PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروگرمر wiggler

r.a.h
19-07-2010, 16:33
سلام دوستان
من چند تا از شماتیک ها پروگرمر wiggler رو دارم.
بعضی از اونها 2 و بعضی 1 بافر دارند. به نظر شما تفاوت این دو در چیست؟ :roll:

1nafar
20-07-2010, 21:04
سلام
توی بعضی از پروگرامر ها از بافر 74ls244 و توی بعضی دیگه از یک نوع بافر دیگه استفاده شده .
بافر نوع اول دو طرفه هست و بافر نوع دوم یک طرفه .
قطعا در نوع دوم به دلیل یک طرفه بودن بافر یکی از اونا باید به صورت معکوس ( برای انتقال داده از میکرو به پروگرامر استفاده بشه ) و یکی دیگه به صورت عادی استفاده میشه .
شما میتونید از شماتیکی که توی مجله ی شماره ی 2 آورده شده و جواب هم داده استفاده کنید

r.a.h
21-07-2010, 22:00
مقدار 51 اهم در این شماتیک معادل هست دیگه درسته؟
چو چنین مقاومتی تو رنج نیست.

armstk
21-07-2010, 22:02
سلام
مقاومت 51 اهم رنج هستش تهران که راحت پیدا میشه
طبقه پایین عباسیان , شهاب الکترونیک همه رنج مقاومت رو داره

armstk
21-07-2010, 22:16
در ضمن حتما لازم نیست 51 اهم استفاده کنی , از 47 اهم استفاده کن حتما جواب میده

شما که به برد های olimex دسترسی داری میتونی درش رو باز کنی ببینی توی پروگرمر هاش چی کار کرده

r.a.h
21-07-2010, 22:51
اتفاقا این هم از این استفاده کرده برای این که مطمئن بشم میپرسم تا حالا کمتر اتفاق افتاده یک بورد رو دو بار طراحی کنم.

این شماتیک هم کار میکنه نه؟
__________________________________________________ _
پی نوشت :

یک روز در کلاس درس راهسازی (دانشگاه صنعتی شاهرود سال 76) استاد گرامی از ابتدای کلاس کاملا بی حوصله درس را شروع کرد و با همان ریتم بی حوصله به تدریس ادامه داد. در اواسط کلاس، ناگهان استاد دست از تدریس کشید و روس صندلی خود نشست و کمی به صورت دانشجو ها نگاه کرد. سپس از دانشجوها پرسید:
" به نظر شما یک جاده به طول و شرایط اقلیمی مساوی در ایران و آمریکا به ترتیب چند سال طول میکشد تا مورد بهره برداری قرار گیرد؟"
هر فردی نظری متفاوت داشت ولی برآیند نظرات این طور بود که آمریکایی ها 8 الی 9 سال زودتر از ایرانیها کار را به اتمام برسانند.
---------------------------------------- ----------------------------------------
سپس استاد در کمال تعجب گفت:" اگر ساخت جاده ای در ایران 10 سال طول بکشد ، همان جاده در آمریکا هم 10 سال طول میکشد و هیچ تفاوتی از این نظر با هم نداریم! فقط در ایران 1 ساله محاسبه و طراحی انجام میشود و 9 سال باقی مانده صرف ساخت میشود در حالی که در آمریکا 9 سال وقت صرف طراحی شده ولی در انتها 1 ساله ساخته میشود!"
---------------------------------------- ----------------------------------------
و استاد در ادامه توضیح داد که در آن 9 سال که صرف طراحی میشود ، تیمی متشکل از روانشناس، حقوقدان ، آرشیتکت، اداره کار، اداره بهداشت، خزانه داری و... کلیه موارد را در ساخت در نظر میگیرند و در انتها تیم مهندسین طراحی جاده را بر عهده گرفته و وارد مرحله اجرای یکساله میشوند.
آیا شما هم در تصمیم گیریهای خود همه جوانب را در نظر میگیرید تا محصولات با کیفیتی را برای مشتریان خود تولید کنید؟

armstk
21-07-2010, 23:28
سلام
دقیقا همین نقشه کار میکنه , نمونه ی ساخته شده هم پروگرمر wiggler سایت eca هستش که من با مشاهده ی مدارش این موضوع رو متوجه شدم

r.a.h
21-07-2010, 23:51
میشه نام کاربریتون رو در eca بدونم. البته اگه مایل نبودبد پابلیک بشه پی ام بدید.

