PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارزانترین چرخ برای ربات

mostafahk
11-05-2008, 20:51
سلام
اولش که برای تهیه چرخ برای ربات به خیابون جمهوری رفته بودم فکر نمی کردم که قراره دوتا اسباب بازی بخرم و برگردم.
خلاصه بعد از کلی چرخیدن تو پاساژها ارزون ترین موتور گیربکس داری که پیدا کردم 6500 تومان بود. تازه معلوم نبود که بتونه کارمو راه بندازه یا نه.
خلاصه بعد از کلی چرخیدن یه چیزی خریدیم و در حال برگشتن بودیم که یکی از هم دانشکده ای هایم رو دیدم که تو این کارا وارد بود. وقتی دید که چقدر پول بالای یه موتور گیربکس الکی دادم خیلی ضد حال خورد و منو برد پیش دست فروشهای همون خیابون که ماشین اسباب بازی می فروختند.
هر کدوم از این ماشینها رو 1600 تومان خریدیم و برگشتیم .
اولش اینقدر بسته بندی قشنگی داشت دلم نیومد اوراقش کنم ولی چاره ای نبود و بعد از اینکه اوراقش کردم دیدم که چه گیربکس باحالی داره . انگار برای کارهای روباتیک طراحی شده . ضمنا اگه اینطور که می گم روی بدنه سوارش کنید ، رباتتون چهار چرخ می چرخه و Handling ش کلی بالا می ره.

You can see links before reply

اول که پیچهایش رو باز کنید این شکلی می شه.

بعد که گیربکس رو از رو بدنه پیاده کنید این شکلی می شه.

حالا دو تا از این گیربکس ها رو با چرخها رو دو طرف بدنه رباط می بندیم.

چون در هر دو طرف چرخ عقب و جلو با هم می چرخند می شه یه کاری کرد که مثل تانک دور خودش بچرخه . فقط کافیه که دو تا موتور ها رو عکس هم بچرخونید.

منبع : mostafahk.blogspot.com (You can see links before reply)

nasiim
16-05-2008, 10:17
خيلي جالبه +++