PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمايي در مورد سنسور مادون قرمز !!

Elec_l0vE
20-04-2010, 15:29
سلام.
اين فرستنده و گيرنده مادون قرمز كه لينكش رو گذاشتم من از 555 استفاده كردم و براش تقويت جريان هم گذاشتم (روي فركانس38 كيلو هرتز). اينم مدارم . به نظرتون اين مدار تا چقدر جواب ميده و چطور ميتونم بردش رو افزايش بدم ؟
You can see links before reply

يه سوال ديگه من عكس العمل اين مدار چطوريه ؟ من ميخام واسه سنجش سرعت ازش استفاده كنم aa)

Division
21-04-2010, 02:59
سلام.
اين فرستنده و گيرنده مادون قرمز كه لينكش رو گذاشتم من از 555 استفاده كردم و براش تقويت جريان هم گذاشتم (روي فركانس38 كيلو هرتز). اينم مدارم . به نظرتون اين مدار تا چقدر جواب ميده و چطور ميتونم بردش رو افزايش بدم ؟

يه سوال ديگه من عكس العمل اين مدار چطوريه ؟ من ميخام واسه سنجش سرعت ازش استفاده كنم aa)

براي سنجش سرعت كه نيازي به افزايش برد نداريد كه ، اگه منظورتون افزايش برده بايد به جاي 555‌ از تراشه pt2249a (به عنوان گيرنده) و pt2248 (به عنوان فرستنده) كه ساخت شركته ptc هستش استفاده كنين .
برد موثرش حدود 8 متره، مصرف توان پاييني رو دارن عدم نويزپذيري و توان تفكيك 4 گيرنده و فرستنده با همين شماره آي سي ها از مزيت بالاي آنها مي باشد .
تو اكثر ريموت كنترلر vcd و .... ازشون استفاده ميشه .

درباره عكس العمل، خوب مشخصه ديگه شما يه خروجي فركانسي ازشون بيرون ميكشي بعدشم با ميكرو ميزان فركانس قطع و وصل شدن ارتباط بين فرستنده و گيرنده رو اندازه ميگيري بعد مثلا ميگين تو فركانس 10كيلو هرتز سيستم متحرك شما داره با سرعت 6 كيلومتر در ساعت حركت مي كنه (البته مثلاً).

Elec_l0vE
21-04-2010, 14:33
اين دو تراشه مادون قرمز هستن ؟ قيمتشون چند هست ؟

من ميخام 2 تا فرستنده و دو تا گيرنده بزارم كه اولي رو كه قطع كرد تايمر فعال بشه دومي رو كه قطع كرد تايمر استپ بشه

منظورتون چيه با يه دونه فرستنده و گيرنده كه فكر نكنم بشه . فقط ميتونه عبور يه چيز رو مشخص كنه

Division
21-04-2010, 23:19
اين دو تراشه مادون قرمز هستن ؟ قيمتشون چند هست ؟

از اين دو تراشه براي درايو سنسورهاي مادون قرمز استفاده ميشه كه يه سري امكانات خوبي رو در اختيار شما قرار ميدن . قيمتش دو تاش يه چيزي حدود 3 يا 2 تومن در مياد .

منظورتون چيه با يه دونه فرستنده و گيرنده كه فكر نكنم بشه

به وسيله يه جفت سنسور مادون قرمز شما با اندازه گيري فركانس قطع و وصل ارتباط بين فرستنده و گيرنده به راحتي ميتونيد يه رابطه اي رو با سرعت برقرار كنيد . همين :wink:

Elec_l0vE
21-04-2010, 23:27
اهان پس براي مادون قرمز ها اين درايور رو بزارم بردش 8 متر ميشه ؟

خب همون فركانس قطع و وصل رو چه جوري بايد اندازه بگيرم ؟ ميشه كامل توضيح بديد :(

Division
22-04-2010, 01:38
شما مدارش رو طراحي كن يه خروجي از مدار ميگيرم و فركانس قطع و وصل رو از اونجا ميخونيم .
البته قبل از شروع و كار با تراشه هاي ptc ببين تو شهرتون ميتوني ازشون پيدا كني يا نه !!

Elec_l0vE
22-04-2010, 22:26
خب الان همين مداري كه با 555 بستم يه دونه فرستنده و گيرنده هست

و خروجي هم مشخص ! توضيح ميديد چه جوري فركانس قطع و وصل رو اندازه بگيرم ؟!