PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : labview و avr

صفحه ها : 1 [2]

sadmonew
02-12-2011, 00:08
مثلا فرض كنيد متغير Temp رو به آخرين دما اختصاص ميديم و مقدار مثلا 200 براش در نظر ميگيريم.

Dim Temp As Byte
Temp = 200

خوب براي ذخيره كردن اين داده تو EEPROM از دستور WriteEEPROM استفاده مي كنيم به اين صورت:

Writeeeprom Temp , 1

raminrayat
02-12-2011, 00:14
دقیقا متوجه منظورتون نشدم. من برای میکرو (برای حالت بدون دخالت لبویو یعنی یه مدار کنترل دما بدون دخالت کامپوتر)اول به میکرو دادم temp =25 به بهش برنامه دادم که با فشردن یه سویچ یکدهم یکدهم دماش کم بشه و با یه سویچ دیگه زیاد بشه حالا مثلا رسیدم به دمای مورد نظرم مثلا 26.1 حالا میخوام بدون دخالت من این مقدار تو eeprom نوشته بشه تا با قطه شدن برق دوباره دمای ست پوینت رو 25 نره

raminrayat
02-12-2011, 00:18
و در مرحله بعدی یعنی مانیتورینگ با لبویو عدد 27 به عنوان متغیر tempmax و عدد 26 در متغیر tempmin هر 1 ثانیه به میکرو داده میشه و باید تو eeprom ریخته بشه

raminrayat
02-12-2011, 00:24
راستی میکرو چقدر قابلیت نوشته شدن تو eeprom رو داره یعنی اگه هر ثانیه ای یکبار توش نوشته بشه ممکنه در عرض یکروز یا مدت طولانیتر برای میکرو مشکلی پیش بیاد؟

sadmonew
02-12-2011, 00:26
دقیقا متوجه منظورتون نشدم. من برای میکرو (برای حالت بدون دخالت لبویو یعنی یه مدار کنترل دما بدون دخالت کامپوتر)اول به میکرو دادم temp =25 به بهش برنامه دادم که با فشردن یه سویچ یکدهم یکدهم دماش کم بشه و با یه سویچ دیگه زیاد بشه حالا مثلا رسیدم به دمای مورد نظرم مثلا 26.1 حالا میخوام بدون دخالت من این مقدار تو eeprom نوشته بشه تا با قطه شدن برق دوباره دمای ست پوینت رو 25 نره
هر موقع عدد پيش فرض(ست پوينت) تغيير كرد اون وقت مقدارش تو eeprom ذخيره بشه و لازم نيست هر 1 ثانيه در eeprom ذخيره بشه. منظورم از تغيير كردن اينه كه مثلا اگه دما تو مدت 16 ثانيه روي عددي ثابت بود لازم نيست هر 1 ثانيه يكبار تو EEPROM ذخيره بشه.

raminrayat
02-12-2011, 00:33
درسته .متوجه شدم نظر بسیار جالبیه.حالا غیر از این همونطور که بالا اشاره کردم میکرو چقدر قابلیت نوشته شدن تو eeprom رو داره یعنی اگه هر ثانیه ای یکبار توش نوشته بشه ممکنه در عرض یکروز یا مدت طولانیتر برای میکرو مشکلی پیش بیاد؟

sadmonew
02-12-2011, 00:37
نهايتا بتونه 1000 بار رو eeprom بنويسه و بخونه و پاك كنه. يه را ديگه استفاده از حافظه eeprom خارجي يا استفاده از كارت حافظه mmc هستش كه ظرفيت بالايي هم داره مثلا يه كارت حافظه با ظرفيت 2gb. كه ديگه لازم نباشه اطلاعات رو تند تند پاك كنيد.

raminrayat
02-12-2011, 00:43
2gb ?:baad:منظورتون از eeprom خارجی همین کارت حافظه 2 گیگابایتی که نیست.هست؟

sadmonew
02-12-2011, 00:47
دوست عزيز مثال زدم شما از ظرفيت 32mb استفاده كن!!؟ منظورم از eeprom خارجي مثلا آي سي به شماره 24c1024 هستش يا اينكه كلا بيخيال eeprom خارجي بشو همون mmc كافيه!

raminrayat
02-12-2011, 00:52
فکر کنم که بهتره فقط برای حالتیکه میکرو به تنهایی دما رو کنترل میکنه از eeprom استفاده کنم

raminrayat
05-01-2012, 17:21
سلام به دوستان عزیز پروژه کامل شده رو که به عنوان پروژه کارشناسی ارائه دادم توی این ادرس اپلود کردم.اگر اشکالی وجود داره برام میل بزنید و به بزرگواریتون من رو ببخشید

