PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایجاد کلاس مجازی

هنرفر
09-04-2010, 02:36
با سلام دوستان من این تاپیک را ایجاد کردم تا یه پیشنهاد را مطرح کنم.پیشنهادم اینه که اگه امکان داشته باشه مدیران سایت ترتیب برگذاری کلاس به صورت مجازی را بدند.مثلا با یه نظر سنجی کلاس مورد نیاز مطرح بشه بعد از اعضا با یه هزینه ای ثبت نام بشه و یکی از اساتید که تجربه خوبی دارند کلاس را به صورت مجازی برگزار کنند.دوستان لطفا نظریاتشون را بیان کنند.با تشکر از همه اعضا.

Division
09-04-2010, 02:51
منم موافقم فقط همه دوستان نظرات خودشونو رو اعلام كنن مثلاً چه دوره هايي رو مد نظر دارن و چه اساتيدي مي تونن تو چه رشته هايي فعاليت كنن يا حتي به صورت نظرسنجي هم ميشه مطرح كرد .

البته درسته تمام آموزش هاي گروه ايران ميكرو رايگانه ولي خوب اين قسمت مي تونه به عنوان منبع درآمد هر چند ناچيزي مطرح بشه .

هنرفر
09-04-2010, 19:12
مثل اینکه دوستان از این پیشنهاد استقبال خوبی نکردند.:cry:

morteza_rk
09-04-2010, 19:25
سلام

منم با پیشنهاد دوست خوبم جناب هنرفر موافقم. :wink:

اما بنظر من دوتا مشکل عمده وجود داره! یکی اینکه برای ایجاد همچین کلاسی نیاز به تایپ کردن هست که این امر سرعت پیشرفت کلاسهارو میاره پائین.

دوم اینکه آیا اصلا کسی هست که وقت کافی برای تدریس مجازی داشته باشه!؟ مدیران سایت که همگی درگیر هستن و تعداد اعضای فعال هم که زیاد نیست!

گذشته از اینا چند وقتیه که سایت تبدیل شده به مکانی برای پرسش و پرسش و پرسش و پرسش.... خیلی ها فقط سوال می پرسن و کمتر در بحث های دیگه شرکت می کنن و سایت عملا حدود 10 الی 15 تا کاربر فعال داره. که این اصلا خوب نیست!

بنظر من ما در حال حاضر باید دنبال راهی باشیم تا اعضا رو بیشتر درگیر موضوعات و مطالب کنیم. (منظورم اینه که مشارکت شونو بیشتر کنیم و اونارو از حالت منفعل بودن در بیاریم.)

البته اگه این کلاس های مجازی دارای هزینه باشه اونوقت مطمئن باشید که همیشه شلوغه! فقط باید دید آیا کسی حاضره پول بده و در این کلاس ها شرکت کنه یا نه؟ :(

morteza_rk
09-04-2010, 19:34
سلام

منم با پیشنهاد دوست خوبم جناب هنرفر موافقم. :wink:

اما بنظر من دوتا مشکل عمده وجود داره! یکی اینکه برای ایجاد همچین کلاسی نیاز به تایپ کردن هست که این امر سرعت پیشرفت کلاسهارو میاره پائین.

دوم اینکه آیا اصلا کسی هست که وقت کافی برای تدریس مجازی داشته باشه!؟ مدیران سایت که همگی درگیر هستن و تعداد اعضای فعال هم که زیاد نیست!

گذشته از اینا چند وقتیه که سایت تبدیل شده به مکانی برای پرسش و پرسش و پرسش و پرسش.... خیلی ها فقط سوال می پرسن و کمتر در بحث های دیگه شرکت می کنن و سایت عملا حدود 10 الی 15 تا کاربر فعال داره. که این اصلا خوب نیست!

بنظر من ما در حال حاضر باید دنبال راهی باشیم تا اعضا رو بیشتر درگیر موضوعات و مطالب کنیم. (منظورم اینه که مشارکت شونو بیشتر کنیم و اونارو از حالت منفعل بودن در بیاریم.)

