PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سوال در مورد pic

Caspian1361
24-04-2010, 21:14
چند تا سوال دارم:
با MikroC برنامه می نویسم.
1- با چه دستوری می شه پورت رو تو حالتی که ورودی هست با نرم افزار Pull up کنیم؟ (مثل PORTA=0x00تو AVR .
2-PIC ای وجود داره که دو تا پورت سریال داشته باشه (مثل ATmega128 تو AVR)
3- دوستان چه IC رو پیشنهاد می دن که قابلیت هاش در حد ATmega 128 باشه؟

با تشکر

n340
25-04-2010, 13:33
با اینکه منم اوله کارمه

1.کامل نمی دونم ،به نظرم رو pic فقط رو پورت b پولاپ داریم
2.اره همین pic18f8722
امکاناتش از مگا128 بیشتره

study
25-04-2010, 21:41
بستگی به میکرو داره، معمولا یک پورت هست اما گاهی پورت دیگری غیر از B هست، مثلا در 16F630 پورت A هست، همشون هم اینجوری نیستند که به صورت مجزا بشه pull-up بزارید، روش فعال سازی هم با AVR فرق میکنه، معمولا یک بیت فعال ساز هست که باید اون رو فعال کنید و اگر امکان مجزا انتخاب کردن مقاومت بالاکش ها هم باشه یک رجیستر دیگه هست که توی اون مشخص میشه کدوم پین ها Pull-up میشند، اما به طور کلی به نظر من تا اونجا که امکان داره سعی کنید از pull-up خارجی استفاده کنید، pull-up داخلی گاهی وقت ها جواب نمیده، خودم به چند مورد برخوردم که مشکل فقط با تغییر بالاکش داخلی به خارجی حل شد، البته پیشنهاد خود سازندگان هم همین هست.

hesam_elc
21-10-2010, 23:16
چند تا سوال دارم:
با MikroC برنامه می نویسم.
1- با چه دستوری می شه پورت رو تو حالتی که ورودی هست با نرم افزار Pull up کنیم؟ (مثل PORTA=0x00تو AVR .
2-PIC ای وجود داره که دو تا پورت سریال داشته باشه (مثل ATmega128 تو AVR)
3- دوستان چه IC رو پیشنهاد می دن که قابلیت هاش در حد ATmega 128 باشه؟

با تشکر

سلام دوست عزیزم

من با سی سی اس بلدم اما اصولش همینه ببینید دستور بیت و بایت میکرو سی چیه بقیش رو به کمک این توضیحات ... .

در میکروهای pic پورت بی پول آپ دارند البته شاید در سری های دیگه فرق کنه اما در 18f452 همینطوری هست .

برای فعال کردن باید رجیستر رو مقدار دهی کنید

باید ببینید توی آی سی مورد نظر رجیستر مربوط به پول آپ در چه آدرسی قرار دارد برای مثال میخواهیم 18f452 پول آپ را فعال کنیم

باید بیت 7 رجیستر INTCON2 رو صفر کنیم بیت 7 مربوط به پول آپ میباشد *چون نات دارد با صفر فعال میشود *

حاال میرویم و نگاه میکنیم ببینیم این رجیستر در چه آدرسی قرار دارد که آدرس آن ff1 هگز میباشد

میتوانیم با این دستور به این رجیستر دسترسی پیدا کنیم .
#bit RBPU=0xFF1.7

بعد در برنامه RBPU=0; قرار میدهیم .

برای اطلاعات بیشتر برای دسترسی به آدرس های آی سی و رجیستر INTCON2 به صفحه 47 و 78 دیتاشیت 18f452مراجعه فرمایید .

موفق باشید:wink: .