PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ماژول gps

Pioneer
27-04-2010, 02:50
دوستان کسی میدونه کوچکترین و بهترین ماژول gps که بو بازار هست کدومه؟!! سایزش مهمه!! Gps های موبایل ها چطوری هستن؟!! 

ROBOMAN
27-04-2010, 11:57
سلام
من با lea 5h كار كردم خود ماژول كوچيكه ولي اگه به صورت پكيج درست شده بخري كه با آنتن اكتيوش 60000 تومن مييوفته يكم بزرگ ميشه تقريبا 2سانت در 4 سانت.

Pioneer
27-04-2010, 16:16
ممنون ! در مورد GPS های موبایل کسی اطلاعی نداره؟! یه ماژول سایز کوچک هم You can see links before reply داره میخواستم بدونم نظرتون در موردش چیه؟

Pioneer
28-04-2010, 17:18
کسی نظری نداره؟!!

morteza_rk
29-04-2010, 02:38
راستش من هنوز با این ماژولها کار نکردم ، ولی از نظر اندازه اونی که لینک دادی خیلی خوب بود. کلا از لحاظ کارکرد همشون مثل همن و تقریبا 95% کار کردن باهاشون عین همه.

بنظر من همون خوبه.

1nafar
29-04-2010, 10:35
سلام
اون ماژولی که ROBOMAN خریده بود ، یه ماژول تست شده هست و تقریبا راه اندازیش ساده هست ( نیازی به راه اندازی اولیه نداره و به محض اتصال به میکرو شروع به ارسال اطلاعات میکنه )
تقریبا تمامی ماژول های که توسط rf phone ساخته شدن راه اندازی ساده ای دارن .

ممنون ! در مورد GPS های موبایل کسی اطلاعی نداره؟! یه ماژول سایز کوچک هم You can see links before reply داره میخواستم بدونم نظرتون در موردش چیه؟
اگه شما میخوایید کار های مثل تعیین موقعیت و... رو انجام بدید بهتره از همین مدل استفاده کنید .

Pioneer
29-04-2010, 16:54
فرق lea 5h با lea 5s چیه؟ کدوم بهتره!؟ و اینکه اینا نیازی به انتن ندارن؟! چون مدلی مثل GT720 یا GT723 روی خودشون یه انتن سرامیکی دارن!! و اینکه اونی که لینک دادم چی ؟! نیاز به چه چیزایی داره برا همون تعیین موقعیت و فاصله ، مسیر ، سرعت، ... !! واینکه میشه از اینا برا اندازه گیری شتاب هم استفاده کرد! ؟ چقدر سوال!!!

ROBOMAN
29-04-2010, 17:12
سلام اينو نميدونم كه كدوم بهتره .ديتاشيت رو بخون.در مورد آنتن يه آنتن داره كه 5متر سيمه و يه قطعه روشه كه 15تومن خريدم كه باماژول شد 60 تومن . خوب حالا وقتي سرعت رو ميتوني اندازه بگيري پس شتاب رو هم ميتوني اندازه بگيري.البته اگه بتوني اين قطعات رو تو بازار پيدا كني چون وضع قطعه خرابه.

Pioneer
29-04-2010, 18:32
خیلی ممنون! نوع h یه چیزایی بیشتر داره و حافظه فلش داره! منظورم هم از اندازه گیری شتاب! اندازه گیری شتاب با دقتی در مقایسه با سنسور های شتاب هست!!! و اینکه اونایی که انتن سرخود دارن دیگه اون چند متر سیمو دیگه ندارن! من میخوام کوچکترین حد ممکن باشه!!!! جناب roboman شما نظری در مورد اون ماژولی که لینک دادم ندارین! و اینکه چرا از اون GT720 یا GT723 استفاده نکردین؟!!!

ROBOMAN
01-05-2010, 01:42
زياد سوال فوق تحصصي ميكني من نميدونم.فقط دنبال ماژولي باش كه تو بازار باشه.قيمتش نسبت به كار و دقتش مناسب باشه.
بهتره يه سري به امجد و دور و اطرافش بزني تا ببيني و اونوقت انتخاب كني.

Pioneer
01-05-2010, 15:10
اختیار دارین!! شما فوق متخصص هستین. ما هم سوال فوق تخصصی میپرسیم!!:0013: ولی ممنون که جواب دادین!

javadi_ali
04-05-2010, 15:55
You can see links before reply
شاید از بهترین ماژول در حال حاضر SiRFstarIV یا SiRFstarIII باشد که البته فکر نکنم در بازار داخل موجود باشه:
SiRFstarIV GSD4t
Host-based GPS Receiver Featuring SiRFaware Technology

dr-data
10-08-2010, 11:55
سلام دوستان

من برای یک پروژه ای نیاز به یک سنسور یا ما|ول دارم که به من در یک زمین به ابعاد 1 متر در1 متر بتونم مختصات x y بگیرم یعنی در هرجای این زمین 1 متر در 1 متر که هستم بتونم یک x y منحصر به فرد بگیرم .
کسی چیزی سراغ داره ؟
من خودم فکرم رفت به compass هایی که تو رباتهای فوتبالیست و .. به کار میره ولی فکر کنم این ماژول زاویه میده نه x y این طوریه دیگه آره ؟ii998)
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید خیلی بهش نیاز دارم .

ofogh
20-10-2010, 00:38
با سلام با توجه به کوچک بودن اندازه زمین باید نوع زمین حاشیه و دلیل پیدا کردن مختصات ذکر شود سنسورهای قطب نما زاویه را به شما میدهند پس از آنها نمیتوانید برای دریافت مختصات استفاده کنید ارزانترین راه استفاده از مقاومتهای خطی میباشد که در دو محور x و y قابل پیاده سازی است

برای سنسورهای موقعیت یاب جهانی GT720 و GT723 که دارای آنتن سر خود خروجی RS232 نوع TTL و C و ولتاژ راه اندازی 3.3 ولت تا 6 ولت میباشند مناسب است اندازه کوچک آن 24 در 24 میلیمتر است