PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشكلlcd

mosking
24-07-2010, 14:13
سلام
من هنوزم با LCD مشكل دارم
اتصال پايه هام به اين ترتيب :
1-0V 2-5V 3-به سر وسط پتانسيومتر 4- به b0 5-r/w به زمين 6تا14-از b1تا b14
15-vcc 16 -زمين
در ضمن من از پتانسيومتر 1k استفاده كردم.من وقتي برنامم پروگرام مي كنم روي lcd مربع مي بينم پتانسيمتر هم ميچرخونم خيلي ولي باز تا ثيري نداره،برنامم هم خيلي ساده است كه براي شما ميگذارم كه لطف كنيد و ببينيد.

morteza01
24-07-2010, 23:43
سلام
لطفا پایه های lcd رو که وصل کردین رو واضح تر بنویسید و برنامه تون رو هم بذارین

هنرفر
25-07-2010, 11:27
پس برنامه چی شد؟

mosking
25-07-2010, 12:13
اتصال پايه هام به اين ترتيب :
1-0V
5v-2
3-به سر وسط پتانسيومتر(1k
4- بهr/w به زمين
b0 -5
6تا14-از b1تا b14
vcc-15
16 -زمين
در برد اموزشي هم به قسمت پايين از سمت سوكتjtagپايه ها را وصل كردم.
خيلي ممنون

هنرفر
25-07-2010, 21:00
اگه اینجوری که نوشتی باشه که کلا اشتباه وصل کردی.پایه 1 به زمین ، پایه 2 به vcc ، پایه 3 به پتانسیومتر، پایه 4 به rs ، پایه 5 به زمین ، پایه به enable ، پایه 7 تا 14 به دیتا ، پایه 15 به vcc ، پایه 16 به زمین
ترتیب پایه های ال سی دی به این صورت هست .اگه مجله شماره 3 را بخونید متوجه می شید.در ضمن فایلی که قرار داده بودید اشتباه بود یا کل فایل های پروژه را بزارید.یا فایلی که پسوند .c داره.

mosking
26-07-2010, 11:38
ببخشيد من هينطوري كه شما گفتيد وصل كردم اونجا اشتباه نوشتم.

hamed_hkh
01-08-2010, 18:14
سلام.
من هم دقيقا مشكلي كه شما با lcd داريد رو دارم.
من برنامه هاي بسيار ساده اي رو arm ميريزم ولي هيچ چيزي روي lcd نشون داده نميشه.
ميخواستم ببينم مشكل شما حل شده؟
اگر حل شده ايراد از كجا بوده؟
ممنون ميشم اگر به من كمك كنيد

mosking
19-08-2010, 11:59
سلام
براي اينكه شما بتونيدبرنامتون را روي lcd ببنيد بايد يكي از پايه هاي ميكروتون رو به غير از اين پايه ها كه به اين ترتيب وصل كرديد به زمين وصل كنيد.

1nafar
24-08-2010, 15:53
سلام
برای lcd های کارکتری هدر های مختلفی ارائه شده که شما میتونید آخرین ورژن اون رو در مجله ی pmm3 مشاهده کنید + توضیحات دستورات و ...
You can see links before reply
برای اینکه از سالم بودن مدار خودتون مطمئن بشید ، قبل ا تغییر دادن برنامه پروژه ی تست مجله که در پوشه ی LCD-CLOCK فایل پیوست مجله قرار داره رو تست کنید . تصویر پیوست مدار پروژه ی مذکور رو نشون میده

lovely_evil87
14-09-2010, 23:11
من برنامه LCD-CLOCK رو روی برد شرکت پروگرام میکنم .مدار LCD هم درست راه اندازیش میکنم(با AVR چک کردم سالمه) ولی LCD کاراکترهای نامفهوم نشون میده.مشکلش به نظرتون چیه؟ ii998)

سلام
برای lcd های کارکتری هدر های مختلفی ارائه شده که شما میتونید آخرین ورژن اون رو در مجله ی pmm3 مشاهده کنید + توضیحات دستورات و ...
برای اینکه از سالم بودن مدار خودتون مطمئن بشید ، قبل ا تغییر دادن برنامه پروژه ی تست مجله که در پوشه ی LCD-CLOCK فایل پیوست مجله قرار داره رو تست کنید . تصویر پیوست مدار پروژه ی مذکور رو نشون میده

1nafar
26-09-2010, 12:32
سلام
معمولا افرادی که با راه اندازی lcd مشکل داشتن یکی از موارد زیر رو انجام نداده بودن
1- پایه ی rw نمایشگر رو به گراند متصل نکرده بودن ، در صورت استفاده از برد آموزشی شما باید جامپیر lcd_mode رو متصل کنید .
2- بعد از هر بار کامپایل کردن برنامه ، باید فایل .bin رو مجددا تولید کنید .
3- در صورتی که تازه کار هستید ، بهتره ابتدا از نرم افزار sam prog استفاده کنید ( نه ایران پروگ )
4- برای lcd چندین هدر وجود داره که آخرین ورژن اون در مجله ی شماره ی 3 ویرایش دوم وجود داره .
در صورتی که با رعایت موراد بالا نتونستید از lcd جواب بگیرید یکی از نرم افزار های گوگل تالک یا یاهو مسنجر رو نصب کنید و و یکی از ای دی at91sam7x645 رو اد کنید تا مشکل رو با هم حل کنیم .
با تشکر

منصوره$
26-09-2010, 18:03
سلام
منظورتون درباره جامپر lcd_modeچيه؟درباره lcd سزيال هم وضع به همين طريقه؟
از اينكه به سوالامون جواب مي ديد خيلي خيلي ممنون ولي كاشكي ميشد مي تونستيدزود به زود بيايد.

1nafar
27-09-2010, 08:44
سلام

منظورتون درباره جامپر lcd_modeچيه؟
اگه از برد های آموزشی ما استفاده میکنید ( برد اصلی و برد آرم ) ، بر روی برد اصلی دوتا جامپر برای راه اندازی lcd به نام های lcd و lcdmode وجود داره که قبل از روشن کردن میکرو باید اونا رو وصل کنید .

درباره lcd سزيال هم وضع به همين طريقه؟
برای lcd سریال چنین موردی وجود نداره ، شما باید مدار موجود در مجله ی pmm4 رو بر روی بردبرد ببنیدید و بعد پایه های مورد نیاز رو با سیم مخصوص از سوکت din بیرون بکشید .

از اينكه به سوالامون جواب مي ديد خيلي خيلي ممنون ولي كاشكي ميشد مي تونستيدزود به زود بيايد.
انشااله از این به بعد پاسخ گویی سریع تر خواهد بود .

maser
15-11-2011, 12:54
با سلام
من تمام کارهایی رو که گفتین انجام دادم. هنوز فقط خط اول lcd روشن میشه و پیام رو نشون نمی ده.
اگر ممکنه کمکم کنید مشکل رو برطرف کنم.
با سپاس