PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سئوال برنامه نویسی

omid_safari
25-04-2010, 02:33
سلام دوستان
من میخوام یک ورودی از ADC خونده بشه و در عدد 2 ضرب بشه و حاصل اون روی پورت pwm خارج بشه تعداد نمونه گیری باید حدود 8000 تا 10000 بار در ثانیه انجام بشه.(adc 10 بیتی )

میخواستم از RTOS استفاده کنم ولی چون سرعت نمونه گیری بالاست فکر کردم مشکل ایجاد میکنه.

omid_safari
25-04-2010, 02:43
راستی یه سئوال دیگه :
آیا تعداد کانالهای فعال adc و pwm روی سرعت سیستم تاثیر میگذاره؟
چون ورودی باید برای محاسبات ریاضی به حافظه منتقل بشه دیگه dma استفاده نمیشه کرد؟

1nafar
26-04-2010, 10:16
من میخوام یک ورودی از ADC خونده بشه و در عدد 2 ضرب بشه و حاصل اون روی پورت pwm خارج بشه تعداد نمونه گیری باید حدود 8000 تا 10000 بار در ثانیه انجام بشه.(adc 10 بیتی )
به دیتا شیت میکرو مورد نظرت مراجعه کن ببین چنین سرعتی وجود داره یا نه ؟

میخواستم از RTOS استفاده کنم ولی چون سرعت نمونه گیری بالاست فکر کردم مشکل ایجاد میکنه.
اگه خودت بتونی بنویسیش میتونی جوری پیکربندیش کنی که مشکلی ایجاد نشه

آیا تعداد کانالهای فعال adc و pwm روی سرعت سیستم تاثیر میگذاره؟
تاثیری نداره ، چون توی تمامی میکرو کنترلر های یک واحد adc و pwm وجود داره که مدام بین پایه های ورودی و خروجی سوییچ میشه ، واحد همیشه روشنه و داره کار میکنه و تنهای چیزی که باعث کم شدن سرعت میشه انتقال داده به cpu و پردازش اون هست . در این مورد چون کلاک cpu بیشتر از واحد های مربوطه هست عملا مشکلی پیش نمیاد .

چون ورودی باید برای محاسبات ریاضی به حافظه منتقل بشه دیگه dma استفاده نمیشه کرد؟
دقیقا متوجه منظورتون نشدم ، کلا dma یه واحدی هست که داده رو به سرعت از واحد مربوطه به cpu میبره ، این cpu هست که بر حسب برنامه ی شما تعیین میکنه که رو داده چه عملیاتی انجام بشه

omid_safari
26-04-2010, 13:10
سلام
خیلی ممنون از توضیحات خوب شما.
منظورم این بود که بخش peripheral dma در این مورد تنظیم باید بشه یا نه؟