PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فایل هدر راه اندازی 4بیتی LCD کارکتری برای lpc

Aghaeifar
23-04-2010, 13:26
سلام برای راه اندازی 4 بیتی lcd کارکتری می تونید فایل هدرزیر رو به برنامه تون اضافه کنید .من خودم چون روی خانواده lpc213x و lpc214x که شبیه هم هستن کار می کنم طبق اون ها فایل رو ویرایش کردم .(هیچ مشکلی برای سایر خانواده ها هم نیست من فقط روی میکرو های خودم تست کردم)

توابع موجود در کتابخانه ي نوشته شده :
lcd_write_4bit : اين تابع به منظور نوشتن 4 بيت داده يا دستور استفاده مي شود. ورودي اين تابع بايد از نوع unsigned char باشد. اين تابه معمولا به صورت مستقيم استفاده نمي شود و براي توابع ديگر برنامه تعريف شده است.
lcd_cmd_write : براي نوشتن يک دستور در جيستر دستور است که به مقدار ورودي آن 8 بيتي است و به صورت دو نيبل 4 بيتي ارسال مي شود.ورودي اين تابع از نوع unsigned char است.ابتدا نيبل بالايي و سپس نيبل پاييني ارسال مي شود.
lcd_putchar : براي نوشتن يک کارکتر در رجيستر داده استفاده مي شود. ورودي آن از نوع char است.
lcd_init : به منظور تنظيمات اوليه استفاده مي شود و بايد قبل از ساير توابع فراخواني شود.
lcd_gotoxy : مکان نما را به موقعيت x و y مي برد .اين تابع دو ورودي داد که ورودي اول شماره سطر و ورودي دوم شماره ستون است .( اين تابع در نرم افزار ي مثل کد ويژن به اين صورت است که ورودي اول آن ستون و ورودي دوم ان سطر است ).
lcd_clear : اين تابع به منظور پاک کردن صفحه نمايش به کار مي رود.
lcd_print :به منظور نوشتن يک رشته در نمايشگر استفاده ميشود.

در حال حاضر امکان تعريف پورت مورد استفاده براي نمايشگر تنها از طريق تغيير سورس فايل کتابخانه مقدور از و اين پارامتر به عنوان ورودي تعريف نشده است .پايه هاي LCD به صورت زير بايد به LPC2138 متصل شود:
RS=> P1.24
RW=>P1.25
E=>P1.26
D4=>P0.10
D5=>P0.11
D6=>P0.12
D7=>P0.13

توجه کنید در خود این فایل تابع delay تعریف شده اگر شما دوباره تعریف کنید برای خودتون در کامپایل برنامه خطا می گیرید.
فایل رو از لینک زیر دانلود کنید :

You can see links before reply