طراحی و ساخت کنترل کننده همزمان دمای داخل دستگاه جوجه کشی وسالن - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

sky_man847
13-05-2012, 02:15
ببخشین میشه یه پروژه دگه در حدپروژه کارشناسی باlabview برام بزارین.خیلی خیلی ممنون میشم.درمورد پروژه بالایی هم تو شکل پروتیوسش به مشکل برخوردم.ممنون میشم کمکم کنین.همتون آقا و استادین.دمتون گرم

sadmonew
18-05-2012, 12:11
ببخشین میشه یه پروژه دگه در حدپروژه کارشناسی باlabview برام بزارین.خیلی خیلی ممنون میشم.درمورد پروژه بالایی هم تو شکل پروتیوسش به مشکل برخوردم.ممنون میشم کمکم کنین.همتون آقا و استادین.دمتون گرم
سلام مهندس:hi:
شما كه انتظاري نداريد اينجا يه پروژه حاضر و آماده در اختيارتون قرار بدن؟!؟؟!؟!؟!؟!؟!
اينجا انجمنه و هدفش كمك به حل مشكلاته.
موفق باشيد.

sky_man847
20-05-2012, 00:10
سلام.واقعا ببخشید بد مفهوممو رسوندم.من پروژه کارشناسی آماده کردم.میخوام خودم یه دستگاه جوجه کشی بسازم.دیدم آقای مهندس با کمترین امکانات بهترینشو درست کرده فقط یکم تو پروتیوسش مشکل داشتم.خوب شکلش نیفتاده بود میخواستم اگه میشه کمکم میکردن.اگه هم نمیخوان که هیچ.من شرمنده

sadmonew
20-05-2012, 02:03
سلام.واقعا ببخشید بد مفهوممو رسوندم.من پروژه کارشناسی آماده کردم.میخوام خودم یه دستگاه جوجه کشی بسازم.دیدم آقای مهندس با کمترین امکانات بهترینشو درست کرده فقط یکم تو پروتیوسش مشکل داشتم.خوب شکلش نیفتاده بود میخواستم اگه میشه کمکم میکردن.اگه هم نمیخوان که هیچ.من شرمنده
سلام مهندس
اگه بد صحبت كردم ، معذرت ميخوام.:o
بعضي روزا ممكنه اونقدر خسته باشيم كه اينطوري بشه.
خوب مهندس دقيقا بگو مشكل كجاست؟تو كدوم قسمت پروتئوس مشكل داري؟

sky_man847
21-05-2012, 00:08
وای اینجوری حرف نزنید من شرمنده میشم.فقط میدونین تو مداری که بسته شده.بصورت عکس تو wordنشون دادین.من تو پیدا کردن المان هاش به مشکل برخورد کردم.اگه میشه فایل پروتیوسش رو واسم بزارین.pcbشو نمیگما.منظورم مدارشه.یه مشکل دگه فایلlab-view رو گذاشتین مال منerroreورژنشو میده آخه ورژنم11.راه حلی هست یا ورژن پایین رو پیدا کنم.وای عذر میخوام که این همه درخواست میکنم واقعا شرمنده.خدا کمکتون کنه

sadmonew
21-05-2012, 14:41
وای اینجوری حرف نزنید من شرمنده میشم.فقط میدونین تو مداری که بسته شده.بصورت عکس تو wordنشون دادین.من تو پیدا کردن المان هاش به مشکل برخورد کردم.اگه میشه فایل پروتیوسش رو واسم بزارین.pcbشو نمیگما.منظورم مدارشه.یه مشکل دگه فایلlab-view رو گذاشتین مال منerroreورژنشو میده آخه ورژنم11.راه حلی هست یا ورژن پایین رو پیدا کنم.وای عذر میخوام که این همه درخواست میکنم واقعا شرمنده.خدا کمکتون کنه
سلام دوست عزيز
ميتونيد به دوستمون آقا رامين(ایـــــــــران میـــــــکرو ™ - مشاهده اطلاعات عمومی: raminrayat (You can see links before reply)) پيغام خصوصي بدين و فايل رو از ايشون بگيرين.
اين كار پروژه ايشون هستش. من راهنمايي كردم.

ehsanware
28-06-2012, 19:04
با سلام و خسته نباشید
من با همون example خود لب ویو که گفته بودین کار کردم ولی اعداد و حروف نا معلوم میده
با کد ویژن و هایپر ترمینال عددهای درستی میده ولی اینجا درست جواب نمیده.
سنسور من هر 20 میلی ثانیه یک بار یه عدد می فرسته به com:(

plc1361
25-08-2012, 00:09
salam be hameye bachehay khoub va gole anjoman
azizan man ham ba labview kar kardam ham ba ba avr
dar zemn ye poroje baraye control damay ab ba estefade az
yek element sadeh va yek triac va mega8 va labview ba estefade az
port serial tavasote pid controller anjam dadam
age doust dashtin be in address email bezanin ta baratoun hardo brname ro email konam
manzouram barnameh micro va labview hastesh

plc1361
25-08-2012, 00:12
rasti age khasti oun barnameh 10 ta releh ro ham mitounam barat benevisam
inam address email bande
plc1361@yahoo.com

TEPTEP
06-11-2012, 12:10
سلام
تو لب ویو در صفحه پنل باید کنترلر هامثل کلید و نمایشگر ها را باید قرار دهی و در پنجره فانکشن نیز برنامه را بنویسی و از مثال های خود برنامه استفاده کنی خوب متوجه می شوی و برای کار شما مناسب می باشد

CINAPA
20-02-2013, 18:57
سلام مهندس:hi:
شما كه انتظاري نداريد اينجا يه پروژه حاضر و آماده در اختيارتون قرار بدن؟!؟؟!؟!؟!؟!؟!
اينجا انجمنه و هدفش كمك به حل مشكلاته.
موفق باشيد.
سلام sadmonew
من تازه با لب ویو اشنا شدم البته چند تا مدار بستم ولی یه مشکل تو ارسال بصورت سریال دارم لطفا کمکم کنید
من فقط یه مدار میخوام که بتونم یه عدد رو بفرستم از لبویو به میکرو ومیکرو اونو روی السیدی نشون بده مثلا بازدن یه کلید یه عدد بفرسته هین تا بفهمم که هیچ مشکلی روی پرت سریال ندارم
البته اگه با USB باشه که بهتره ولی در کل برای تست نیاز دارم چون از مثال های خود لبویو که ورِن 2010 هست استفاده کردم ولی ارور میده این هم عکسش
ایا باید درایوری چیزی دیگه روی کامپیوترم نصب کنم
You can see links before reply (You can see links before reply)
MG]
You can see links before reply (You can see links before reply)

CINAPA
20-02-2013, 19:07
سلام
اینم ارورش
5200

sadmonew
20-02-2013, 20:17
سلام
اینم ارورش
5200
سلام مهندس
ابن پیغام خطا به خاطر این ظاهر میشه که داره میگه رو سیستمتون کتابخونه VISA نصب نشده یا این کتابخونه به درستی لود نمیشه!
شما VISA رو نصب کردین؟
ورژن Labview شما کدومه؟

CINAPA
20-02-2013, 23:21
سلام مهندس
ابن پیغام خطا به خاطر این ظاهر میشه که داره میگه رو سیستمتون کتابخونه visa نصب نشده یا این کتابخونه به درستی لود نمیشه!
شما visa رو نصب کردین؟
ورژن labview شما کدومه؟
سلام
فکر نکنم چه طوری باید بفهمم که visa نصب هست یا نه ؟
ورِن نرم افزار 2010 sp 1 هست

CINAPA
21-02-2013, 00:28
ورِِِژن نرم افزار 2010 sp 1
10.0.1.4002 هست

CINAPA
21-02-2013, 17:51
سلام
مدیر انجمن رفتی ..خبری نیست ... گناه دارما

CINAPA
21-02-2013, 21:05
دوستان کسی نیست یاری برساند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

CINAPA
23-02-2013, 09:21
خوب دوستان جوابمو تویکی از انجمن های خارجی گرفتم با یه برنامه کامل حرفه ای و کتاب اموزش حرفه ای . فقط به زبان انگلیسی هست . اگه از دوستان کسی همچین مشکلی داشت بگه تا براش توضیح بدم .صد رحمت به انجمن های خارجی یک روزه نشد جوابمو کامل دادن

shahidi
08-06-2014, 10:50
سلامآقای علیرضا میشه لطفا بفرمایید چطوری میشه realtime کرد؟به شدت احتیاج دارممشکل من اینه که یه سری اطلاعات رو به طور مداوم از میکرو با پورت سریال به کامپیوتر میفرسم در حالت عادی همه چی درسته ولی وقتی میکرو خاموش روشن بشه دیگه کامپیوتر اطلاعات نمیگیره.میکرو دیتا میفرسه ولی کامپیوتر نمیگیره.مشکل کجاست؟