PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در keil و هدر

mehdiit
12-07-2010, 01:09
سلام
من برد و پروگرم جدید رو گرفتم
وقتی که فایل هگز آماده ی مجله ی شماره ی دو یعنی برنامه ی blink رو پروگرم میکنم بدون هیچ مشکلی مدار شروع بکار میکنه و led ها شروع به رقص نور میکنن
ولی وقتی برنامه رو داخل keil باز می کنم و کامپایل میکنم و کد هگزش رو تولید میکنم
و بعد اونو با j-link پروگرم میکنم
برنامه فقط یک بار رو مدار اجرا میشهi:cry:
برنامه ی dance مجله ی 2 رو هم وقتی که خودم کامپایل میکنم،دقیقا همین مشکل براش پیش می یاد
یعنی فقط یه بار led روشن میشه
هیچ کد هشدار یا خطایی هم بعد از کامپایل برنامه وجود نداره
بنظر خودم مشکل باید از keil باشه
من از keil401 که تو dvd همراه مدار بود استفاده میکنم،و کرکش هم کردم
اگه مشکل از نرم افزاره ،خواهشا لینک دانلودش رو بزارید
در ضمن اگه ممکنه بگید که فایل های هدر جدید رو باید کجای نرم افزار کپی کنیم
من فایل های هدر برنامه ی lcd2serial مجله ی 3 رو تو مسیرای زیر کپی کردم ،ولی بازم بعد از کامپایل ،نرم افزار eror باز کردن فابل هدر رو داد

C:\Keil\ARM\INC
C:\Keil\ARM\INC\Atmel
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X

1nafar
12-07-2010, 07:53
سلام
در اینجا دوتا حالت وجود داره :
1- شما از نرم افزار j-flash برای برنامه ریزی میکرو استفاده میکنید ، در این حالت :
بعد از برنامه ریزی میکرو طبق راهنمای موجود در صفحه ی اصلی سایت ، گزینه ی start application رو از منوی target انتخاب کنید تا میکرو ریست شده و برنامه ی ریخته شده بر روی آن اجرا میشود .
2- شما از داخل نرم افزار keil میکرو روبرنامه ریزی میکنید ، در این حالت ممکنه خطا های زیر وجود داشته باشه :
1- هسته ی میکرو به درستی انتخاب نشده باشه ( در پالت Utilities )
2- بعد از برنامه ریزی میکرو ، باید وارد محیط دیباگ بشید و برنامه رو run کنید .
3- ممکنه در سایر تنظیمات هم دچار مشکل باشید .

راگه مشکل از نرم افزاره ،خواهشا لینک دانلودش رو بزارید
نرم افزار مذکور همین نسخه ی موجود بر روی سایت هست ، و اگه سیستم عامل یا ... شما مشکلی نداشته باشه ، به درستی کار میکنه .

در ضمن اگه ممکنه بگید که فایل های هدر جدید رو باید کجای نرم افزار کپی کنیم
من فایل های هدر برنامه ی lcd2serial مجله ی 3 رو تو مسیرای زیر کپی کردم ،ولی بازم بعد از کامپایل ،نرم افزار eror باز کردن فابل هدر رو داد
شما باید فایل ها رو در مسیر C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X کپی کنید .
شما همچنین میتونید فایل ها رو در پوشه ی پروژه کپی کنید و بعد 4 خط اول برنامه رو به کد های زیر تغییر بدید :

#include <AT91SAM7X256.h>
#include "lib_AT91SAM7X256.h"
#include "DELAY.h"
#include "LCD2SERIAL.h"

شما میتونید کتابخونه های مورد نیاز رو از فایل پیسوت دانلود کنید

mehdiit
12-07-2010, 12:33
ممنون از اینکه جواب دادید
فهمیدم مشکل از کجاست
تو اون برنامه که من کامپایل میکردم از حلقه ی for استفاده نشده بود و بنابراین برنامه یه دفه بیشتر اجرا نمی شد
در ضمن مشکل فایل هدر هم از نرم افزار keil بود ،که حل شد

1nafar
12-07-2010, 23:16
سلام
امید وارم دیگه مشکلی پیش نیاد .
یکی دیگه از مسائلی که اغلب دوستان مشکل دارن ، تبدیل شدن حروف کوچک برنامه ی نوشته شده به حروف بزرگ در نرم افزار word هست .
در صورتی که شما پروژه رو از فایل اصلیش باز کنید ، کمتر دچار این نوع مشکلات میشید .

kavir
12-03-2011, 15:41
سلام
خوب دمو هست
از مجلات نحوه کرک کردنش رو پیدا کنید