PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفي آي سي حرفه اي ضبط صدا w51300

Aghaeifar
27-04-2010, 16:26
معرفي اي سي ضبط صدا w51300
شايد تا الان با خيلي از اي سي ها ضبط صدا كار كرديد حداقل اسم چنتاشون رو شنيديد
مدل جديداشون با SPI كنترل ميشن زمان بيشتري هم ضبط مي كنن . اما چند تا مشكل دارن كه غير حرفه اي ها هميشه ازشون ناراضي هستن .
معمولا تازه كار ها علاقه اي به ادرس دهي براي ذخيره داده ها ندارن
بعضي ها شون كفيت صداشون خوب نيست . براي يه كار معمولي بايد 8 كيوهرتز نرخ نمونه برداري باشه كه بهترين اي سي ها مثل ‌isd4004 كه هشت دقيقه هست و apr6008 از اين جمله اند
ادرس پايان ترك ها معلوم نيست . و ... خيلي مشكل ديگه
امروز مي خوام يه اي سي ويژه را معرفي كنم راحت تر بگم انچه خوبان همه دارن تو يك جا داري
اي س w51300 اگه بخوام توصيفش كنم اينطور مي گم
نرخ نمونه برداري متغير و قابل كنترل از 5 كيلوهرتز تا 35 كيلوهرتز ( كف همه بايد الان بريده شده باشه )
خبري از كنترل از طريقspi نيست . اي سي 6-7 تا پايه ي كنترلي داره . وقتي مثلا پايه ي L_rec پايين نگه داشته ميشه شروع مي كنه ضبط . پايه ها يي براي اينكه بگي ترك بعدي رو بخون يا ترك قبلي بخون كافبه فقط يه لبه بهشون بدي لازم نيست ديگه يه دستور يا همون آپ كد براشون ارسال كني. مي توني روي هر ترك هست فقط اون رو حذف كني قابليت ضبط 63 ترك رو داره
مهم ترين نكته : لازم نيست كلي مدار ببينيد اين اي سي تمام تقويت كننده ها و پيش تقويت كننده ها را براي ميكروفن بلند گو داره مستقيم ميكروفن و بلند گو رو وصل كنيد و لذت ببريد(اگه با بالايي كفتون نبريده اينجا بايد بريده باشه ديگه ) براي خروجي بلندگو 16 اهمي 56 ميلي امپر جريان ميده
You can see links before reply
پايه ريست رو اگر بيش از 2 ثانيه نگه داري كل اي سي پاك ميشه
اگر پايه كه ترك قبلي رو مي خونه رو بيش از 1 ثانيه نگه داري مي ي اولين ترك
وسط پخش يك ترك مي توني سريع بري بعد واينطور يه سر در يه مدت زمان كوتاه كل ترك ها رو سرچ و بررسي كني

تنها مشكل كه مشكل هم نيست اينه كه اين اي سي حافظه خودش نداره براش يه اي سي مخصوص به نام w55f20 هست كه حافظه فلش مخصوص اين اي سي هست . w51300 خودش اتوماتيك w55f20 رو مديريت مي كنه لازم نيست شما كار كنيد فقط اين دو تا رو وصل كنيد به هم

امكانات ديگه هم داره كه خودتون مي تونيد بررسي كني

دريافت ديتا شيت
You can see links before reply
من مي خواستم اين اي سي رو بخرم فقط يه جا ديدم مي فروشه مي گفت 20 تومن (معلوم بود گرون داره ميده) اي سي فلشش هم كه نداشت يه وارد كننده گفت كه اي سي فلشش رو 5500 تومن مي اره اگر 10 تا سفارش بدم خود w51300 رو پيدا نكرده بود . (حساب كنيد ديگه جوان الكترونيك گفت نتونستم اين اي سي رو پيدا كنم . واقعا اين اي سي مظلوم واقع شده است )
من چون اين همه لازم ندارم اگر كساني هستن كه مي خوان بياييد اين رو با هم سفارش بديم كه بتونيم وارد كنيم و بعد تقسيم كنيمش و راش بندازيم.خيلي ها اين اي سي رو نمي شناسن و گر نه خيلي استقبال ميشد ازش