armstk
22-07-2010, 01:22
چه فرقی داره که چه کسی باشم
این آی دی منه:
mrh180@gmail.com
مشکلی بود در خدمتم

r.a.h
23-07-2010, 16:55
شماتیکی رو که پیوست کردم رو ساختم , با نرم افزار H-Jtag که میخوام میکرو رو شناسایی کنه این کار رو انجام نمیده.
کانکشن بورد Olimex در پیوست زیر هست.
فکر کنم اگه RST رو به پایه 3 IDC وصل کنم جواب بده. درسته؟

Aghaeifar
23-07-2010, 17:27
چه فرقی داره که چه کسی باشم
این آی دی منه:
mrh180@gmail.com
مشکلی بود در خدمتم

لابد فرق داره جناب م.ح. کاربر فعال ... eca :roll:

اون سوکت برای پروگرامر الیمکس که گذاشتی استانداردشه ، همه پروگرامر ها طبق اون هست پایه هاشون .

پایه RTCK رو pull-down کن با یه مقاومت مثلا 10 کیلو اهمی بعدش تست کنید ببینید

r.a.h
23-07-2010, 19:11
لابد فرق داره جناب م.ح. کاربر فعال ... Eca :roll:

اون سوکت برای پروگرامر الیمکس که گذاشتی استانداردشه ، همه پروگرامر ها طبق اون هست پایه هاشون .

پایه rtck رو pull-down کن با یه مقاومت مثلا 10 کیلو اهمی بعدش تست کنید ببینید

اتفاقا اون طوری تست کردم اما جواب نداد.

r.a.h
23-07-2010, 20:46
من ورژن 1 این نرم افزار رو استفاده میکنم. وقتی کانفیگ اصلا پورت lpt رو نمیشناسه و پیغام زیر رو میده.

r.a.h
23-07-2010, 20:48
اسید نداشتم رو بورد سوراخدار بستم خواستم خوشگل تر شه از SMD استفاده کردم کلا ما رو داغون کرده تا حالا. :roll:

armstk
23-07-2010, 22:13
سلام
pcb کامل و عملی wiggler فکر می کنم توی مجله شماره 2 یا 3 ضمیمه شده
میتونین اون رو بسازین

Aghaeifar
23-07-2010, 22:53
من ورژن 1 این نرم افزار رو استفاده میکنم. وقتی کانفیگ اصلا پورت lpt رو نمیشناسه و پیغام زیر رو میده.

خوب این دیگه ربطی به پروگرامرت نداره احتمال زیاد پروگرامرت درسته مشکل جای دیگست

r.a.h
23-07-2010, 22:55
سلام
pcb کامل و عملی wiggler فکر می کنم توی مجله شماره 2 یا 3 ضمیمه شده
میتونین اون رو بسازین

pcb نیست من فقط شماتیک رو دیدم. کدوم صفحه هست؟

r.a.h
23-07-2010, 22:57
خوب این دیگه ربطی به پروگرامرت نداره احتمال زیاد پروگرامرت درسته مشکل جای دیگست

دو تا PC دارم رو هر دو امتحان کردم نشناخت. عجبا اومدیم لذتی تا 3 شنبه ببریم. :cry:

r.a.h
25-07-2010, 02:18
دوستان بالاخره هسته رو Detect کرد. البته من ورژن 1 نرم افزار H-Jtag رو نصب نکردم و ورژن 0.6 رو نصب کردم که گزینه ای برای انتخاب USB یا LPT نداشت.

اما میکرو توسط گزینه ریستش , ریست نشد یعنی فکر نکنم که بتونم باهاش پروگرم کنم. آیا میکرو شما هم با این نرم افزار ریست نمیشه؟ فکر کنم باید بشه اگر نشه یعنی یه جورایی اشکال نرم افزاریه مثل همین که با ورژن 1 جواب نمیده اما با ورژن 0.6 جواب میده.

متشکر از دوستان عزیزم. :roll:

mjes
08-12-2012, 14:01
سلام
من همین پروگرمر دارم ولی در کیل تنظیماتش رو که انجام میدم دیباگ نمیکنه چرا؟

mzarkoob
08-12-2012, 22:29
سلام
من همین پروگرمر دارم ولی در کیل تنظیماتش رو که انجام میدم دیباگ نمیکنه چرا؟
سلام
در مورد تنظیمات بیشتر توضیح میدید؟ مثل اینجا :
پروگرام کردن 2378 و 1768 در پروگرامر ویگلر - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
:0013: