PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : omap 3530 devkit8000

shadow1
28-05-2010, 08:48
سلام من یه برد omap3530 با 256mb رم تهیه کردم و الان دارم روش کار می کنم تا ویندوز رو روی مموری کارت نصب کنم و اونو بالا بیارم . و مشکل اینجاست که نمی دونم برای بالا اومدن ویندوز کدوم فایلها رو کپی کنم؟؟؟

birjand
28-05-2010, 12:40
سلام
دوست عزیز این بورد رو از کجا تهیه کردید و قیمت اگر بفرمائید ممنون میشم

armstk
28-05-2010, 12:45
سلام
قیمته خام این برد 280 دلاره حالا نمیدونم این دوستمون اینو برد رو با هزینه های دیگش چند گرفتن

farzadsw
29-05-2010, 01:55
لیست فایلهای تو فولدر رو بگذار ، از رو اونا بگم .

shadow1
30-05-2010, 12:17
قیمت برد 270 هزار تومن و کانفیگ بدون lcd هست .

فایل های موجود در پوشه .
EBOOTNAND.nb0وEBOOTSD.nb0وMLOوNK.binwو XLDRNAND.nb0 و wavrec
من اینا ریختم تو mmc ولی باز boot از طریق nand flash انجام شد و linux بالا اومد.

shadow1
30-05-2010, 12:31
همونطور که می دونید خروجی این بردها tft lcd رو ساپورت می کنه . اگه از مغازهای الکترونیکی بخرید در میاد 85000 تومن که 3.5 اینچ هست وبه صرفه نیست. اگه بشه در مورد lcd گوشیهای جدید سامسونگ که با cortex a8 کار می کنند
datasheetبدست اورد خیلی جوب میشه . من که هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم!!!

ویکی دیگه هم lcd های psp هستش که هم بزرگ هست هم ارزون .

نظر شما چیه ؟؟ کسی می تونه datasheet lcd سامسونگ رو جور کنه؟؟

farzadsw
30-05-2010, 18:00
اول مموری کارت رو فرمت کن .
بعد اول فایل MLO رو توش کپی کن . این اولین بوت لودره و باید اول کپی بشه.
بعد بقیه فایلها یعنی EBOOTSD و nk.bin رو کپی کن .
اگه بردت رو با پورت سریال به کامپیوتر وصل کنی ، موقع ریست شده ، باید یه سری اطلاعات رو تو ترمینال کامپیوتر نشون بده .

همه این موارد باید تو منوال بردت باشه (منوآل ، نه این کاتالوگی که گذاشتی) . اونو هم بخون ، اگه باز مشکلی بود بگو .
* مثل اینکه موقع روشن کردن برد باید کلید بوت رو فشار بدی تا از sd بوت بشه ، البته مطمئن نیستم ، منوآل رو بخون.

farzadsw
30-05-2010, 18:41
همونطور که می دونید خروجی این بردها tft lcd رو ساپورت می کنه . اگه از مغازهای الکترونیکی بخرید در میاد 85000 تومن که 3.5 اینچ هست وبه صرفه نیست. اگه بشه در مورد lcd گوشیهای جدید سامسونگ که با cortex a8 کار می کنند
datasheetبدست اورد خیلی جوب میشه . من که هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم!!!

ویکی دیگه هم lcd های psp هستش که هم بزرگ هست هم ارزون .

نظر شما چیه ؟؟ کسی می تونه datasheet lcd سامسونگ رو جور کنه؟؟

PSP که ارزون نیست ؟ شما چقدر قیمت دارید ؟
سوکت مخصوص هم میخواد.
البته کیفیتش حرف نداره:o ساخت شارپ هست :
You can see links before reply

اینم پایه هاش :

دیتاشیتش رو هم ضمیمه کردم .

اگه خود lcd با سوکتش با قیمت زیر 40 تومن تو ایران پیدا میشه ، من حاضرم براش درایور بنویسم !