البته اگه این کلاس های مجازی دارای هزینه باشه اونوقت مطمئن باشید که همیشه شلوغه! فقط باید دید آیا کسی حاضره پول بده و در این کلاس ها شرکت کنه یا نه؟ :(

birjand
14-04-2010, 20:42
سلام
منم موافقم
البته اگر مباحث کاربردی باشه پرداخت مبلغ منطقی است :d

farzadsw
15-04-2010, 01:56
پیشنهاد خوبی هست ، ولی آموزش به صورت تصویری هست؟ من تجربه و اطلاعاتی در مورد آموزش مجازی تدارم ، مثلا چطور درس داده میشه و ...
باید یه زیر ساخت (احتمالا یه پلاگین یا نرم افزار) روی سایت ایجاد بشه . در کل من موافقم ولی در مورد جزییات باید بیشتر صحبت بشه.

میتونیم با یه بخش قرار دادن فیلم آمورشی (مثل youtube ) کار رو شروع کنیم (آموزش یکطرفه نه interactive ). اینطوری هر کسی میتونه یه مطلب آموزشی بگذاره ، بین این فیلم ها از روی امتیاز و قرعه کشی میتونیم هر ماه جایزه هم بدیم . مثلا یه حق عضویت ناچیز ماهانه (برای در اومدن خرج جایزه میگم!) باشه . البته این هم باز باید یه زیرساخت نرم افزاری داشته باشه

هنرفر
15-04-2010, 12:04
میشه از نرم افزار های مسنجر استفاده کرد و کلاس به صورت انلاین و تصویری برگزار بشه.همه ی اعضای کلاس راس ساعت معیینی در یک روم حضور پیدا می کنند و در طرف دیگر استاد تدریس میکنه و اعضای کلاس تصویر استاد را از طریق وب کم میبینند.اگر سوالی هم بود از طریق نوشتاری در قسمت عمومی از استاد می پرسند ولی استاد از طریق میکروفن جواب را میگه تا همه بفهمند.در کل اگه استقبال بشه این روش عملی هست.ولی اعضا باید اینترنت پر سرعت داشته باشند.(adsl)

morteza_rk
15-04-2010, 15:54
جالبه

خیلی خوبه ، ولی میشه توی یاهو منسجر یه روم اختصاصی ایجاد کرد؟ طوری که فقط اعضای کلاس وارد بشن؟

farzadsw
15-04-2010, 18:09
پشت وبکم چطوری میشه درس داد ؟ سر کلاس یا پاورپوینت میگذارن یا روی تخته مینویسن ، ولی با وبکم نمیشه هیچ کدوم از این کار ها رو کرد. حتی اگه فرض کنیم روی یه وایت بورد داره توضیح داده میشه و کیفیت وب کم هم اونقدر خوبه که نوشته های وایت بورد رو نشون میده ، یکی یه سوالی میپرسه ، مدرس باید بیاد پای کامپیوتر و سوال رو بخونه بعد دوباره برگرده توضیح بده . اگه من بد متوجه شدم یکم بیشتر توضیح بدید.

یاهو اصلا برای این کار ها مناسب نیست . اسکایپ خیلی بهتره :
You can see links before reply

1nafar
16-04-2010, 08:28
سلام
ما خودمون کلیه زیر ساخت های مورد نیاز برای این کار رو داریم ( اشتراک فیلم ، نمایش اون ، ایجاد یک جامعه مجازی ، انتقال تصویر و صدا و .... )
اما همون که خودتون هم گفتید چند تا مشکل وجود داره :
خیلی ها اینترنت پر سرعت ندارن .
برای این کار مدرس هم باید اینترنت پر سرعت داشته باشه .
اینترنت ایران اصلا قابل اعتماد نیست ( سرعتش ثابت نیست )
و....
در کل میشه یه جلسه به صورت اموزشی کلاس گذاشت و کلیه جوانب رو در عمل سنجید .

farzadsw
26-04-2010, 01:11
میگم اگه امکانش هست ، فعلا بخش اشتراک فیلم (البته فقط فیلم های آموزشی مرتبط با برق و الکترونیک!) رو راه اندازی کنید . یه چیزی شبیه youtube . البته امیدوارم ف.یلتر نشه!

