PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش برنامه ریزی تراشه FPGA توسط نرم افزار quartus

Aghaeifar
11-04-2010, 00:47
سلام

در فایل آموزشی که تمام با عکس مراحل مختلف رو نشون می ده نحوه کار با quartus 2 ، را از ایجاد پروژه تا پروگرام کردن یک برنامه نشان می دهد . این نرم افزار توسط شرکت altera ساخته شده است . در اینجا از آخرین ورژن این برنامه که در حال حاضر 9 است استفاده شده است .

البته برنامه نویسی verilog و زبان های مرتبط شامل این اموزشی نمی باشد .

مولف : علی آقایی فر

از لینک زیر دریافت کنید :

You can see links before reply

MRSTAR
24-07-2010, 20:27
سلام دوست عزیز
لینک خرابه لطفا اینچنین آموزشهایی که استفاده عمومی داره و مفیده رو در یه سرور مناسب تر قرار بدین

ممنون

Aghaeifar
24-07-2010, 22:04
علیک سلام دوست گرامی
لینک که سالمه !!! تست کردم .
بهترین سرور رایگان فعلا 4shared هست - (می خوام از تعداد دفعات دانلود فایل ها آمار داشته باشم که در 4shared هم نشون می ده)

mrooz
05-11-2012, 22:41
سلام لطفا در مورد روشن و خاموش شدن ال ای دی با کلید در fpga با زبان vhdl توضیح بدید ....:(

filip31
06-11-2012, 01:08
سلام
اگه میشه رو پیکوفایل آپ کنید اونم آمار گیر داره ممنون.

hossein1387
06-11-2012, 03:33
سلام لطفا در مورد روشن و خاموش شدن ال ای دی با کلید در fpga با زبان vhdl توضیح بدید ....:(

سلام:

روش های مختلفی وجود داره. من یکی رو اینجا مینویسم:

process
begin
led<=1;
call your delay function
led<=0;
end process;

توضیحات:

من قسمت entity , architecture رو ننوشتم چون ساده هست.
اونجا که گفتم call your delay function ، بسگتی به کلا fpga ات داره. مثلا میخوای 500ms روشن باشه و کلاک میکروت 20مگ هست. یک تابع مینویسی که در اصل یک کانتر هست. هر کلاک حدود 1/20مگ طول میکشه. بنابراین برای تاخیر 500 میلی ثانیه باید کانترت تا 10 میلیون بشمره!
بقیه کد هم ساده هست. اگر سوالی بود در خدمتم.

mrooz
07-11-2012, 10:22
سلام ممنون از لطف شما که راهنمایی کردید
سوالی که داشتم اینه که توی این تکه کد کلید را چه جوری باید معرفی کرد ؟ و چه دستوری باید بهش داد؟

mrooz
10-11-2012, 20:28
سلام...
لطفا جواب سوال منو بدید...

mrooz
10-11-2012, 23:16
خواستم بدونم وقتی برای باز کردن یه پروژه جدید در ise باید ورودی خروجی انتخاب کنیم کلید و ال ای دی را چجوری ورودی یا خروجی قرار بدیم؟
و اینکه وقتی قسمت کد نویسی را باز کردیم تکه کد را کجا باید وارد کنم؟
بین begin , end آخری که چیزی بینش نیست؟