PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پردازش تصویر با arm

morteza01
16-06-2010, 12:59
سلام
من تو متلب تونستم یه برنامه ساده برای برای کنترل روبات مسیریاب با وبکم بنویسم ، حالا چون arm پروتکل usb داره می خوام وبکم رو به arm وصل کنم و پردازش تصویر رو خود arm انجام بده و دستور حرکت روبات رو بده (بدون هیچ ارتباط خارجی و ارتباط با کامپیوتر) . این کار میشه ؟ اگه میشه یه برنامه ساده به عنوان نمونه بذارین و یه کم توضیح بدین چون من تازه دارم arm یاد می گیرم . با تشکر

Pioneer
16-06-2010, 16:00
رو کدوم ارم ؟ چه شماره ای میخوایین کار کنین و از چه شرکتی؟؟؟ وب کم باید به usb host وصل بشه !!! روی یو اس بی های دیوایس امکانش نیست و نمیدونم هم ماژول نرم افزاری داره یا نه!؟؟

1nafar
17-06-2010, 23:13
سلام
اگه بخوایید از هسته های arm7 استفاده کنید ، باید کل مراحل برنامه نویسی و کد کشایی رو خودتون انجام بدید .
همون طور که دوست خوبم جناب Pioneer گفتند ، وب کم باید به usb host وصل بشه و این مورد روی اغلب arm7 وجود نداره ، اما شما میتونید با استفاده از قطعات مبدل پورت usb موجود بر روی این میکرو کنترلر ها رو به host تبدیل کنید .
اما بازم برنامه نویسی و راه اندازی پروژه وقت گیر خواهد بود ( چون تمام کار ها رو باید خودتون انجام بدید )
ساده ترین روشی که برای این کار وجود داره استفاده از هسته های arm9 و بالا تر که روشون سیستم عامل نصب میشه هست .
با این روش شما میتونید برنامه ی پرداش تصویر رو در نرم افزار های برنامه نویسی ( بسته به نوع سیستم عامل نصب شده روی هسته ) بنویسید و بعد اون رو روی سیستم عامل موجود نصب و اجرا کنید .
در این حالت وقت شما برای رمز گشایی و .... خروجی وب کم هدر نمیره و پروژه های زیادی در این رابطه وجود داره

1nafar
17-06-2010, 23:16
سلام
راستی اگه از سیستم عامل استفاده کردید پست زیر میتونه برای شما مفید باشه :
You can see links before reply

m-arm
18-06-2010, 12:41
سلام
من تو متلب تونستم یه برنامه ساده برای برای کنترل روبات مسیریاب با وبکم بنویسم ، حالا چون arm پروتکل usb داره می خوام وبکم رو به arm وصل کنم و پردازش تصویر رو خود arm انجام بده و دستور حرکت روبات رو بده (بدون هیچ ارتباط خارجی و ارتباط با کامپیوتر) . این کار میشه ؟ اگه میشه یه برنامه ساده به عنوان نمونه بذارین و یه کم توضیح بدین چون من تازه دارم arm یاد می گیرم . با تشکر

دوست عزیز اگر ازARM9 استفاده کنید و وب کم هم راه بندازید باز هم مشکل خواهید داشت چون باید از نرم افزار متلب با ورژن Embedded system استفاده کنید و یک سوال اینکه شما هر دفعه باید ابتدا سیستم را راه اندازی کنید بعد متلب را با کدی که نوشتید راه اندازی کنید. به نظرم کمی غیر حرفه ای هستش اینکار.

farzadsw
18-06-2010, 18:41
متاسفانه هر بار که اسم پردازش تصویر میاد ، اکثر افراد نرم افزار متلب میاد تو ذهنشون ! در صورتی که اصلا این طور نیست و برای پردازش تصویر کتابخونه به زبان c , c++ وجود داره و تو پروژه ها از اونا استفاده میشه نه متلب . یعنی بااستفاده از این کتابخونه ها میشه پردازش تصویر رو روی میکرو کنترلر ها هم داشته باشیم .البته بسته میزان حافظه ، اندازه عکس ، و کاری که میخوایم انجام بدیم باید میکرو کنترلر رو انتخاب کنیم.
همون طور که تو تاپیک پردازش تصویر هم گفتم ، اگه خدا بخواد بعد امتحانات، در مورد پردازش تصویر بدون نرم افزار متلب صحبت میکنم.

morteza01
20-06-2010, 12:18
سلام
با تشکر از جوابتون. من می خوام با AT91sam7x64 این کار رو بکنم حالا به هر طریقی فرقی نداره ولی فقط تو متلب این کار رو بلدم. حالا چون آقای farzadsw این کار رو بدون متلب بلدن پس صبر می کنیم تا امتحان ها به خوبی تموم بشه.

farzadsw
20-06-2010, 14:21
من فعلا پردازش تصویر رو با میکرو کنترلرها انجام ندادم ولی میدونم از کجا باید شروع کرد(یه سری مقدماتش رو میدونم) ، بعد امتحانات با کمک هم روش کار میکنیم.

poppayam
20-01-2011, 21:38
arm رو بیخیال بگید بینم دوستان میشه به avr وبکم وصل کرد. اگه میگید نمیشه اشتباه میکنید حتی پردازش تصویرم ممکنه
من خودم تو یه سایت خارجی دیدم که با اتمگا 8 و سنسور تصویر cmos با رزولشن 80*144 یه دوربین مدار بسته هوشمند ساخته بود.