PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروگرام برد

منصوره$
17-07-2010, 11:48
سلام
من وقتي مي خوام بردمو پروگرام كنم همه كارهاي :روشن كردن برد فشار دادن كليدers سپس خاموش كردن برد و دوباره روشن كردن انجام ميدم و انتقال برنامهاز طريق samprogانجام ميدم ولي باز برنامم پروگرام نميشه ،من پنجره sam baكه باز ميشه در زير پيوست كردم اگه ميشه لطف كنيدببينيد و بگيد مشكل كار من چيه ممنون

1nafar
17-07-2010, 12:08
سلام
شما باید بعد از برنامه ریزی میکرو ، برد رو ریست کنید .
بهتره برای اولین بار از نرم افزار SAM-PROG v2.4 استفاده کنید تا با نحوه ی برنامه ریزی و اجرای برنامه آشنا بشید و بعد به سراغ نرم افزار های دیگه برید .
فیلم آموزشی زیر هم میتونه کمکتون کنه :
You can see links before reply

منصوره$
17-07-2010, 19:37
خيلي ممنون از كمكتون
ميشه درباره علت pullup كرددن پايه هاي ورودي توضيح بدين و بگيد چه وقت اين كارو انجام ميديم؟و فرق pull up باpull downچيه؟
ممنون

1nafar
20-07-2010, 22:03
You can see links before reply
سلام
همون طور که توی تصویر میبینید مقاومت های pullup/down به پایه ها ورودی میکرو متصل میشن .
هنگامی که پایه ای رو به عنوان ورودی معرفی میکنید ، هر عامل خارجی نظیر نویز ، ارتعاشات مغناطیسی و... میتونه ولتاژی رو ر روی اون ایجاد کنه . به دلیل مقاومت بالا بودن مقاومت ورودی ، ولتاژ القا شد در اون میتونه باعث تجریک واحد داخلی بشه ....
در عمل برای جلو گیری از تاثیر این گونه موارد به پایه یه مقاومت متصل میکنن .
مثلا شما در برنامه ی خودتون یه شرط دارید : " ip portx.y=1 then .... " ( هر وقت پایه ی x در سطخ منطقی 1 قرار گرفت ، فلان کار انجام بشه ) در صورتی که پایه ی مذکور رو با یه مقاوت به گراند متصل کنید و سر دیگر کلید رو به vcc ، در این حالت پایه فقط به تغییر وضعیت کلید واکنش نشون میده

ena
05-08-2010, 22:39
سلام
من مبخوام برد آموزشی آرم بهمراه برد اصلی رو به یک برد دیگه وصل کنم و به یه سری از پایه های میکرو نیاز دارم، آیا میتونم پین هدر های برد آرم رو هم به برد اصلی و هم به برد خودم وصل کنم؟ در ضمن از زوی برد اینطور به نظر می رسه که 96 پایه میکرو توسط پین هدر امکان استفاده دارند، اینکه هر پین به کدام پایه مربوط است را از کجا متوجه شوم چون pcb موجود در مجلات قدیمی تر از این برد بنظر می رسد.
با تشکر

1nafar
24-08-2010, 16:04
سلام
فایل شماتیک و نقشه ی برد ها در ویرایش دوم مجلات وجود داره ، شما همچنین میتونید به بخش پشتیبانی مراجعه کنید و نقشه ها رو دریافت کنید .
معمولا هدف از ارائه ی برد های آموزشی . ساده کردن کار یوزر برای یادگیری نحوه ی کار با میکرو کنترلر است و قطعا هیچ برد آموزشی نمیتونه دقیقا مطابق خواسته های شما باشه .
در صورتی که پایه های مورد نیاز برای برد شما بر روی سوکت های p5 , p18 وجود داشته باشن میتونید ازشون استفاده کنید . در غیر این صورت یا باید یک برد جدید برای کار خودتون طراحی کنید یا برد دوم رو توسط سیم به برد اصلی لحیم کنید