PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تمامی مشکلات پروگرامر های usb

BaRdIa
26-06-2010, 19:09
سلام خدمت دوستان و اساتید

ابتدا یه پیشنهاد داشتم بعدش میرم سر اصل مطلب.پیشنهاد می کنم این تاپیک رو مهم کنید تا تمامی دوستانی که سوال و مشکلی در این زمینه دارند در این تاپیک مطرح کنند و بخش شلوغ نشه.امیدوارم مورد توجه واقع بشه.

----------------------------------------
حالا مشکل خودم :

من سال پیش یک پروگرامر USB از شرکت نوآوران الکترونیک تهیه کردم.اینجا (You can see links before reply)اطلاعاتش هست.

این هم عکسش :

You can see links before reply

خوب کار میکرد.تا اینکه لپ تاپ من ویروسی شد و مجبور به تغییر ویندوز شدم.بعد از اینکه ویندوز رو دوباره نصب کردم،برای نصب درایور پروگرامر دست به کار شدم.فیش رو که درون درگاه USB زدم.همواره با این ارور مواجه میشم.هرکاری می کنم نمیشناسه دستگاه رو.چیکار باید کرد؟

هرچی Uninstall و Update driver و............ رو میزنم هیچ کدومشون کاری نمی کنند.

منتظر جواب گرمتون هستم.

BaRdIa
26-06-2010, 20:21
کسی نمی تونه کمکی بکنه؟

armstk
26-06-2010, 21:32
سلام
بهترین کاره اینه که بری پیشه نوآوران و بهش بگی پروگرمر مشکل داره........یعنی چی؟ مگه با تغییر ویندوز هم مشکلی برای پروگرمر پیش میاد؟

من اگه جات بودم میرفتم یخه ی نوآوران رو میگرفتم و بهش میگفتم این پروگرمر رو یا درست میکنی یا شرکتت رو روی سرت خراب میکنم :))))

rfbook
26-06-2010, 21:38
سلام دوست عزیز

این error اکثرا مواقعی هست که اشکال سخت افزاری وجود داشته باشه .

برای پروگرامر مشکلی پیش نیومد ؟؟

پورت های USB کامپیوتر شما هم نصب هست ؟

هنرفر
26-06-2010, 22:26
بله دوستمون درست میگند این پیغام هنگامی ظاهر میشه که اشکال سخت افزاری وجود داشته باشه.اما در صورتی که از ویندوز های قدیمی مثلا ویندوز xp2001 یا امثال اینها هم استفاده کنی این ارور ظاهر میشه اگه از این سری ویندوز ها استفاده میکنید پیشنهاد میکنم یک ویندوز جدیدتر استفاده کنید مطمئن باشید مشکلتون حل میشه.

BaRdIa
26-06-2010, 23:46
خیلی ممنون از جوابتون.فکر نکنم مشکل سخت افزاری پیدا کرده باشه.آخه فقط یه 3 ماهی تو جعبش بوده.دوباره بهش احتیاج پیدا کردم و امروز که اوردمش بعد از نصب ویندوز اینجوری شده.راستی این مشخصات ویندوزم :

و اما راهی هست که بتونم مطمئن بشم مشکل سخت افزاریه؟

در ضمن الان که Device manager رو دیدم فقط یک چیز رو نمیشناسه.اون هم SM Bus Controller هستش.ربطی داره بهش؟

rfbook
27-06-2010, 00:07
سلام

مشخصات ویندوز من هم مانند شما هست فکر نکنم مشکل از ویندوز باشه چون از من خیلی راحت میشناسه .

نه ربطی به SM Bus Controller نداره .

بقیه وسایل usb که به کامپیوتر متصل می کنید به راحتی شناخته میشن ؟

BaRdIa
27-06-2010, 00:11
سلام

مشخصات ویندوز من هم مانند شما هست فکر نکنم مشکل از ویندوز باشه چون از من خیلی راحت میشناسه .

نه ربطی به sm bus controller نداره .

بقیه وسایل usb که به کامپیوتر متصل می کنید به راحتی شناخته میشن ؟

بله شناخته میشن.گوشی و mp4 و فلش مموری و .............

همه رو میشناسه.

هر 4 تا پورت usb سالمه.

هنرفر
27-06-2010, 00:19
اگه میتونی با یه سیستم دیگه تستش کن تا مطمئن بشی مشکل سخت افزاریه.

BaRdIa
27-06-2010, 00:40
اگه میتونی با یه سیستم دیگه تستش کن تا مطمئن بشی مشکل سخت افزاریه.

با نهایت تعجب سیستم خانگی بنده پروگرامر رو شناخت.بعد از اینکه پورت رو وارد درگاه کردم Found New Hardware اومد و دیگه اون اروری که تو لپ تاپ میومد،اونجا ندیدم.بعد از این مسئله محل درایور رو به صورت دستی دادم و نصب شد و تو Device Manager به عنوان یک پورت مجازی شناخت.

