PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هدر خلاصه کننده دستورات پورت

mehdiit
12-07-2010, 12:26
سلام
کسی هدری برا روشن و خاموش و صفر و یک کردن پایه ها نداره؟
مثه codevision نخوایم اینقدر کد برا این دستورات بنویسیم
و مثلا با کد portb.9=1 ،پایه ی 9 پورت b روشن بشه
من که هر کاری کردم نتونستم بنویسم

1nafar
12-07-2010, 23:29
سلام
اگه خدا قبول کنه من یه دونه هدر برای واحد PIO نوشتم ، این هدر شامل دستورات زیر هست :
PORTX_OUTPUT=VAR
PORTA_INPUT=VAR
این دو تا دستور برای پیکربندی پورت در حالت ورودی یا خروجی به کار میرن ، VAR ادرس پایه های مورد نظر به فرم هگز هست .
در صورتی که پایه رو به عنوان خروجی پیکربندی کنید :
SET_PORTB=VAR
RST_PORTB=VAR
دستور اول پایه های که ادرشون به جای VAR قرار میگره رو روشن و دستور دوم اونا رو خاموش میکنه ، شما همچنین میتونید از دستور کد ویژنی زیر هم استفاده کنید :
PORTX=VAR
در صورتی که ادرس VAR رو به این دستور بدید ، پایه ها روشن و اگر نات آدرس VAR رو به دستور بدید پایه ها خاموش میشه .
در صورتی که پایه به عنوان ووردی معرفی بشه ، وضعیت اون در ارگومان PINX(Y) قرار میگره و شما میتونید با دستورات شرطی وضعیت پایه رو چک کنید . در این دستور نیازی به فعال کردن کلاک PIO و... وجود نداره و تمام کار ها در داخل هدر انجام میشه .
برای فعال سازی مقاومت های PULL UP میتونید از دستور زیر استفاده کنید :
PULL_UP_X=VAR
VAR ادرس پایه های هست که قرار مقاومت های اونا فعال بشه و X هم اسم پورت هست .
توی این هدر سایر دستورات مربوط به پورت ها نظیر فعال سازی حالت درین باز ، فعال سازی فیلتر ورودی ، کنترل کردن وقفه ها و... هم وجود داره که بعدا خودتون بخونیدش .
در زیر فایل هدر به نام pio.h و یک پروزه ی عملی وجود داره . این پروژه با برد آموزشی eke2sam7 ساز گار هست .
بعد از برنامه ریزی فایل هگز 8 تا led موجود بر روی برد شروع به چشمک زدن میکنه ، با کلید های sw3 , 4 میتونید الگوی چشمک زدن و با کلید های sw1,2 میتونید سرعت اون رو تغییر بدید .

این هدر قرار روز جمعه و همراه با ویرایش دوم مجله ی ppm2 منتشر بشه ، در صورتی که در هدر خطایی بود ، یا شکل دستوری عوض بشه بهتره یا ... همین جا مطرح کنید

mahdiebrahimy
18-07-2010, 17:47
سلام
من با خروجی کردن پابه مشکل ندارم اما وقتی پایه رو ورودی می کنم و ازش می خونم، تو سیمولاتور keil جواب می ده اما تو برد نه
اگه می شه من رو راهنمایی کنید

1nafar
20-07-2010, 21:07
سلام
شما از کتابخونه ی بالا استفاده میکنید ؟
در این صورت ممکنه سطح منطقی پایه یه دستور استباه باشه / برنامه رو بزارید .
شما از سایر کتابخونه ها استفاده میکنید ؟
اید با دستور AT91F_PMC_EnablePeriphClock(AT91C_BASE_PMC, 1 << AT91C_ID_PIOA); کلاک pio رو فعال کنید ( این دستور کلاک پورت a رو فعال می کنه . )

mehdiit
26-07-2010, 16:50
سلام
میشه کاری کرد که برا مشخص کردن پایه ی مورد نظر نخوایم از فرمت هگز استفاده کنیم و همون عدد پورت رو بنویسیم؟

masood-ma
09-12-2010, 13:33
سلام
اگه خدا قبول کنه من یه دونه هدر برای واحد PIO نوشتم ، این هدر شامل دستورات زیر هست :
PORTX_OUTPUT=VAR
PORTA_INPUT=VAR
این دو تا دستور برای پیکربندی پورت در حالت ورودی یا خروجی به کار میرن ، VAR ادرس پایه های مورد نظر به فرم هگز هست .
در صورتی که پایه رو به عنوان خروجی پیکربندی کنید :
SET_PORTB=VAR
RST_PORTB=VAR
دستور اول پایه های که ادرشون به جای VAR قرار میگره رو روشن و دستور دوم اونا رو خاموش میکنه ، شما همچنین میتونید از دستور کد ویژنی زیر هم استفاده کنید :
PORTX=VAR
در صورتی که ادرس VAR رو به این دستور بدید ، پایه ها روشن و اگر نات آدرس VAR رو به دستور بدید پایه ها خاموش میشه .
در صورتی که پایه به عنوان ووردی معرفی بشه ، وضعیت اون در ارگومان PINX(Y) قرار میگره و شما میتونید با دستورات شرطی وضعیت پایه رو چک کنید . در این دستور نیازی به فعال کردن کلاک PIO و... وجود نداره و تمام کار ها در داخل هدر انجام میشه .
برای فعال سازی مقاومت های PULL UP میتونید از دستور زیر استفاده کنید :
PULL_UP_X=VAR
VAR ادرس پایه های هست که قرار مقاومت های اونا فعال بشه و X هم اسم پورت هست .
توی این هدر سایر دستورات مربوط به پورت ها نظیر فعال سازی حالت درین باز ، فعال سازی فیلتر ورودی ، کنترل کردن وقفه ها و... هم وجود داره که بعدا خودتون بخونیدش .
در زیر فایل هدر به نام pio.h و یک پروزه ی عملی وجود داره . این پروژه با برد آموزشی eke2sam7 ساز گار هست .
بعد از برنامه ریزی فایل هگز 8 تا led موجود بر روی برد شروع به چشمک زدن میکنه ، با کلید های sw3 , 4 میتونید الگوی چشمک زدن و با کلید های sw1,2 میتونید سرعت اون رو تغییر بدید .

این هدر قرار روز جمعه و همراه با ویرایش دوم مجله ی ppm2 منتشر بشه ، در صورتی که در هدر خطایی بود ، یا شکل دستوری عوض بشه بهتره یا ... همین جا مطرح کنید

میشه لطف کنین برای nxp هم یک نمونه برای تعریف کردن ورودی بزارین ممنون

eiliya
19-12-2010, 15:26
سلام من یک برنامه کوچک برای تنظیم ورودی و خروجی و ست و ریست کردن پورت ها نوشتم
لینکش رو گذاشتم شاید بدردتون بخوره
You can see links before reply