PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه نرم افزارهای طراحی pcb

MRSTAR
05-05-2010, 17:28
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
راستش من در زمینه طراحی pcb صاحب نظر نیستم و تجربه چندانی ندارم
فقط چند مورد طراحی مدار که یکیشون پیچیده بود با protel99 دارم که pcb رو هم دادم زدن بد نبود کارم راه افتاد
مدتیه تو فروم ها مطالبی در مورد proteus و سایر نرم افزارهای از این دست میخونم ...
از انجایی که یه نفر نمی تونه با تمام این نرم افزارها کار کنه تانقاط ضعف و قوت اونارو بفهمه (به خاطر مشغله کاری زیاد و ...)خواهش میکنم اساتید نظر خودشونو حول محورهای زیر در مورد نرم افزارهایی که میشناسند بدن تا مورد استفاده همه قرار بگیره
ممنون
1-سرعت در طراحی .
2-قابلیت در تحلیل مدار.
3-کتابخانه بروز و کامل تر.
4-بازار پسند بودن (یعنی شرکت های تولیدی مدارهای طراحی شده با اونو راحت تر بزنن ).
5-قابلیت طراحی برد های حرفه ای.
6-پرینت گرفتن راحت تر مدار.
7-منابع آموزشی فارسی. و...

morteza_rk
06-05-2010, 00:33
سلام دوست من

نکته ی خیلی مهم اینه که توی بازار ایران فقط بلدن با Protel کار کنن! تازه من با یه شرکتی توی تهران کار می کنم که فقط Protel 99SE قبول میکنه! البته با ورژن های بالاتر میشه فایل رو با فرمت 99SE ذخیره کرد. اما در ورژنی مثل 2006 اگه بخوایم فایل رو بصورت 99SE ذخیره کنیم ممکنه خیلی از قوانین موجودی که در طراحی استفاده شدن نتونن به اون حالت ذخیره بشن! مثل قوانین پولیگان.

از همین نکته ی طولانی استنباط میشه که شما چه بخوای و چه نخوای باید پروتل یاد بگیری! درست مثل آش کشک خالست!

مورد یک رو بخوبی برآورده می کنه.
مورد دو هم ساپورت می کنه ولی عمرا به پای پروتیوس نمی رسه.
مورد سوم که پروتیوس به پای پروتل نمی رسه، البته Eaglel هم خوبه.
مورد چهارم ، بازار پسند بودن که ...
مورد پنجم هم که کار خود پروتل هست ، البته پروتیوس و Eagle هم می تونن.
در موارد شش و هفت هم برد با پروتل هست.

البته بعضی شرکتها هم از روی فایل PDF (که اندازش واقعی باشه) می تونن بزنن.