PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با پروتل

masoodhashemy
18-06-2010, 00:34
سلام
من میخوام در altium designer یک مدار میکروکنترلی بکشم
تمام کتابخانه ها نرم افزار رو add کردم
اما چه جوری میکرو بیارم؟
چه جوری یک فیش usb بیارم؟

با تشکر

morteza_rk
18-06-2010, 01:07
سلام مسعود جان

کتابخونه ی ATMEL شامل میکروکنترلرهای AVR هم هست. اونو نصب کردی؟ برای USB هم نمی دونم که داره یا نه. ولی زیاد مهم نیست! مهم اینه که یه هدر 4 پایه بیاری توی شماتیک ولی براش یه فوت پرینت USB بذاری. فقط باید دقت کنی که شماره ی پایه های هدر و فوت پرینت منطبق باشه. یهنی پایه 1 هدر پایه ی یک فوت پرینت هم باشه و الی اخر...

در انتها اینکه توی ایران فقط با Protel 99SE می تونن PCB بزنن! حالا شما فایل altium designer 2006 هم که بدی اونا تبدیلش می کنن به 99 SE و بعد PCB رو از روش میزنن.

masoodhashemy
18-06-2010, 01:33
اصلا کتابخونه atmel نداره!

morteza_rk
18-06-2010, 01:58
اینم کتابخونه ی اتمل عزیز جان. مسعود جان من به شما ارادت خاصی دارم. :roll:

moradi2
18-06-2010, 09:25
بهتره از ورژن 6.8.11735 استفاده کنید که کتابخونه هاش خیلی کامله .
یکی از راه های پیدا کردن قطعات استفاده از فرم جستوجو هست که گزینش در بالای لایبری موجوده .
اگه کتاب آموزش پروتل جناب یک نفر رو دانلود کنید تمامی سوال های شما برطرف میشه .
با تشکر

kavir
18-06-2010, 09:38
اينجا هم مي تونيد جديدترين كتابخانه رو آنلاين دانلود كنيد
البته خوبي كه داره راحت ميشه جستجو كرد و خيلي سريع نتيجه گرفت
You can see links before reply

masoodhashemy
18-06-2010, 17:06
بخشید زیف سوکت از کجا بیارم؟
چرا پروتل این قدر سنگینه!!! وقتی کتابخونه ها رو add میکنم هنگ میکنه!
چند 10 تا library هست که سایتش دانلود کردم.
چه ورژنی از altium designer سبک هست؟

kavir
18-06-2010, 18:16
بهترين راه بهتون پيشنهاد مي كنم كه ما هم اينكار كرديم
بهترين ورژن بدون باگ 6.8 هست بدون اپديت
و براي كتابخانه هم بهترين روش اينه كه هر چي نياز داريد در محيط ايگل بياريد و تبديل به پروتل كنيد كتابخونه هاي ايگل بسيار بهتر هستند از نظر گرافيك خيلي روشون كار شده
هنگ كردن دقيقا نمي دونم بخاطر چيه و لي تا الان هيچ كدوم از ورژن هاي جديد خوب جواب ندادند و ما مجبوريم از همون 6.8 استفاده كنيم

morteza_rk
18-06-2010, 19:10
مسعود جان من کتابخونه ی شخصی خودمو برات پیوست کردم. توی این کتابخونه می تونی فوت پرینت بعضی قطعات مثل زیف سوکت ، کریستال و ... رو پیدا کنی.

نرم افزار پروتل یه نرم افزار خیلی خیلی پیشرفته و سنگین هست که از اون برای کارهای بزرگ مثل طراحی مادر بردهای کامپیوتر استفاده میشه. بنابراین خیلی هم سنگینه و سیستم قوی می خواد.

