PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوییچ معکوس با ترانزیستور

sina_vd
24-06-2010, 12:30
سلام.چطوری میتونم با ترانزیستور سوییچ معکوس داشته باشم.منظور این که تو حالت عادی جریان بین دو تا از پایه های ترانزیستور عبور کنه و با اعمال جریان به پایه سوم جریان عبوری قطع بشه.

masoodhashemy
24-06-2010, 12:49
You can see links before reply
بزای خروجی BD139 گذاشتم تا تحمل توان بیشتری داشته باشه اگر نیاز به توان کم هست برای خروجی BC337 یا 2n2222 بزار.
فقط یک چیز:
خودتون گفتید سوییچ و من هم سوییچ طراحی کردم آخه بعضی ها اشتباهی بافر استفاده میکنند!

Division
24-06-2010, 13:11
اگه منظوره شما اينه كه با يه سوئيچ صفر فعال بشه ،( البته اگه اشتباه متوجه نشده باشم)
مدارش به صورت زيره من خودم بارها ازش استفاده كردم و هيچي مشكلي نداره و از ترانزيستور BJT توش استفاده شده كه براي افزايش جريان خروجي ميتوني FET هم استفاده كني .

You can see links before reply (You can see links before reply)

تو مداري كه ديدي اگه وروديت صفر باشه (يعني سوئيچ به زمين باشه) جريان خروجي برقراه و اگه ورديت يك باشه (يعني سوئيچ به ولتاژ VCC باشه) جريان كللكتور به اميتر تقريبا صفره .
ما در حقيقت ترانزيستور رو تو دو ناحيه قطع و اشباع باياس كرديم .

masoodhashemy
24-06-2010, 13:33
آقای جنیوس سوییچی که شما گذاشتی منطق عکس ندارد در حقیقت این جاست که بین بافر و سوییچ تفاوت قائل میشویم اگر در مدار شما بار چه مابین vcc و کلکتور وصل باشد یا مابین امیتر و زمین ، در هر 2 صورت با یک کردن ورودی خروجی ما مثلا لامپ روشن میشود:D و با 0 کردن ورودی لامپ خاموش میشود
این خاصیت سوییچ هست.