PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کنترل زاویه آتش

nasiim
02-05-2008, 12:43
سلام
من برای تغییر دادن زاویه آتش ترایاک، می خوام خروجی یک مدار آشکار ساز عبور از صفربرق شهر ( zero crossing detector ) رو به پایه interrupt میکرو atmega32 بدم تا بعد به وسیله اون زاویه رو کنترل کنم. در این جا با هر بار آشکار شدن صفر، یک interrupt ایجاد میشه . فعلا می خوام برنامه ای بنویسم که با دادن زمان به وسیله کیبورد به میکرو ، در اون زمان مشخص تعداد وقفه ها را شمرده و بر روی LCD نمایش بدهد . یعنی در این مرحله مثل یک فرکانس متر کار کنه ( شمردن وقفه ها در یک زمان مشخص ) . کسی از دوستان می تونه در نوشتن برنامه به من کمک منه ؟
با تشکر

zavar
02-05-2008, 19:24
من هم ميخوام همين كاررا با تريستور وبراي سه فاز انجام بدم با تشكر

nasiim
02-05-2008, 20:15
سلام
يعني پروژه شما دقيقا هميني هست كه من ميگم و همين برنامه رو مي خوايد ؟
لطفا در نوشتن برنامه ما رو راهنمايي كنيد .

zavar
02-05-2008, 22:18
با سلام من خودم هم فعلا دارم روش كار ميكنم ولي تا آنجا كه ميدانم شم با يد يك تايمر را كه در مدت 10ميلي ثانيه 180كانت بشمارد وبا هر گذر از صفر يك بار ريست شود تا بتواني ذر هر جاي شكل موج كه خواستي بتواني زاويه آتش را كنترل كني اگر نفهميدي بگو توضيح بيشتر بدم شما هم اگر اطلاعاتي داشتيد به من كمك كنيد با تشكر

nasiim
03-05-2008, 10:22
سلام
ببینید استاد ما این پروژه رو مرحله به مرحله کرده . من مدار zero crossing رو دارم که به وسیله اون وقفه به میکرو داده میشه . فعلا فقط باید یک برنامه بنویسم که تعداد وقفه ها رو در یک زمان مشخص ( زمان به وسیله کیبورد به میکرو داده میشه ) بشمارد و رویLCD نمایش بده . کنترل زاویه آتش در مرحله بعد انجام میشه .
با تشکر

zavar
03-05-2008, 21:38
با سلام من فكر نميكنم شما براي اينكاراحتياج به شمارش پالسهاي گذر از صفر داشته با شيد ولي در كل براي اينكار ميتوانيد وقفه خارجي را فعال كنيد ودر روتين وقفه يك رجيستر را يكي يكي اضافه كنيد وبر روي ال سي دي نمايش دهيد سوالي بود در خدمتم با تشكر

kavir
05-05-2008, 19:50
سلام
به سایت You can see links before reply برید یک مدار واسه دیمر گذاشته با atmega8 هست که همون کنترل زاویه آتش ترایا ک هست مدارش ببینید راحت می تونید برنامش بنویسید

nasiim
06-05-2008, 10:05
سلام
ممنونم از راهنماييتون :D

1nafar
15-05-2008, 09:38
سلام
من میتونم تو نوشتن برنامه ها کمک کنم
فقط بگید چه برنامه ای میخواید

nasiim
31-05-2008, 19:46
خیلی ممنونم از شما