PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارتقاي sram در برد آموزشي آرم

ena
15-07-2010, 22:36
سلام
من تازه با اين گروه آشنا شدم واز اطلاعات افراد اين گروه خيلي استفاده كردم واقعا همگي خسته نباشيد
سوال من اين بود كه:
آيا امكان ارتقاي حافظه sram در برد آموزشي هست؟
با تشكر

1nafar
16-07-2010, 19:23
سلام
دقیقا نمیدونم به این سوال باید چه جوابی داده بشه .
میکرو کنترلر های که از هسته ی arm7 استفاده میکنن 32 تا 256 کیلو بایت حافظه ی sram داخلی دارن که این مقدار برای پردازش داده ای که برای این میکرو کنترلر معرفی شده کافی هست .
در صورتی که شما بخواید کار سنگین تری انجام بدید میتونید به سراغ سایر هسته برید . ( مثال ساده : حجم کد هگز شما 200 کیلو بایت هست ، شما میکرو کنترلر AT91SAM7X128+ یک حافظه ی فلش خارجی (+ دردسر های آدرس دهی و... ) رو انتخاب میکنید یا یک میکرو کنترلر AT91SAM7X256؟ )

ena
16-07-2010, 19:39
كار من يه كار پردازش صوته و من SRAM زيادتر رو براي ذخيره چندين نمونه آموزشي نياز دارم كه شايد بشه مقدارشون رو به 64kB برد آموزشي محدود كرد.
اگر اشكال نداره يه سوال ديگه هم داشتم:
من مي تونم از پايه هاي pck براي كلاك دادن به يك وسيله جانبي كه خودم به برد اضافه كردم و يك codec است استفاده كنم؟
خيلي ممنون از راهنماييتون

1nafar
16-07-2010, 20:14
كار من يه كار پردازش صوته و من SRAM زيادتر رو براي ذخيره چندين نمونه آموزشي نياز دارم كه شايد بشه مقدارشون رو به 64kB برد آموزشي محدود كرد.
برای پردازش صدا همین مقدار کافیه ( زیاد هم هست ) .
برای وارد کردن صدا به میکرو کنترلر شما باید از adc یا یک Audiocontroller استفاده کنید . در صورتی استفاده از مورد اول ، حجم داده ی شما از 1 یا 2 کیلو بایت بیشتر نمیشه .
در صورت استفاده از مورد دوم ، معمولا این قطعات باید به یکی از باس های جانبی میکرو مثل spi یا i2c یا ... متصل بشن که کلیه این واحد دارای بافر مجزا هستند و باز هم حجم خیلی کمی از حافظه ی sram اشغال میشه .
در ضمن توی سری at91sam واحدی به نام ssc برای کار با صدا و پردازش صوت وجود داره . توسط این واحد شما میتونید قطعاتی نظیر DAC 3550A یا TSC2301 که CODEC های i2s هستند رو راه اندازی کنید و صدا رو با دقت بالا (بین 16 تا 32 بیت ) پردازش کنید .

من مي تونم از پايه هاي pck براي كلاك دادن به يك وسيله جانبي كه خودم به برد اضافه كردم و يك codec است استفاده كنم؟
آره . این خروجی ها به منظور ایجاد پالس کلاک برای کنترل کردن قطعه ی جانبی ایجاد شده و شما میتونید توسط رجیستر های در نظر گرفته شد اون رو کنترل کنید ( صفحه ی 181 به بعد AT91SAM7X512/256/128 Preliminary )

ena
16-07-2010, 22:38
واقعا ممنون
خيلي لطف كرديد

ena
18-07-2010, 15:45
يه سوال ديگه،
من شماتيك و pcb برد آموزشي رو از كجا مي تونم بگيرم؟

1nafar
20-07-2010, 21:49
من شماتيك و pcb برد آموزشي رو از كجا مي تونم بگيرم؟
توی pmm 2 میتونید کلیه شماتیک ها رو پیدا کنید

ena
27-07-2010, 00:16
سلام
من کدهای مربوط به راه‌اندازی واسط twi و i2s این میکروکنترلر رو از کجا می تونم پیدا کنم؟
ممنون

ena
03-08-2010, 16:40
یه سوال دیگه:
داده بعد از اینکه از طریق ssc وارد میکرو شد و به رجیستر RHR رفت، در کجای حافظه قرار می گیرد؟
ممنون