این نرم افزار در هر بار بالا اومدن تمام کتابخونه های موجود رو چک و بارگذاری می کنه. بنابراین اگه تعداد کتابخونه های نصب شده زیاد باشه مدت زیادی طول می کشه تا بالا بیاد و ممکنه هنگ کنه ، پس بهترین روش اینه که کتابخونه هایی که مورد استفادت نیستن رو حذف کنی.

masoodhashemy
18-06-2010, 21:06
زیف سوکت نداره :(
اصلا نمیدونم اسمش چه جوریه
این تبدیل فایل کتابخانه ایگل به پروتل چه جوریه؟
اما کلی کتایخانه دانلود کردم همش رو آپلود میکنم حجمش شده 372mb و به روز هست.
دارم فیلم هاش هم دانلود میکنم اما به درد بخور نیستند (همون فیلمهای آنلاین سایتش) همه فیلمها دانلود کنم بدرد میخوره؟
این یک فیلمش:
You can see links before reply

morteza_rk
18-06-2010, 21:27
کتابخونه ی من زیف سوکت نداره!؟ ii998)

بابا توی اون پوشه ای که دانلود کردی یه فایل هست به اسم My Library.PCBLIB این کتابخونه فقط فوت پرینت داره. مال زیف سوکت هم اسمش ZIF_28PIN ، ZIF_20PIN و ZIF_40PIN هست. :wink:

چندین فوت پرینت بدرد بخور دیگه هم هست.

masoodhashemy
20-06-2010, 01:03
دستت درد نکنه
کتابخانه های خوبی گذاشتی
این فوت پرینتها خودت ساختی؟:d

morteza_rk
20-06-2010, 01:27
خواهش می کنم عزیز جان.

با اجازت کتابخونه ی My Library مال خودمه و خودم فوت پرینت هاشو ساختم. خوشحالم که به دردت خورد.

masoodhashemy
21-06-2010, 11:17
سلام
ببخشید من با auto route پروتل مشکل دارم
من ضخامت خطوط و فاصله و فقط یک لایه بودن (Button layer) رو تنظیم کردم اما وقتی میزنم route all و شروع به سیم کشی میکنه آخرش همه track ها روی هم هستند!!! یعنی روی buton layer مثلا 3 تا مسیر روی هم رد شده!!!
راه حل؟

با تشکر

masoodhashemy
21-06-2010, 17:24
چرا کسی جواب نمیده؟

kavir
21-06-2010, 19:47
سلام
ببخشید من با auto route پروتل مشکل دارم
من ضخامت خطوط و فاصله و فقط یک لایه بودن (Button layer) رو تنظیم کردم اما وقتی میزنم route all و شروع به سیم کشی میکنه آخرش همه track ها روی هم هستند!!! یعنی روی buton layer مثلا 3 تا مسیر روی هم رد شده!!!
راه حل؟

با تشکر

از گزينه Design->Ruls
تيك short-circuit رو برداريد
اگر باز روي هم انداخت احتمالا ورژن جديد پروتل داريد كه از همون 6.8 استفاده كنيد و تيك رو برداريد ديگه مشكلي نخواهيد داشت
البته بيشتر در بردهاي دورو اين مشكل هست(منظورم همون ورژن هاي جديد پروتل هست)

masoodhashemy
22-06-2010, 00:01
آره اتفاقا همین کار کردم درست نشد ورژن پروتل من 8.6 هست ولی اون زمان که 6.8 دانلود کرده بودم فایل ایمیجش مشکل داشت.

kavir
22-06-2010, 09:48
آره اتفاقا همین کار کردم درست نشد ورژن پروتل من 8.6 هست ولی اون زمان که 6.8 دانلود کرده بودم فایل ایمیجش مشکل داشت.
يكبار كلا un rote كنيد و گزينه short circuit رو نيز پاك كنيد و همه رو ذخيره كنيد و مجدد تست كنيد نبايد مشكلي داشته باشه

masoodhashemy
22-06-2010, 12:38
من قبلا یک پروتل دانلود کرده بودم ورژن 6.9 و حجمش 3 گیگ بود به نظرتون همین ورژن خوبه یا برم پروتل 9 دانلود کنم؟
پروتل جدید هم ریختم اما فایده نداره