اگه گوشی میشناسید که ابعداد lcd بزرگی داشته باشه (حداقل 3.5 ) و تو ایران با قیمت مناسب پیدا بشه ( با سوکتش ) اون رو هم بگید . برند گوشی و cpu اون اصلا اهمیتی نداره ، فقط کیفیت تصویر خوب ، ابعاد بزرگ و قیمت مناسب داشته باشه.

armstk
30-05-2010, 23:25
سلام
میشه بگین این برد رو از کجا گرفتین؟

چه جوری 270 تومن گرفتین ؟؟ قیمتش که 280 دلاره !

shadow1
30-05-2010, 23:33
این جوری که من تو تعمیرکارا دیدم فکر کنم حدود 40000 تومن باشه .

shadow1
30-05-2010, 23:42
سلام
میشه بگین این برد رو از کجا گرفتین؟

چه جوری 270 تومن گرفتین ؟؟ قیمتش که 280 دلاره !

من که گفتم کانفیگ بدون lcd رو گرفتم و قیمت این کانفیگ 169$ هستش.از بل الکترونیک تو پاساژ فرشته گرفتم .

armstk
31-05-2010, 20:16
من که گفتم کانفیگ بدون lcd رو گرفتم و قیمت این کانفیگ 169$ هستش.از بل الکترونیک تو پاساژ فرشته گرفتم .
بله جالبه
بل الکترونیک 3 نوع برد OMAP3530 آورده هم با LCD و هم بدون LCD
حتی برده معروف beagleboard رو هم آورده قیمتاش هم بد نیستش beagleboard که قیمتش 150 دلاره رو 260 تومن میده

farzadsw
01-06-2010, 00:51
این جوری که من تو تعمیرکارا دیدم فکر کنم حدود 40000 تومن باشه .

پس احتمالا 35 تومن هم گیر میاد چون حق الزحمه هم میگیره ! فقط میمونه سوکتش و یه برد براش .
اگه بردش آماده بشه ، میشه برای arm7 هم استفادش کرد . اصلا رو همون برده یه میکرو arm7 ارزون میگذاریم میشه درایورش ، spi یا usb میگیره ، رو lcd نشون میده . :roll:

armstk
01-06-2010, 01:05
سلام
این LCD ماله PSP هم خیلی باحاله ها ! منم یه قیمت میگیرم
من یک LCD ماله گوشی های چینی پیدا کرده بودم اندازش حدودا 3.5" بود قیمتش هم 15 تومن بود ! چیپ ستش هم همون ILI9325 هستش ولی بازم 3.5" خیلی کوچیکه :(
الان مدرن الکترونیک دو تا LCD از سری TCB8000 آورده تو سایز های 3.5 و 5.7 اینچ قیمتش 85 و 140 تومن جالبه که پروتکلش هم موازی هستش(8 بیتی) و هم سریال ,ولی قیمتش خیلی زیاده....
در ضمن LCD های ماله دایویکس پلیر های پرتابل هم خیلی بزرگه (الان یک دایویکس پلیر پرتابل با LCD 8" قیمتش 140 تومنه ! ) و حتما قیمت LCD باید ازرون تر باشه
دیروز هم مدل هایی از LCD هایه ماله مانیتورینگ PLC رو دیدم اونام خیلی جالب بودن ولی قیمتش سرسام آور بود مثلا 5 اینچش 270 تومن بود ولی پروتکل اون RS-232 بود

راستی آقا فرزاد این LCD های PSP اندازش چقدریه؟رزولویشنش چقدره؟ پروتکل راه اندازیش چیه؟
اگه 40 تومن باشه که خوبه بازم از 85 یا 140 تومن ارزون تر در میادaa)

farzadsw
01-06-2010, 02:00
4.3 اینچه . رزولیشنش هم 480 *272 هست . کیفیتش تصویرش حرف نداره ، 24 بیتی هم هست یعنی 16 میلیون رنگ به جای 256 هزار رنگ بقیه lcd ها . علاوه بر اینا ، مثل گوشی های نوکیا ، تو نور آفتاب هم قابل خوندن هست .
به صورت پارالل راه اندازی میشه (24 بیت) ولی اگه یه میکرو سر راهش بگذاری ، سریال ، i2c , spi هم میتونی ازش استفاده کنی.

