PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ترانزیستور خروجی در rfm12bp

MRSTAR
30-04-2010, 19:49
با سلام

چند وقت پیش قصد خرید و استفاده از ماژول rfm12bp رو داشتم گفتم یه سری سایت هابزنم ببینم نظر کسایی که تا بحال باهاش کار کردن چیه ...

تو یکی از سایت ها نوشته بود نویسنده تعدادی از این ماژول ها رو خریده وقتی ولتاژ 12 ولت طبقه خروجی رو وصا میکرده ترانزیستوره داغ میکرده و می سوخته ... به بایاس ترانزیستور نگاه میکنه متوجه میشه کارخونه ترانزیستوره رو بد بایاس کرده ایمیل میزنه به مدیر شرکت اونم میگه ببخشید درستش میکنیم این مسئله مربوط به اوایل پارسال بوده

حالا میخواستم ببینم کسایی که با این ماژول کار کردن بگن مشکل هنوز وجود داره یا نه ؟
شماره ترانزیستور خروجی چیه ؟ ممنون

MRSTAR
03-05-2010, 01:33
یعنی هیچکدوم از دوستان با این ماژول کار نکردن ؟

Division
04-05-2010, 01:30
من كه با اين ماژول كار كردم مشكل خاصي مواجه نشدم فقط بايد حواستون باشه كه بدون آنتن راه اندازيش نكنين و فاصله فرستنده و گيرنده نبايد كمتر از يك متر باشه

كلاً RFM12BP كه تو خروجيش يه تقويت كننده توان داره مناسب براي مسافت هاي زياده و اينم قبول دارم ترانزيستوري كه استفاده كردن پايداري خوبي رو نداره . ولي به عوض اون ميتونيد RFB12B رو به صورت شبكه اي به هم متصل كنيد و مسافت 10 يا 100 يا 1000 كيلومتري رو پوشش بدين ولي خب هزينه خيلي ميره بالا و سرعت نقل و انتقال مياد پايين ولي ميتونه به صورت يه پروژه دانشجويي مطرح بشه . :wink:

glory
04-06-2010, 00:29
سلام ... آقا تورو خدا یکی به من کمک کنه... من الان خیلی وقته میخوام یه rfm12bp راه بندازم خودمو کشتم نمیشه هر کار میکنم..... اگه کار کردین و جواب گرفتین لطفا به من کمک کنین.. من دیتا شیتم خوندم کامل اما اصلا نمیدونم چه جوری رجیسترارو ست کنم با چه دستوری .. راستی من از پروتکل spi میخوام استفاده کنم. اما ..................... خواهش میکنم کممممممممممممممک..

rfbook
04-06-2010, 00:36
سلام

درست میگین RFM12bp یه مشکلاتی داره .

ولی خیلی هم راحت جواب میده .

البته rfm12b خیلی بهتر از 12bp هست ولی مشکل اصلیش اینه که برد پایینی داره .

ولی من در راه اندازی 12bp مشکلی نداشتم .

پروژه ای زیادی هم باهاش زدم .

هم صنعتی هم دانشجویی که الان داره کار میکنه .

شما اگر برد ماژول براتون مهمه 12bp ولی اگر برد مهم نیست 12b بهترین گزینه سری rfm هاست .

avami
06-06-2010, 19:33
سلام
لطفا کسایی که این ماژول یعنی rfm12bp رو راه انداختن راهنمایی کاربردی و عملی بکنن
من با پروتکل spi برنامه رو ریختم و جوابی نگرفتم
لطفا اگه کسی می تونه در مورد ست کردن رجیسترهاش برای فرکانس 915 راهنمایی کنه تا چه مقادیری بزارم بهتره

ممنون

saeed990
09-01-2012, 15:17
دوستانی که با rfm12bp کارکردن لطف کنن یه مدار بذارن که یه بیت ارسال کنه بقیش رو خودمون میریم !!

M.ABDOLLAHI
09-01-2012, 16:19
این هم برنامه کامل تست شده برای راه اندازی RFM12 بوسیله AVR در نرم افزار CV البته من اینرو قبلا روی سایت قرار دادم

You can see links before reply
این هم پسورد فایل:
You can see links before reply