجای باینری ، یه چند تا رشته ارسال کنید) کد اضافه کنید(مثلا اولش /t و آخرش t/)

REZA1373
06-07-2012, 04:05
سلام این فایلو درست کردم یه نگاه بنداز
فرستنده:
$regfile = "m8def.dat"
$crystal = 1000000
$hwstack = 100
$swstack = 40
$framesize = 180
$baud = 9600
Dim Send_data As Byte
Main:
Printbin Pinb
Waitms 110
Goto Main
End
اطلاعات پورت B رو به صورت باینری PRINT میکنه

گیرنده:
$regfile = "m8def.dat"
$crystal = 1000000
$baud = 9600
On Urxc Getdata
$hwstack = 150
$swstack = 90
$framesize = 220
Config Portb = Output
Dim Port_data As Byte
Dim Recive_data As Byte
Enable Interrupts
Enable Urxc
Main:
'"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Portb = Port_data
'"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Waitms 70
Goto Main
Getdata:
Recive_data = Udr
Port_data = Not Recive_data
Toggle Port_data
Waitms 10
Return
وقتی یه دیتای 8 بیتی وارد RX بشه اطلاعات روی متغیر 8 بیتی UDR(تعریف شدس) ذخیره میشه
سپس روی PORT_DATA ناتش کپی میشه بعد از اون اطلاعات روی پورت B ریخته میشه
آنتنم یه تیکه سیم مفتولی تلفن به اندازه 22 CM به دوره لوله خودکار ببیچ بزار
هیچ وقت زیاد داقش نکنید و روغن لحیم روش راه نندازید ولتاژ بالای 3.3 ولت بهش ندید زیاد دست به ماژود موقعی که روشن هستم نزنید خودم 1 فرستنده گیرنده سوزوندم سر همین داغی

tabatabaee
18-01-2013, 19:53
ماشا الله اصل حرف رو شما زدید برنامتون ریزه کاری های اصلیش عالی بود:wink: