PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست برنامه mmc

ehsan_a
02-06-2010, 15:11
سلام خدمت همگي دوستان
من با ميكرو lpc2368 كار ميكنم.
ميخواستم بدونم كسي از دوستان با كارتهاي MMC و SD كاركرده
و آيا برنامه اي داريد كه بشه ازش استفاده كرد؟
ممنون از توجهتون

morteza_rk
02-06-2010, 15:21
سلام دوست عزیز

به این انجمن خوش اومدی. اینجا انجمن رفع اشکال هست عزیز جان ، انجمن رائه ی پروژه ی آماده نیست که! این سایت در زمینه ی میکروکنترلرهای arm پیشرو هست و در زمینه ی mmc هم حتما کار شده.

اما بهتره که شما تمام تلاشت رو برای نوشتن برنامه بکنی و هرجا که خوردی به مشکل اینجا مطرح کنی تا با همفکری دیگر دوستان حلش کنیم.

1nafar
04-06-2010, 23:03
سلام
ادرس های زیر هم می تونه مفید باشه :
You can see links before reply

M.ABDOLLAHI
14-07-2010, 19:09
به نام خدا سلام داخل مثالهاي برد آموزشي شركت mikroe مثال براي كار كردن با mmc هست.مي تونيد از سايتش دانلود كنيد...

alireza9900
01-07-2011, 11:26
اگه RL-ARM رو روی Keil نصب کرده باشی مثال هاش با کتابخونه RL-Flash-FS هست
برای سخت افزار هم که تو اینترنت سرچ کنی پیدا می کنی چه پایه هایی رو باید به کجا وصل کنی

توی این قیمت --> Keil->Arm->Boards->Keil->MCB2300->RL->FlashFS->SD_Mem

hamed20200
28-07-2011, 17:14
سلام ..
من هم میخوام یک سری اطلاعات رو روی حافظه mmc بریزم و میکرو اون اطلاعات رو بخونه و از اونا برای اجرای برنامه استفاده کنه...
keil که من دارم کتابخونه rl_arm نداره از کجا باید بگیرم؟؟ و در مورد بستن سخت افزارشم یه کمک کوچولو بکنید ممنون میشم..
با تشکر فراوان

alireza9900
28-07-2011, 18:37
کیل چه ورژنی دارید ؟

hamed20200
28-07-2011, 19:14
ورژن کیل 4 هست اما من توی این مسیری که گفتی رو رفتم ، rl رو نداشت ...
به خاطر تصویری که فرستادی خیلی ممنون فقط چند تا نکته ی ریز داره که میخواستم ازت بپرسم .
اول این که این پایه ی 1 و 8 که ضربدر خوردن یعنی نباید به هیچ جایی وصل بشن ؟
بعد این منظور از ss همون ولتاژه ؟ اگه نیست پس چیه ؟ و این که اگه بخوام اطلاعات رو داخل مموری بریزم باید از miso استفاده کنم دیگه ؟؟
بازم از همه ی دوستان با تجربه تشکر میکنم ...

alireza9900
28-07-2011, 20:38
دقیقا چه ورژنی هست؟ (این فولدر رو نداره؟ C:\Program Files\Keil\ARM\RL)
آره اون پایه برای زمانی هست که بخوای از باس MCI استفاده کنی(مد مخصوص کارت های SD که سرعتش 4 برابر مد SPI هست.) و توی مد SPI نباید به جایی وصل شن.
البته اون شماتیک برای میکرو SD هست(از نظر شماره پایه ها یکم با SD معمولی فرق داره)
از اینجا (You can see links before reply) می تونی پایه های مموری های مختلف رو ببینی
اون پایه ss هم همون cs یا chip select هست و برای فعال کردن مموری هست(کلا اگه چند تا دستگاه رو به یه SPI میکرو وصل کنی با این پایه می تونی انتخاب کنی توی هر لحظه کدوم دستگاه فعال باشه)
mosi یعنی master out slave in یعنی فرستادن دیتا از میکرو به دستگاه جانبی
miso یعنی master in slave out یعنی فرستادن دیتا از دستگاه جانبی به میکرو

موفق باشی

hamed20200
30-07-2011, 20:03
نه نداشت:sa:...باید یکی دیگه نسب کنم...
خیلی کمک کردین ..ممنون..:wink:
سایته هم عالی بود...

alireza9900
30-07-2011, 20:20
این پست رو ببینید برای دانلود جدیدترین ورژن کیل

ایـــــــــران میـــــــکرو ™ - مشاهده یک موضوع - آموزش سیستم عامل rtx (You can see links before reply)

pooriya
01-08-2011, 21:34
با سلام

به این صفحه یه نگاه بندازین،این کتابخونه جزئ بهترین های در این زمینه است و می تونید اخرین ورژن اونو با مثال های متنوعی که با انواع میکرو ها مثل سری lpc2300و lpc1700 راه انداخته دانلود کنید.

302 Found (You can see links before reply)

alireza9900
02-08-2011, 00:27
بله کتابخونه FatFS هم که آقا پوریا معرفی کردن در واقع بهترین کتابخونه مولتی پلتفورم هست که رو اکثر میکروها می تونین ازش استفاده کنین.
ولی به نظر من برای آرم اگه کسی از کیل استفاده می کنه از همون FlashFS استفاده کنه هم راحت تره و هم امکانات بیشتری داره.(FlashFS از FatFS قوی تره)