PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کار با mmc با فرمت fat32

shadow1
30-06-2010, 11:46
--------------------------------------------------------------------------------

سلام . من با mmc کار کردم و به مشکل زیر برخوردم کسی می دونه چرا؟
مشکل این است که وقتی نام فایل ایجاد شده توسط کامپیوتر با فرمت FAT32 را بوسیله میکرو تغییر می دهم ( برای تغییر نام دادن هم ابتدا کلاستور مربوط به ROOT DIRECTORY را خوانده ، دقیقا از 32 بایتی که مربوط به مشخصات فایل مورد نظر است و از 8 بایت اول آن که مربوط به نام فایل است استفاده می کنم و دوباره کلاستور مورد نظر را در قسمت ROOT DIRECTORY می نویسم) کامپیوتر فایل مورد نظر را باز نمی کند و خطا می دهد، البته فایل تغییر نام یافته را نشان می دهد و نام فایل نیز روی کامپیوتر تغییر می کند ولی آن را باز نمی کند. ناگفته نماند که وقتی نام فایل را با میکرو به نام اولیه ( یعنی نامی که بوسیله کامپیوتر ایجاد شده یا تغییر یافته بود) برمی گردانم کامپیوتر آن فایل را می شناسد و باز می کند. یعنی در این فرآیند مشکل از بابت خواندن و نـوشـتن روی MMC نیست. در وهله اول حدس زدم که شاید نام فایل غیر از ROOT DIRECTORY در جـای دیـگری نـیز نوشـته می شود ولی انتظار می رود این اتـفـاق نـمـی افـتد زیـرا که با نرم افزار Zero Assumption Recovery تمام 38 سکتور قبل از FAT یا memory allocation table و تا چند سکتور بعد از کلاستر ROOT DIRECTORYرا چک کردم و داده هایی با چنین مشخصاتی وجود نداشت.

البته ناگفته نماند که همه توابع مربوط به MMC و SPI را خودم نوشتم. و در برنامه از توابع آماده نوشته شده استفاده نکردم