PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی lcd سریال

seyed
18-05-2010, 16:14
سلام
من میخوام lcd رو به صورت سریال راه اندازی کنم اما هیچ منبعی پیدا نکردم که توی codevision برای این کار راهنمایی کرده باشه. اگه کسی بتونه منو راهنمایی کنه ممنون میشم.

armstk
18-05-2010, 16:58
سلام
میتونین از ماژول های آماده برای این کار استفاده کنین:
You can see links before reply

morteza_rk
18-05-2010, 22:51
سلام دوست عزیز

من از طرف گروه ایران میکرو ورود شمارو به این انجمن تبریک میگم.

منظور شما دقیقا از lcd سریال چیه؟ آیا همچین lcd ای دارید؟ تا اونجایی که من می دونم توی بازار ایران این نوع lcd وجود نداره. اگه منظورتون lcdهای سریال موجود در نرم افزار پروتیوس هست باید بگم که این نوع lcdها پروتکل خاصی برای راه اندازی و استفاده کردن دارن که سعی می کنم لینکشو پیدا کنم و بذارم براتون.

اون ماژولی هم که من آماده کردم دقیقا کارایی و کاربردی مثل همون lcdهای نرم افزار پروتیوس داره. اما راه اندازیش فرق داره.

seyed
19-05-2010, 16:31
سلام
اول باید تشکر کنم فکر نمیکردم اینقدر سریع پاسخ منو بدید.
فکر کنم موضوع رو بد گفتم.منظورم از این درخواست اینه که میخوام یه atmega16 رو به یه شیفت رجیستر و از اونجا به lcd وصل کنم.برای اینکه از کدویژن استفاده کنم میخوام یه lib برای ارسال دیتا به صورت سریال (که باعث سو تفاهم شد!)بنویسم تا دیتا رو بریزم توی شیفت رجیستر و اونو وصلش کنم به lcd . توی بخش libهای کدویژن رو هم نگاه کردم اما بعضی از دستورا نامفهومه برام.(از پرچونه گیم عذر میخوام):D

behzadghasemi
26-02-2012, 17:06
سلام یک سری lcd در حال حاضر تو بازار ایران هست که به lcd چینی (elt240320atp) معروف هستن این lcd ها رو میشه تو چنتا مد استفاده کرد که یکیش مد سریال هست یه تراشه که توش استفاده شده ili3025 هست که با 4تا پین این کارو انجام میده im0 im1 im2 im3 اما این lcd فقط im0 رو خارج کرده و در دسترس قرار داده پس متاسفانه نمیشه تو مد سریال ازش استفاده کرد. اگر یه جوری بشه 3تا پین دیگرو بکار گرفت میشه تو مد سریال ازش استفاده کنی. اگه تونستی این کارو بکنی پست بذار که بهت بگم چکار کنی.

naatamam
27-02-2012, 00:39
سلام

به این آدرس (You can see links before reply) سری بزن , من یک ماژول مبدل انواع LCD کارکتری موازی به سریال (UART) ساختم که قابل استفاده و بکار گیری توسط انواع مختلف میکروکنترلر ها و هر قطعه ای که دارای UART سخت افزاری یا نرم افزاری باشد، است .(البته در حال حاضر برای فروش موجود نیست).
راهتما و دیتاشیت ماژول من را دانلود کن شاید کمکت کنه.

hamidam
18-01-2013, 20:00
من دنبال مبدلی برای ال سی دی به i2c هستم
کسی سراغ داره ؟