armstk
01-06-2010, 03:03
پیشفرض
4.3 اینچه . رزولیشنش هم 480 *272 هست . کیفیتش تصویرش حرف نداره ، 24 بیتی هم هست یعنی 16 میلیون رنگ به جای 256 هزار رنگ بقیه lcd ها . علاوه بر اینا ، مثل گوشی های نوکیا ، تو نور آفتاب هم قابل خوندن هست .
به صورت پارالل راه اندازی میشه (24 بیت) ولی اگه یه میکرو سر راهش بگذاری ، سریال ، i2c , spi هم میتونی ازش استفاده کنی.
سلام
عالیه اگه مطمئنین که میتونیم راش بندازیم من یه دونه از این lcd ها میخرم انشاالله هم که را بیوفته
حقیقتش من از نحوه ی درایور کردنش هیچی نمی دونم اگر میتونی در مورد درایو کردنش یکمی توضیح بده ! مرسی

armstk
02-06-2010, 00:59
سلام
امروز رفتم قیمته این lcd های pso رو بگیرم گفت که در سایز 7" موجود داریم قیمتش هم 70 تومنه سوکتش هم تو بازار هستش
ولتاژش هم 3.3 ولته..
ولی فکر کنم تهران باید ارزون تر باشه
آقا فرزاد به نظرت راه میوفته؟ از دیتاشیتش معلوم بود چه طوری میتونیم راش بندازیم؟ اصلا یه توضیحی بده که چه طوری باید درایوش کنیم !

farzadsw
02-06-2010, 01:03
شدنش که میشه ، ولی اگه دفعه اولتونه ممکنه براتون سخت باشه .
باید با اطلاعات timing و رجیستر هایی که تو دیتاشیتش گفته ، براش کتابخونه نوشته بشه . اگه به کتابخونه هایی که برای lcd کاراکتری و اون lcd چینی نوشته شده ، نگاه کنی (در کنار دیتاشیتشون) کلیت کار دستت میاد.

shadow1
02-06-2010, 14:09
پس احتمالا 35 تومن هم گیر میاد چون حق الزحمه هم میگیره ! فقط میمونه سوکتش و یه برد براش .
اگه بردش آماده بشه ، میشه برای arm7 هم استفادش کرد . اصلا رو همون برده یه میکرو arm7 ارزون میگذاریم میشه درایورش ، spi یا usb میگیره ، رو lcd نشون میده . :roll:

اگر با sam9 یا cortex کار می کنید نیازی به نوشتن درایور نداره و فقط کافیه پایه ها رو طبق دیتا شیت

به خروجی tft lcd controller arm وصل کنید در sam9 باید رزولوشن رو در رجیستر مربوطه قرار بدید و

در cortex درایور اون برای ویندوز آماده هست . البته در beagle board خروجی tft lcd رو نداره ولی در

devkit 8000 این امکان وجود داره .

MZ0251
03-06-2010, 17:27
سلام
کمممممممممممممممممممممممم ک
اقا 160 دلار قیمت مغازه که نیست
برای خارج کشوره ؟ حالا من بخوام بخرم نقدا چقدر باید پول بدم

armstk
03-06-2010, 19:00
سلام
شما نمیخاد برین از خارجه کشور بخرین ایران ماژول اکثر این برد ها رو آورده
همین برد بدون lcd قیمتش 270 تومنه
واین برد + یک lcd 4.3" قیمتش 460 تومنه

farzadsw
03-06-2010, 23:44
اگر با sam9 یا cortex کار می کنید نیازی به نوشتن درایور نداره و فقط کافیه پایه ها رو طبق دیتا شیت

به خروجی tft lcd controller arm وصل کنید در sam9 باید رزولوشن رو در رجیستر مربوطه قرار بدید و

در cortex درایور اون برای ویندوز آماده هست . البته در beagle board خروجی tft lcd رو نداره ولی در

devkit 8000 این امکان وجود داره .