1nafar
26-04-2010, 10:26
سلام
سعی میکنم تا چند روزه دیگه این بخش رو به صورت ازمایشی راه اندازی کنم .
نظرتون راجع به ایجاد یک کنفرانس عمومی و از طریق یاهو چی هست ؟ مثلا یه سمینار در مورد arm ایجاد کنیم و هر کسی خواست بیاد داخلش صحبت کنه .
البته این مورد ازمایشی هست و بیشتر برای بدست اوردن امار ( چقدر استقبال میشه ) مطرح میشه .

Division
26-04-2010, 13:15
سلام
نظرتون راجع به ایجاد یک کنفرانس عمومی و از طریق یاهو چی هست ؟ مثلا یه سمینار در مورد arm ایجاد کنیم و هر کسی خواست بیاد داخلش صحبت کنه .
.

من كه به شدت موافقم ولي بايد نفرات اصلي مشخص بشن مثلاً دبيران كنفرانس كيا هستن و ....aa)
حتي مي تونيم به صورت ميتينگ هفتگي يا ماهيانه مطرحش كنيم و كاملا به صورت اپن برگزارش كنيم تا همه بتونن نظرات آني خودشون رو اعلام كنن و درباره موضوعاتي مانند تدريس مجازي و ساير مسائل تبادل نظر كنيم .

اما به نظر من اگه سايت خودمون امكانات و زيرساخت هاي لازمه رو داره بهتره كه نريم سراغ ياهو .

farzadsw
27-04-2010, 01:30
کلا سراغ یاهو نریم بهتره . skype قابلیت کنفرانس رو داره.

Aghaeifar
27-04-2010, 02:14
خیلی عالیه

میتونیم از اولین سایت ها باشیم که کل اموزش ها رو به صورت فیلم گذاشته برای بچه ها هم اسون تره تهیش دیگه تایپ و عکس و ... نمی خواد .

من پیشنهاد می کنم اگر میسر شد حتی مجله رو به صورت فیلم بدیم بیرون . (در حد ایده )

برای چت هم فوقش یه اسکریپ چت انلاین روی سایت نصب می کنیم و استفاده می کنیم

1nafar
27-04-2010, 23:08
سلام
سرویس اشتراک گذاری فیلم توی ادرس زیر راه اندازی شد:
اگه مشکلی بود مطرح کنید تا هر چه سریع تر رفع بشه ، این بخش تا چند روز دیگه فارسی میشه

کلا سراغ یاهو نریم بهتره . skype قابلیت کنفرانس رو داره.
اره منم با اسکایپ موافقم . پس یه تاریخ مشخص کنید تا همه انلاین بشیم ، پنج شنبه ساعت 10 شب خوبه ؟
اولین کنفرانس با موضوع arm .
توی این کنفرانس در مورد مباحث اموزشی ، شناخت ارم ، هسته های جدید و ... صحبت میکنیم .

arsalan681
28-04-2010, 00:40
بسیار عالی من که کاملا موافقم

farzadsw
28-04-2010, 00:53
id اسکایپ من farzadsw هست. پنجشنبه شب من نمیتونم بیام ، ولی خب شما افتتاحش کنید ، اگه خوب بود جمعه هم دوباره جلسه بگذاریم.

farzadsw
28-04-2010, 01:36
من سایت آپلود فیلم رو امتحان کردم . کار مبکرد . فقط تو قسمت title , keyword فارسی نمیشد نوشت . یه سری اخطار هم نوشت:

Warning: exec() has been disabled for security reasons in /home/irmanup/public_html/i-u.ir/includes/upload.inc on line 227

Warning: chmod() [function.chmod]: No such file or directory in /home/irmanup/public_html/i-u.ir/includes/upload.inc on line 228

Warning: exec() has been disabled for security reasons in /home/irmanup/public_html/i-u.ir/includes/upload.inc on line 229