morteza_rk
27-04-2010, 19:07
سلام

ممنون از اینکه این آی.سی رو معرفی کردی. من تا حالا با آی.سی های ضبط صدا کار نکردم ، ولی این یکی مثل اینکه خیلی جالب و قدرتمنده. منم با اینکه بشه واردش کرد موافقم. فقط 20 تومن خیلی گرونه. حافظه ی فلشش هم اگه ارزون تر در بیاد بهتره.

از مدیران سایت درخواست می کنم که اگه امکاناتی هست ، برای گرفتن سفارش این آی.سی ثبت نام کنن و کمک کنن که توی بازار جا بیفته.

هر کی از این آی.سی ها می خواد همینجا بگه.

من اولیش! می خوام.

hkat
05-01-2014, 21:58
سلام
برای خریدش من هستم
قیمت تحویل تو ایران رو اعلام کنید مناسب باشه
من 20 تا از خودش و 20 تا حافظه اش رو میخوام

dariush_ab
06-01-2014, 00:00
سلام.
همانطور که دوستان گفتن 20 زیاده!
من هم یک عدد از هر دو آی سی و برای همدردی!! با دوستان می خواهم.
با تشکر.

1nafar
06-01-2014, 13:40
سلام
اگه با تاریخ پست اول دقت کنید، مشاهده میکنید که این تاپیک تقریبا سه سال قبل ارسال شده ، اون موقع بحث های کمی در مورد ضبط و بخش صدا در اینترنت وجود داشت و کار با پروتکل spi مقداری سخت بود .

امروزه به سادگی میشه حافظه های mmc و sd رو راه اندازی کرد و بدون هیچ مشکلی به مقدار نامحدود روش صدا ضبط کرد .
همچنین ایسی های سری ISDxxxx هم در بازار وجود داره که میشه به سادگی باهاش کرد ، یک نمونه :
isd4004 _ ای سی ضبط صوت (8-16 دقیقه) | یزد کیت (You can see links before reply)
با این حال اگه به این ایسی نیاز دارید میتونید از طریق ادرس زیر اقدام کنید :
واردات قطعات الکترونیک وب سایت رسمی شرکت کویرالکترونیک (You can see links before reply)

dariush_ab
08-01-2014, 00:25
سلام
اگه با تاریخ پست اول دقت کنید، مشاهده میکنید که این تاپیک تقریبا سه سال قبل ارسال شده ، اون موقع بحث های کمی در مورد ضبط و بخش صدا در اینترنت وجود داشت و کار با پروتکل spi مقداری سخت بود .

امروزه به سادگی میشه حافظه های mmc و sd رو راه اندازی کرد و بدون هیچ مشکلی به مقدار نامحدود روش صدا ضبط کرد .
همچنین ایسی های سری isdxxxx هم در بازار وجود داره که میشه به سادگی باهاش کرد ، یک نمونه :
Isd4004 _ ای سی ضبط صوت (8-16 دقیقه) | یزد کیت
با این حال اگه به این ایسی نیاز دارید میتونید از طریق ادرس زیر اقدام کنید :
واردات قطعات الکترونیک � وب سایت رسمی شرکت کویرالکترونیک
سلام مهندس.
بله کاملا حق با شماست.از آنجایی که معمولا به تاریخ ارسال نگاه نمی کنم دچار اشتباه شدم.
بااین الکترونیک که برا آدم حواس نمی مونه.

agape
08-01-2014, 09:45
یه سوال - این آیسی های ضبط صدا اگر اینقدر خوبن - چرا یکی آستین بالا نمیزنه با مثلا مگا 8 یه دونه بنویسه که کار ضبط صدا رو انجام بده حالا sd یا فلش هم بهش وصل بشه برای ذخیره صدا ؟