PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ولتمتر با at91sam7x256

aliimani
22-07-2010, 22:04
اقا برنامه یک ولتمتر rms سنج با مشخصات زیر میخوایم.کسی هست که بتونه کمک کنه اخه من تازه ارم و شروع کردم
1 دامنه ی مثبت منفی 10 ولت رو بخونه
2 تا فرکانس 400اظ رو جواب بده
3 rms شکل موج سینوسی دندان اره ای و مربعی را حساب کند

armstk
22-07-2010, 23:29
سلام
اگر فکر میکنین کسی برای شما پروژتون رو انجام بده , سخت در اشتباهین !

شما خودتون باید شروع کنین اگر مشکلی داشتین بگین تا کمکتون کنیم

aliimani
23-07-2010, 16:59
سلام
اگر فکر میکنین کسی برای شما پروژتون رو انجام بده , سخت در اشتباهین !

شما خودتون باید شروع کنین اگر مشکلی داشتین بگین تا کمکتون کنیم

سلام دوباره
باشه پس از بزرگان کمک میگیرم ولی این رسم ضعیف کشی نبود
در مورد rms سوال داشتم.خوب ما تو یه بازه زمانی نمونه میگیریم بزبرگترینشو انتخاب میکنیم بدش مثلا تو 0.707 (sin) ضرب میکنیم مقدار rms به دست میاد خوب برای باقی شکل موجها چی کار باید کرد.مثلا اگه از دندان اره ای نمونه گرفتیم بیشترین مقدار و چی کار کنیم؟

ghaem313
24-07-2010, 23:17
حتما می دونید RMS چیه چون برق خوندید و پروژه براش انجام میدید
اما برای یاد آوری
You can see links before reply
فقط یه سرچ کوچولو تو نت خیلی اطلاعات مفیدی بهتون میده

aliimani
25-07-2010, 00:06
حتما می دونید RMS چیه چون برق خوندید و پروژه براش انجام میدید
اما برای یاد آوری
You can see links before reply
فقط یه سرچ کوچولو تو نت خیلی اطلاعات مفیدی بهتون میده

اسلام
میدونم چی جوری rms به دست میاد.ولی اتگرال گیری تو برنامه نویسی سختههههههههههه.از همین راه نمونه گیری نمیشه رفت ؟

farzadsw
25-07-2010, 07:42
انتگرال گیری میشه همون مجموع اینا . چیز پیچیده ای نیست . اگه بخواید از فرمولهای ساده شده برای حالتهای خاص (مثل همونی که گفتید ) استفاده کنید ، دقت شما پایین میاد چون حتی تو همون موج سینوسی ، در عمل موج سینوسی ایده آل نیست .

ghaem313
25-07-2010, 16:46
انتگرال گیری سخته وتقریبا غیر ممکن
چون سیستم دیجیتال و با داده پیوسته هیچ نوع نسبت فامیلی نداره
اما با داده های گسسته خیلی خیلی راحت کار میکنه
در نتیجه با سیگما راحت کارت را انجام میدی. .میدونی که جمع به صورت پیوسته میشه انتگرال
کافی نمونه از داده ها بگیری و بتوان 2 برسونی جمع بزنی وتقسیم بر تعداد داده ها بکنی و رادیکال بگیری
این جوری هر موجی را که بخوای میشه ازشrmsگرفت
اما موج های دندان اره ای و مربعی وسینوسی رو که توویکی نوشته در چه ضریبی ضرب بشن مقدار دقیق رو هم میده چون انتگرالش به فرکانس وابسته نیست
سینوسی که میشه دامنه تقسیم بر رادیکال 2
مربعی میشه همون دامنه
دندان اره ای میشه ادمنه تقسیم بر رادیکال 3

aliimani
25-07-2010, 18:23
انتگرال گیری سخته وتقریبا غیر ممکن
چون سیستم دیجیتال و با داده پیوسته هیچ نوع نسبت فامیلی نداره
اما با داده های گسسته خیلی خیلی راحت کار میکنه
در نتیجه با سیگما راحت کارت را انجام میدی. .میدونی که جمع به صورت پیوسته میشه انتگرال
کافی نمونه از داده ها بگیری و بتوان 2 برسونی جمع بزنی وتقسیم بر تعداد داده ها بکنی و رادیکال بگیری
این جوری هر موجی را که بخوای میشه ازشrmsگرفت
اما موج های دندان اره ای و مربعی وسینوسی رو که توویکی نوشته در چه ضریبی ضرب بشن مقدار دقیق رو هم میده چون انتگرالش به فرکانس وابسته نیست
سینوسی که میشه دامنه تقسیم بر رادیکال 2
مربعی میشه همون دامنه
دندان اره ای میشه ادمنه تقسیم بر رادیکال 3

سلام
مرسی از راهنماییاتون به این نتیجه رسیدیم که همون اتگرال و از روش سیگما بریم . این جور که من متوجه شدم تو یه دوره تناوب چند تا نمونه میگیریم بدش هر نمونه رو به توان دو مرسونیم بدش همه رو با هم جمع میکنیم بدش هم که تقسیم بر تعداد نمونه ها میکنیم اخرش هم که ازش جذر میگیریم.
حالا یه نکته پیش میاد و اون اینه که اگه شکل موجمون رو dc سوار بود چی؟ چی جوری dc رو حذف کنیم که rms واقعی به دست بیاد؟

هنرفر
25-07-2010, 21:11
من یه بار یه ولت متر ac درست کردم به همین روش یعنی در یه بازه زمانی به اندازه نیم سیکل چندین نمونه میگرفتم بعد جمع کردن نمونه ها و تقسیم به تعدادشون مقدار موثر ولتاژ را بدست می آوردم ، راه دیگه ای نداشتم چون قرار بود ولتاژ یه دیمر را اندازه گیری کنم.برای حذف مقدار dc هم میتونید یه خازن تو ورودی مدارتون سری کنید.اگه فرکانس کاریتون مقدار ثابتی داره محاسبه ی این خازن به راحتی امکان پذیره.یا اینکه از یه تقویت کننده تفاضلی استفاده کنید.

elhamsrttu
28-06-2012, 03:25
البته میتونی بدون این خازن و اینا هم این کار رو انجام بدی.
مثلا اگه میانگین نمونه ها رو حساب کنی میشه هم مقدار متوسط ولتاژ یا هم dc

modj.ir
28-06-2012, 23:16
یا اباالفضل عباس
واقعا باید دلیلی وجود داشته باشه که یهو یک نفر یک آی دی می سازه که فقط جواب یک سوال 2 سال پیش رو یهو بی مقدمه بده. این کارها بار ها اتفاق افتاده ! جدا کسی دلیلی براش می دونه ؟ فقط برام جالب شده بفهمم سر چی هست. همین

me28k
29-06-2012, 00:19
یا اباالفضل عباس
واقعا باید دلیلی وجود داشته باشه که یهو یک نفر یک آی دی می سازه که فقط جواب یک سوال 2 سال پیش رو یهو بی مقدمه بده. این کارها بار ها اتفاق افتاده ! جدا کسی دلیلی براش می دونه ؟ فقط برام جالب شده بفهمم سر چی هست. همین

مهندس مجتهدی اینجا ایران است.:xcry::cry::

reihaneh
21-07-2012, 11:56
یه سوال ساده داشتم
می خوام یه برنامه برای برد AT91SAM7S256 توی keil بنویسم ولی وقتی AT91SAM رو انتخاب می کنم یه پیامه میده و کامپایل نمیشه
ولی بعضی بردای دیگه رو که انتخاب می کنم این پیام رو نمیده و کامپایل میشه
چرا؟
باتشکر