PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دوسوال در مورد فيبر

Elec_l0vE
11-04-2010, 23:20
سلام

1-فيبر مسي رو با چه وسيله اي ميتونم ببرم كه توي منزل هم يافت بشه ؟(اخه اره من اهن بر هست و نمي برتش)

2- من ميخام از اب اكسيژنه و جوهر نمك استفاده كنم يا جواب ميده ؟ كسي تجربه اي داره ؟

SA3ID
11-04-2010, 23:43
برای برش تو خونه دو تا راه وجود داره:
1. اره مویی
2. موکت بور و خط کش
روش اول که ساده هست ولی روش دوم باید در دو طرف فیبر خط بندازی و بعد با یه فشار سریع اونو بشکنی! باید توجه کنی که خط هر دو طرف باید روی هم قرار گرفته باشن و این کار هم با خط کش به راحتی انجام میشه:wink:

armstk
12-04-2010, 00:48
ببین نیازی نیست از دو طرف خط بکشی فقط از همون سمت مسی خط بکش و بعد با پشت کاتر نه با روی کاتر که تیز هستش خط بکشی , خط رو با استفاده از یه خط کش میکشی و بعد از این که خط رو کشیدی یه میله محکم فلزی رو میزاری لبه ی جایی که خط کشیدی بعد با دو تا پات روش محکم وایمیستی و بعد فیبر رو خم میکنی و بعد میشکنه
اگر دوست داری دقیق تر فیبر رو برش بزنی از گیوتین استفاده کن

بله من خودم از آب اکسیژنه و جوهر نمک استفاده می کنم و همیشه سعی میکنم از این اسید استفاده کنم
و در مجله 7-6 هم نحوه ی ساخت اونو آوردم
در ضمن خیلی هم ارزون قیمت هستش و واقعا عکس العمل سریعی داره

Elec_l0vE
12-04-2010, 01:10
اخه اون قسمتي كه ميخام ببرم يه مربع كوچيك هست و ميخام اونو از توي برد 10 *10 در بيارم

من يه قوطي اب اكسيژنه رو گرفتم 3500 :( ايا اگه در نور خورشيد قرار بگيرن خطر داره ؟

Pioneer
13-04-2010, 04:27
سلام
دوستان کیفیت کار با اره مویی چطوره؟؟! خوبه ؟ یعنی راحت هست؟ لبه نمیده؟ و اینکه روش کار با آب اکسیژنه چطوره؟

Elec_l0vE
13-04-2010, 15:32
راستش من زور زدم ولي تيكه نشد . ميترسم بشكنه داغون بشه . با كاتر هم فايده نداره

Pioneer
13-04-2010, 15:58
یکی از دوستان هم به ما جواب بده!:0013:

armstk
13-04-2010, 16:30
روش کار با آب اکسیژنه به صورت کامل در مجله 6-7 آورده شده که میتونید دانلود و مطالعش کنید

اره مویی برای برش فیبر مناسب نیستش و همون روش کاتر بهترین روش هستش

راستش من زور زدم ولي تيكه نشد . ميترسم بشكنه داغون بشه . با كاتر هم فايده نداره
شما باید کاملا با کاتر سمت مسی رو خط بکشید و بعدش یه میله مکعبی محکم رو لبه ی جایی که برش زده بزارین و فیبر رو با دو دستتون محکم بکشین تا کنده بشه
از شکستن فیبر هم نترسین فوقش فیبرتون خراب میشه و میرین دوباره فیبر میخرین دیگه !

Pioneer
13-04-2010, 17:05
دانلود شده قبلا! مطالعه خواهد شد. ممنون 

imansystem
16-04-2010, 01:24
دوستان چرا یه موضوع ساده رو انقد پیچیده جلوه میدید؟؟؟؟
آخه بریدن فیبر که کاری نداره!

برخلاف نظر جناب armstk باید عرض کنم اتفاقا کار با تیغ، هم سخت هست هم یکم خطرناک(حواست نباشه انگشتت رفته) تازه فقط میشه رو فیبر خط صاف کشید و مثلا نمیتونید فیبر رو به شکل دایره در بیارید.
بهترین روش بریدن فیبر که من سالهاست انجام میدم بریدن با اره مویی هست.
با اره مویی هم خیلی ظریف بریده میشه هم به هر شکلی که بخواید در میاد مثل دایره یا هر شکل دیگه.
کار باهاش هم خیلی سادس، کمان قیمتش حدود 1500 تومنه و یک بسته ده تایی اره مویی هم 1000 تومن.

Elec_l0vE
08-06-2010, 13:55
روش کار با آب اکسیژنه به صورت کامل در مجله 6-7 آورده شده که میتونید دانلود و مطالعش کنید

اره مویی برای برش فیبر مناسب نیستش و همون روش کاتر بهترین روش هستش

شما باید کاملا با کاتر سمت مسی رو خط بکشید و بعدش یه میله مکعبی محکم رو لبه ی جایی که برش زده بزارین و فیبر رو با دو دستتون محکم بکشین تا کنده بشه
از شکستن فیبر هم نترسین فوقش فیبرتون خراب میشه و میرین دوباره فیبر میخرین دیگه !

ببخشید ولی این اسید جواب نمیده . به من گفتن باید جوهر نمک صنعتی بگیرم

اخه من جوهر نمک از سوپری گرفتم (از این جرم گیرا )

gate_crasher
07-07-2010, 09:02
سلام توی pmm6-7 روش سیلک اسکیرین توضیح داده شده ولی توی تهیه مواد مشکل دارم هرکدوم از وسایل مثل پارچه توری، ماده اولیه، ریتارد و دی کرومات رو از چه فروشگاه هایی باید تهیه کنم؟

armstk
07-07-2010, 11:30
سلام
توی مشهد لوازمش هست خاستین بگین آدرسش رو بدم
این جا چندین مغازه در نقاط مختلف شهر هستن که فقط لوازم چاپ سیلک میفروشن

gate_crasher
07-07-2010, 18:44
توی شیراز جایی رو بلدید؟ یا اینکه هرکدوم از وسائل از چه نوع فروشگاهی می تونم تهیه کنم؟ مثلا پارچه توری رو باید از پارچه فروشی بخرم؟

armstk
07-07-2010, 23:16
سلام
این پارچه مخصوص هستش ونمیشه از پارچه های معمولی استفاده کرد
من خودمم کلی گشتم و پرس و جو کردم تا بالاخره یه جایی که مغازه هم نداشت پیدا کردم و ازش گرفتم
تمام لوازمش رو داره مثلا کاردک , پارچه ی سیلک , لاک حساس کننده و.....

اگر واقعا کارتون گیره میتونم لوازمش رو براتون بخرم و ارسال کنم:roll:

gate_crasher
07-07-2010, 23:51
خیلی از لطفت ممنون یکم توی شیراز می گردم و از 1nafar هم می پرسم اگه موفق نشدم مزاحمتون می شم

mahdifah
12-07-2010, 18:21
اين ماده اوليه چه ماده اي هستش؟ يعني اسمش ماده اوليس؟ تو تهران كرجم اگه بگين كجاها دارن خيلي خوب ميشه. چه جور مغازه هايي دارن؟ مثلا پارچه فروشيا ميفروشن؟

hsoft_project
04-10-2010, 12:02
اقا این ماده اولیه چیه هر جا که کارش سیلکه هم میرم میگه اسمش چیه تمامه اینایی که من دارم مواد اولیه هستن پس راهنمایی کنید