واقعا" عجیبه.حداقلش مطمئن شدم که مشکل،سخت افزاری نیست.ولی خوب روی سیستم خانگی که به درد نمی خوره.چون اونجا با Stk 200/300 از طریق پورت پرینتر پروگرام می کنم.

حالا این رو چه باید کرد؟

اساسی بهش نیاز دارم که اینم اینجا کار نمی کنه.

BaRdIa
27-06-2010, 01:28
به نظر شما مشکل از کجاست؟

چیکار باید بکنم؟

هنرفر
27-06-2010, 09:52
اگه پروگرمرت را یه سیستم دیگه شناخته پس مشکلی نداره .فقط کافیه ویندوزت را عوض کنی حل میشه

BaRdIa
27-06-2010, 15:09
آخه تازه ویندوزم رو عوض کردم.لپ تاپ ها رو هم که میشناسید.xp روشون به زور نصب میشه.باید سفارشیش کنیم.بعدش با هزار بدبختی درایور ها رو نصب کنیم.

یعنی راه دیگه ای نیست؟

mahdifah
27-06-2010, 19:49
آقا مرتضي (morteza rk) يه بار به اين مشكل خورد.بعدش متوجه شد كه لپ تاپاي سوني مقدار جريان خروجي usb شون كنترل ميشه و اگر بيشتر از يه حدي باشه اون پورت نشناخته در نظر ميگيره.شما از يه منبع خارجي استفاده كني به احتمال زياد درست ميشه. منم از نو آوران گرفتم خيلي خوب پروگرم ميكه ولي pic16630 رو هر كار ميكنم نميتونه پروگرم كنه

Division
27-06-2010, 22:37
منم دقيقا با اين مشكل مواجه بودم و با جدا كردن تغذيه vcc پروگرمر كار كرد .
تو لب تاب ها اين جوريه مخصوصا لب تاب هاي سوني كه قوزه بالا قوزن :(:(

اگه تست كني متوجه مي شي كه لب تاب وقتي جريان پورت USB‌ از 500 ميلي آمپر بيشتر بشه جريان رو محدود مي كنه و ديوايس رو هم نميشناسه .

به نظره من اگه اساس طراحي اصولي نباشه اين مشكل به وجود مياد (يا مثلا عدم استفاده از قطعات مرغوب) و الا چرا بايد يه پروگرمر جريان 500 ميلي آمپر به بالا رو بخواد ii998)

BaRdIa
28-06-2010, 03:27
اوکی.خیلی ممنون.

بررسی میکنم و نتیجه رو اعلام می کنم.

بازم تشکر می کنم

sheytoon001
04-08-2010, 14:47
سلام خدمت دوستان و اساتید

ابتدا یه پیشنهاد داشتم بعدش میرم سر اصل مطلب.پیشنهاد می کنم این تاپیک رو مهم کنید تا تمامی دوستانی که سوال و مشکلی در این زمینه دارند در این تاپیک مطرح کنند و بخش شلوغ نشه.امیدوارم مورد توجه واقع بشه.

----------------------------------------
حالا مشکل خودم :

من سال پیش یک پروگرامر USB از شرکت نوآوران الکترونیک تهیه کردم.اینجا (You can see links before reply)اطلاعاتش هست.

این هم عکسش :

خوب کار میکرد.تا اینکه لپ تاپ من ویروسی شد و مجبور به تغییر ویندوز شدم.بعد از اینکه ویندوز رو دوباره نصب کردم،برای نصب درایور پروگرامر دست به کار شدم.فیش رو که درون درگاه USB زدم.همواره با این ارور مواجه میشم.هرکاری می کنم نمیشناسه دستگاه رو.چیکار باید کرد؟

هرچی Uninstall و Update driver و............ رو میزنم هیچ کدومشون کاری نمی کنند.

منتظر جواب گرمتون هستم.
سلام دوست من
منم با پروگرمر NUP113 نوآوران مشکل داشتم و این مشکل هم موقع نصب درایور بوجود اومد و دیگه با وصل پروگرمر به کامپیوتر انگار نه انگار
وقتی فرستادمش گارانتی ، بعدش پرسیدم مشکل چی بود ، گفتن کریستالش خراب بود!
شما هم کریستال رو عوض کن ایشالا درست میشه:roll:
راستی نوآوران این پروگرمر ها رو از نمونه های خارجی گپی میکنه
اگه تونستی نمونه اصلیشو پیدا کنی برو نرم افزار جدیدش و درایوراشو بگیر تا مشکلات کمتر شه
نمونه اصلی پروگرمر من برا سایت sprut.de هست که آلمانیه:0013:

osatialiosat
30-11-2010, 18:46
سلام خدمت دوستان:من یه پروگرامر nus112از شرکت نوآوران الکترونیک خریدم پروگرام میکروی مگا8 روی برد این پروگرامر رو پاک کردم کسی فایل اونو داره برام بذاره ممنون میشم.

morteza_rk
30-11-2010, 21:20
سلام

این مشکل برای خیلی از دوستان پیش میاد و همونطوریکه جناب mahdifah و PGT فرمودند اکثرا این مشکل برمی گرده به کنترل توان خروجی پورت های USB.