بله ، میدونم . چندتا از میکرو های arm7 شرکت nxp هم lcd controller دارن ، برد من هم پایه هاش رو آورده بیرون ولی منظورم این بود که برای میکرو های دیگه هم میشه ازش استفاده کرد ، کافیه یه درایور (با sam7 مثلا ) براش گذاشته بشه تا بقیه میکرو ها حتی 8051 هم بتونن بهش وصل بشن و تو پروژه ها از این lcd با کیفت به جای lcd گوشی چینی استفاده بشه(در صورتی که به lcd با کیفیت نیازه).

shadow1
10-06-2010, 00:59
بله ، میدونم . چندتا از میکرو های arm7 شرکت nxp هم lcd controller دارن ، برد من هم پایه هاش رو آورده بیرون ولی منظورم این بود که برای میکرو های دیگه هم میشه ازش استفاده کرد ، کافیه یه درایور (با sam7 مثلا ) براش گذاشته بشه تا بقیه میکرو ها حتی 8051 هم بتونن بهش وصل بشن و تو پروژه ها از این lcd با کیفت به جای lcd گوشی چینی استفاده بشه(در صورتی که به lcd با کیفیت نیازه).

فکر نمی کنم نیازی به arm باشه اینو یه نگاه بندازید .

farzadsw
10-06-2010, 02:36
این کنترلر که برای lcd های کوچیک و قدیمی گوشیاهای نوکیاست (4 سال پیش ، قبل از گوشی چینی ها گل کرده بود!) . اندازش فکر کنم 2 اینچ هم نباشه ، رنگش هم 4 کیلوئه !

خلاصه ، منظورتون رو متوجه نشدم ؟!

shadow1
23-06-2010, 23:14
تونستم win ce رو اجرا کنم ولی وقتی موس رو به usb hob میزنم هیچ عکس العملی نشون نمیده !!!:cry:

farzadsw
23-06-2010, 23:34
قبل از اینکه سیستم بالا بیاد وصل کن ، شاید درست بشه.

armstk
24-06-2010, 01:20
سلام
بل الکترونیک 3 مدل برد omap3530 آورده ! رفتم از نزدیک هم دیدمشون
یه مدل همون beagle board معروف بود یه مدله دیگش هم یه برد دیگه بود و یه مدله دیگش هم یک برد استارتر omap3530 همراه با lcd 4.3" بود

shadow1
24-06-2010, 09:41
قبل از اینکه سیستم بالا بیاد وصل کن ، شاید درست بشه.

این کارو هم کردم نشد .

shadow1
27-06-2010, 01:52
البته من موس رو مستقیم و بدون استفاده از hub زدم می شه مشکل از این باشه؟؟؟

armstk
27-06-2010, 09:19
سلام
اگه بدون hub کار نکنه حتما با hub هم کار نمیکنه
احتمالا مشکل از تنظیمات و درایور های win ce هستش مشکل سخت افزاری هم شاید باشه(مثلا موس خراب باشه)

farzadsw
27-06-2010, 12:35
البته من موس رو مستقیم و بدون استفاده از hub زدم می شه مشکل از این باشه؟؟؟
اگه منظورتون اینه که وقتی موس رو مستقیم میزنید کار میکنه :
خب پس 3حالت هست ،
یا اینکه ویندوز هاب رو نمیشناسه (درایور میخواد !؟! احتمالش خیلی کمه)
یا اینکه هاب خرابه ---> هاب رو با کامپیوتر خودتون تست کنید
یا اینکه پورت usb بوردتون نمیتونه جریان کافی رو برای هاب و موس بده ---> باید از یه هاب با تغذیه خارجی (هاب آداپتور دار ) استفاده کنید .

ولی اگه منظورتون اینه که چون موس رو قبلا بدون هاب وصل کردید اینطوری شده ، احتمالش خیلی کمه چون موس جریان زیادی مصرف نمیکنه . ببینید اصلا پورت کار میکنه ؟

M.ABDOLLAHI
15-12-2011, 09:46
ای بابا بیش از یک سال از این بحثها میگزره آقای زارعی هم زحمت کشیدند lcd psp را آوردند ولیکن کجایند دوستان مشتاق ای کاش دوستان دوباره بیان و در موردش بحث کنیم...