Warning: chmod() [function.chmod]: No such file or directory in /home/irmanup/public_html/i-u.ir/includes/upload.inc on line 230

Warning: exec() has been disabled for security reasons in /home/irmanup/public_html/i-u.ir/includes/common.inc on line 589

Warning: chmod() [function.chmod]: No such file or directory in /home/irmanup/public_html/i-u.ir/includes/common.inc on line 590

این دامین ها رو چرا اینطوری انتخاب میکنید؟ مثلا دامینهای آپلود عکس و فایل هم مثل این 2-3 حرفی بودن و من یکی که یادم نمیمونه . یه کلمه با معنا (هرچند که طولانی باشه) راحت تر تو ذهن آدم میمونه.(البته دامین ثبت شده رو دیگه نمیشه تغییر داد).

گزینه دانلود هم داره دیگه؟ (خودتون انتخاب کردید باشه ، یا پیشفرض بوده؟)

1nafar
29-04-2010, 10:12
من سایت آپلود فیلم رو امتحان کردم . کار مبکرد . فقط تو قسمت title , keyword فارسی نمیشد نوشت . یه سری اخطار هم نوشت:
اینا هشدار های امنیتی هست و مشکلی نست ( فعال بودن exec() خطر ناکه )

این دامین ها رو چرا اینطوری انتخاب میکنید؟ مثلا دامینهای آپلود عکس و فایل هم مثل این 2-3 حرفی بودن و من یکی که یادم نمیمونه . یه کلمه با معنا (هرچند که طولانی باشه) راحت تر تو ذهن آدم میمونه.(البته دامین ثبت شده رو دیگه نمیشه تغییر داد).
این دامنه رو خیلی وقت پیش ثبت کرده بودیم و دامنه ی دیگه ای نداشتیم که ازاد باشه ، اگه استقبال شد دامنه رو عوض میکنم

گزینه دانلود هم داره دیگه؟ (خودتون انتخاب کردید باشه ، یا پیشفرض بوده؟)
گزینه ی دانلود هم وجود داره ( زیر پلیر) و من فعالش کردم تا هر کی نتونست فیلم رو ببینه بتونه دانلودش کنه ، اگه مشکلی هست غیر فعالش کنم .

farzadsw
29-04-2010, 13:17
خیلی خوبه . هروقت فارسی سازیش درست شد لینکش یه جایی بگذارید تا بقیه هم ببینن(مثلا تو نوار ابزار) . لینک دانلود رو هر جور خودتون صلاح میدونید تنظیمش کنید .

این script ه خودش از فیلم screenshot نمیگیره؟

هنرفر
15-05-2010, 15:21
خیلی ممنون از دوستان که از این موضوع استقبال کردند.ولی میشه اموزش صورت متنی باشه و دوستان پیگیری کنند.مثلا یه اموزش روباتیک را شروع کنیم و هفته ای یک بار دروس جدید را بزاریم.دوستان در طول این هفته می تواننید مباحث را دنبال کنند و در صورتی که مشکل یا سوالی وجود داشت از استاد بپرسند یا در خواست کنند که در جلسات بعدی موضوع مطرح بشه.:roll:

mhkzarre
28-02-2011, 13:21
من هم موافقم و درصورت نیاز همکاری هم خواهم کرد.

birjand
06-03-2011, 21:34
من هم موافقم و درصورت نیاز همکاری هم خواهم کرد

البته جسارت نباشه

پیشنهاد میکنم برای کلاس مجازی یک نگاه به نرم افزار oovoo هم بکنید شاید بشود از امکانات ان استفاده کرد

مثلا میشود اعضا کلاس رو با اس ام اس از شروع کلاس با خبر کرد

masoud.1222
12-07-2013, 14:12
منم موافقم
بنظرم هر چه زودتر شروع بشه بهتره.
همینطوری که پیش بره رفته رفته مشکلات رو متوجه میشیم و رفعشون میکنیم.
کم کم پیشرفت میکنه.
منتظر چی هستید؟