اینطوریکه از ظاهر قضیه پیداست ویرایش های مختلف ویندوز هم در کنترل جریان خروجی پورت های USB نقش دارن! چون همون پورت با یه ویندوز دیگه پروگرمر رو می شناسه ولی با این ویندوز نمی شناسه.

بهرحال شما مورد منبع تغذیه رو چک کنید و اگه جواب نداد مورد کریستال رو هم امتحان کنید و نتیجه رو بگید.

سلام خدمت دوستان:من یه پروگرامر nus112از شرکت نوآوران الکترونیک خریدم پروگرام میکروی مگا8 روی برد این پروگرامر رو پاک کردم کسی فایل اونو داره برام بذاره ممنون میشم.

اگه این نوع پروگرمر همون USBasp معروف باشه ، توی همین سایت فایل هگزش هست. یه جستجوی کوچیک بکن.

amiraliforoozandeh
14-01-2011, 13:23
من یه تجربه ای که تو شناسوندن دیوایس هایی که مستقیما avr با usb ارتباط بر قرار میکنه دارم اینه که سیدی درایور مادر بورد رو کامل نسب کنی.
من هر جا دیدم که نمیشناسه رفتم تو دیوایس منیجر دیدم چند مورد از قطعات مادر بورد نصب نشده.

jijajojo
14-01-2011, 14:34
بلی این همون پروگرامر هستش که می تونین همه فایل هاشو از سایتش بگیرید

در مورد شناسایی توسط سیستم هم چون اکثر لپ تاب ها از usb2 استفاده می کنن مطمن شید که دو تا دیود زنر کنار usb وصل و درست باشند و بدنه سوکت usb روی برد رو هم از Gnd جدا کنید

sharifqc
15-08-2011, 14:35
سلام دوستان
من چند روز پیش یه پروگرامر طرح فلش از سایت ایران میکرو خریدم
لپ تاپم که اصلا نمیشناسدش و رو pc هم نصب میشه ولی وقتی progisp رو اجرا میکنم و فایل هگز و بهش میدم مینیویسه پروگرامر شناخته نشد ! هر کی میتونه کمکم کنه چون شدیدن لازمش دارم و به پروگرامر دیگه ام دسترسی ندارم :(

arm-mohsen-avr
16-08-2011, 01:18
سلام بچه ها من هم این مشکل رو دارم تو PC کار می کنه ولی تو لب تاپ کار نمی کنه و هنگام پروگرمکردن توسط progisp یه خطا میده که تو انجمن ثبت کردم ولی کسی جوابی نداد . من فکر می کنم usbasp با لب تاپ ها مشکل داره وباید برای لب تاپ ها یه پروگرم جدیدی پیدا کنیم .
با تشکر
cry::

sadmonew
16-08-2011, 01:25
با سلام به دوستان:hi:
پروگرامر USBasp با لپ تاپ مشكل نداره. چون خودم با لپ تاپ ميكروهارو پروگرم مي كنم( AVR PIC , َARM). به احتمال زياد مشكل از نرم افزار هستش. راستي شما پروگرمر رو خودت ساختي يا از جايي خريدي؟

arm-mohsen-avr
16-08-2011, 01:31
در ضمن با نرم افزار KhazamaAVRProgrammer_2 امتحان کردم دو تا خطا میده :
اولیش :

دومیش :

arm-mohsen-avr
16-08-2011, 01:32
از اصفهان خریدم. همه جا کار می کنه به غیر از لب تاپ ها

sadmonew
16-08-2011, 01:38
براتون لينك نرم افزار ديگه اي رو قرار مي دم.البته چند دقيقه طول ميكشه تا آپلود شه.:wink:

shayanmelody
16-08-2011, 01:45
سلام دوستان.
منم مثل شماها با پروگرمر یو اس بی مشکل تا اینکه با بوت لودر آشنا شدم . از اون موقع تا الآن هیچ مشکلی با پروگرم کردن ندارم ! خیلی راحت با مبدل یو اس بی به سریال دارم ازش استفاده میکنم.
فقط یک نکته ای هست و اون این هس که تو این روش شما به فیوز بیت ها دسترسی ندارید و همون موقعی که کد هگز بوت لودر رو میریزید تو میکرو باید فیوز بیت هارو تنظیم کنید.
ویندوز لپ تاپ من هم سون 64 بیت هست و بدون اشکال کار میکنه.
با تشکر.
بوت لودر برای انواع avr - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

sadmonew
16-08-2011, 02:01
اينم لينك دانلود نرم افزار پروگرامر USBasp
اگه ويندوزتون سون 64/32 بيتي باشه احتمالا نمي تونه درايور پروگرمر رو به درستي شناسايي كنه. خودم از ويندوز XP استفاده مي كنم(روي لپ تاپ). البته توي اين نرم افزار به تمام فيوزبيت ها دسترسي داريد.
خوب امتحان كنيد.