PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه ميشه اطلاعات ديجيتالي را ت

h_rahimi
21-05-2008, 23:04
چگونه ميشه اطلاعات ديجيتالي را تبديل به آنالوگ كرد البته در avr (با pwm)
نقشه و برتامه بيسكام با تشكر رحيمي

alitaroosheh
22-05-2008, 00:59
جالبه كه من هم امروز دنبالش بودم قبل از اينكه تاپيك شما رو ببينم!!!!

اما همونطور كه ميدونيد pwm يعني ارزشها در duty cycle جا بگيره.

اگه به داكيومنت 1982 شركت اتمل نگاه كنيد با pwm تونسته موج dtmf درست كنه كه كامل توضيح داده

لينك:
You can see links before reply

اما اگه ميخوايد توليد صوت كنيد اينطور كه فهميدم فركانس pwm بايد بالاتر از شنوايي صوت انسان باشه و در avr نميشه به اين روش بيشتر از sample rate كاري 10000 جواب گرفت

البته تا 10000 رو به زور امروز جواب گرفتم اما راضي نيستم صداي توليدي كيفيت كمي داره اما مفهومه

الان دارم روش كار ميكنم اگه به جاي درست حسابي رسيد مدار و برنامه رو ميذارم رو سايت

راستي يادمه توي مجله الكتور 2003 يه اسپيكر با usb درست كرده بود كه مولد موج همون pwm بود

mostafahk
22-05-2008, 01:26
من با ریت کمتر خوب جواب گرفتم. با این ریت شما کیفیت از صدای تلفن هم بهتر می شه.
من فکر می کنم سیگنال ورودی رو روی سطح DC سوار نکردید. یا اینکه دامنه ورودی صداتون کمتر از Vref/4 هستش. یا اینکه ریتتون رو اشتباه حساب کردید.

اما خود منم یه مشکل دارم .
پس زمینه صدا یه صوت شنیده می شه. من Prescaller=1 و F_CPU = 16MHz و Timer0 رو استفاده می کنم که در این حالت حداقل فرکانس PWM برابر 62500 هرتز می شه. نمی دونم این سوت از کجا میاد.

alitaroosheh
22-05-2008, 20:38
منظور من هم از كيفيت پايين همون سوته مزاحمه

در ضمن من دارم از mmc فايل wav ميخونم با adc كاري ندارم و اين بيت ريت رو هم ويندوز اعلام كرده

امروز با يه فيلتر پايين گذر تست كردم خيلي بهتر شد اما تو صدا كيفيت همه فركانسها يكي نيست

راستي كسي مبدل 16 بيتي pwm سراغ نداره؟؟؟ با سرعت بالا؟؟؟؟

من اين رو پيدا كردم: m66240

ولي تو ايران نيست