PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آي سي كالر آيدي sm8223

M.ABDOLLAHI
26-06-2010, 01:32
به نام خدا سلام دوستان من كتاب 11 پروژه را خريدم و براي پروژه كالر آيدي آيسي sm8223 را از تهران خريدم مدار كار ميكند ولي مشكلي كه هست اين است كه اين آيسي خيلي نويز ميگيرد و همينطوري هم كلي عدد چرت وپرت ميدهد براي مقاومتهاي دقيق آن هم از مولتي ترن استفاده كردم به نظر شما چطور ميتوانم مشكلم را حل كنم.آيا كسي هست كه اين مدار را عملي بسته باشد ممنون ميشم كمكم كنيد.

Division
26-06-2010, 02:14
من اين پروژه رو كار كردم و تو دمودلاسيون fsk به طور كاملا ازش جواب گرفتم .

مشكلي كه وجود داره علتش به هيچ عنوان از مقادير مقاومت هاي موجود نيست حتي من رنج مقاومت هايي كه انتخاب كردم بعضي هاشون تا 10 كيلو اهم فرق مي كنن چون مداري كه تو ديتا شيت قطعه پيشنهاد شده مقادير بعضي مقاومت ها غير استاندار هستن .

بايد براي حل مشكل، تو برنامت دست ببري . ولي منم با اين حرفت موافقم اين آي سي به هيچ عنوان استيبل نيست .مثلا در صورتي كه تو مسير تلفن يه دستگاه ديگه هم باشه اصلا ring‌ رو تشخيص نميده .

من براي دمولاسيون dtmf دارم باش كار مي كنم به محضه اينكه ازش جواب گرفتم كله پروژه كه براي دمودلاسيون هاي fsk و dtmf‌ طراحي كردم براي استفاده عموم اينجا ميزارم .

تو دمولاسيون نوع fsk مركز مخابراتي اول تاريخ بعد ساعت بعد شماره تلفن رو ارسال مي كنه و من تونستم اين مقادير رو روي lcd‌ بيارم .

M.ABDOLLAHI
26-06-2010, 10:05
به نام خدا سلام دوست عزيزم من از جواب سريع شما بسيار متشكرم البته سالروز تولد حضرت علي (ع) را هم به شما وتمام دوستان زحمت كش اين سايت تبريك ميگم مشكل من اينجا است كه من وقتي دستگاه را به خط تلفن خودمان وصل ميكنم وقتي شماره هاي روي تلفن اتصال يافته به همان خط را فشار ميدهم دقيقا عدد آن كليدها را از پورت سريال دريافت كرده و روي lcd نمايش ميدهم ولي يكدفعه بعضي اعداد چرت وپرت هم دريافت ميشود و وقتي هم كه يك مقدار ميگذرد كلي عدد چرت پرت بدون اين كه كليدي را فشار بدهم دريافت ميكنم و وقتي هم كه با موبايل به همان خط تلفن زنگ ميزنم كلي عدد چرت و پرت دريافت ميكنم حالا من نميدونم مشكل از شماتيك يا ... مدار را هم روي pcb هم تست كردم مثل بردبرد همان مشكلات را داشت باز هم منتظر كمكهاي شما دوستان عزيز هستم خداحافظ...

Division
26-06-2010, 11:31
شما سورس كدت رو بزار تا بررسيش كنم .
من حدسم مي زنم مشكل شما نرم افزاري هستش نه سخت افزاري .

در ضمن تو اين فروم هر كسي بتونه كمكي به يه نفري بكنه، شك نكن كه سريع بش كمك مي كنه منم كاري نكردم ايشالا بتوني پروژت رو با موفقيت به پايان برسوني . :wink:

M.ABDOLLAHI
28-06-2010, 00:26
به نام خدا سلام باز هم از شما دوست گرامي و مهربان متشكرم برنامه چيز خاصي نيست من با فرمان getchar() منتظر دريافت اطلاعاتم وقتي دكمه هاي تلفن را فشار ميدهم اعداد درست دريافت ميكنم ولي همين كه يكم سيم تكان ميخورد يا يارو از آن ور تلفن صحبت ميكند كه فلان شماره موجود نميباشد و يا اينكه تلفن بوق ميزند كلي لعداد چرت از پورت سريال دريافت ميكنم(روي lcd نمايش ميدهم)
وقتي هم كه ميخواهم callerid راتست كنم و با موبايل زنگ ميزنم به همان خط تلفن به صورت ديوانه وار كلي عدد شايد 100 عدد چرت و پرت در ثانيه دريافت ميكنم ؟ نظر من اين است كعه اگر براي شما امكانش وجود دارد يك سورس كوچك ويك شماتيك عملي لز لين آي سي قرار دهيد تا من متوجه اشتباه كار خودم بشوم باز هم از كمكهاي شما دوست و استاد گرامي متشكرم...

CINAPA
23-02-2013, 12:25
من اين پروژه رو كار كردم و تو دمودلاسيون fsk به طور كاملا ازش جواب گرفتم .

مشكلي كه وجود داره علتش به هيچ عنوان از مقادير مقاومت هاي موجود نيست حتي من رنج مقاومت هايي كه انتخاب كردم بعضي هاشون تا 10 كيلو اهم فرق مي كنن چون مداري كه تو ديتا شيت قطعه پيشنهاد شده مقادير بعضي مقاومت ها غير استاندار هستن .

بايد براي حل مشكل، تو برنامت دست ببري . ولي منم با اين حرفت موافقم اين آي سي به هيچ عنوان استيبل نيست .مثلا در صورتي كه تو مسير تلفن يه دستگاه ديگه هم باشه اصلا ring‌ رو تشخيص نميده .

من براي دمولاسيون dtmf دارم باش كار مي كنم به محضه اينكه ازش جواب گرفتم كله پروژه كه براي دمودلاسيون هاي fsk و dtmf‌ طراحي كردم براي استفاده عموم اينجا ميزارم .

تو دمولاسيون نوع fsk مركز مخابراتي اول تاريخ بعد ساعت بعد شماره تلفن رو ارسال مي كنه و من تونستم اين مقادير رو روي lcd‌ بيارم .

سلام اقا افشین من با بیسکام کار میکنم میخواستم ببینم شما این مدار را کامل انجام دادین
حقیقتش من هنوز ایسی شو نخریدم چون واقعا گرونه اینجا 19000 تومانه . جرات نکردم فعلا بخرم اگه زحمتی نیست و انجام دادین لطف کنید منم راهنمائی کنید یا مدار کاملشو با برنامه بزارید
تا لااقل دلم گرم بشه که مدار جواب میده بعد برم سراغ ایسی که ضرر نکنم
تشکر فراوان :hi::hi::hi: