PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در راه اندازی برد آموزشی arm

Caspian1361
06-04-2010, 16:41
یه برد آموزشی قبل از عید خریدم
تا قبل از erase کردن میکرو LEd زرد چشمک می زد. یعنی میکرو سالمه
حالا خواستم پروگرامش کنم.
مطابق مجله عمل کردم
Install AT91-ISP v1.13.exe رو از ATMEL دانلود کردم
isp_patch.zip رو هم دانلود کردم
برنامه ها رو نصب کردم.
مدار رو زدم به کامچیوتر
مدار روشن شد و چشمک می زد.
جامپر erase رو زدم.
چند ثانیه صبر کردم.
جامپر رو برداشتم.
مدار رو از usb قطع کردم.
دو باره وصل کردم.
مدار شناسایی نمی شه و پیغام معروف USB Device Not Recognized رو میده.
یکی از دوستان گفته بود یه سری پایه ها رو چک کنم:
1- ولتاژ پایه های 17 و 8 نصبت به زمین ( پایه 2 میکرو کنترلر ) باید 3.3 ولت باشه
2- ولتاژ پایه های 7 و 100 و 87 باید نسبت به زمین بین 1 تا 1.9 ولت باشه .
چک کردم درست بود.

ببینید: وقتی جای چورت USB رو عوض می کنم، اول پیغان USB Device رو می یاره ولی بعد از چند ثانیه می زنه نشناختم. رو هر پورت هم فقط دفعه اول پیغام USB device رو میاره. بعد از اولین بار وقتب قطع و وصل می کنم فقط میزنه نشناختم.
چندین بار مراحل erase کردن رو مطابق گفته های مجله انجام دادم. تاثیری نداره.
وقتی هم میرم از طریق کنترل پنل Add new Hardware کنم . می زنه در یک زمان نمی شه دوتا سخت افزار رو نصب کرد.

تقریبا همه forum های مرتبط رو خوندم، دیگه نمی دونم چکار کنم.:(
ممنون می شم اگه کمک کنید.8O

kavir
06-04-2010, 16:59
اول از همه اون برنامه چشمک زن برای تست برد هست یعنی usb اون رو شناخته نصب شده و برنامه پروگرام شده روش
1. ویندوز شما چیه؟
2.اینجا رو متوجه نشدم که روی پورت دیگه چه پیامی میده؟ یعنی کلا نمی شناسه؟ با pc دیگه هم همینطوره؟ کابل رو عوض و تست کنید
3.تا حالا این مورد شما رو نداشتیم فقط یک مورد بود که برنامه پاک نمی شد و یک پلیسه بسیار ریز زیر پایه ers بود که با چشم غیر مسلح نمی شد دید
4. با همه این تفاسیر شما پشت برد رو چک کن احتمال هست پلیسه چیزی باشه و فقط مسیر usb بین پایه ها هم اگر ذره بین خاص دارید چک کنید که بیشتر از اونه
5.در اخر نشد با شماره 03527730313 یا 09381876161 تماس بگیرید تا برای ما برگشت بزنید

Caspian1361
06-04-2010, 17:37
میشه شماتیک برد رو برام بفرستید تا دقیق اتصالات رو چک کنم؟

kavir
06-04-2010, 19:02
میشه شماتیک برد رو برام بفرستید تا دقیق اتصالات رو چک کنم؟
اینم شماتیک

Caspian1361
06-04-2010, 19:53
اول بخاطر شماتیک خیلی ممنونم
حالا یه سوال بنیادی دارم
چرا برد به این سادگی رو Auto Route کردید؟؟؟ (بردی که قراره اینقدر روش مانور داده بشه به نظر من باید تک تک ترک هاش بصورت دقیق رسم بشه الان رو برد بعضی جاها ترک ها خیلی بهم نزدیک هستند در حالی که کنار اونا فضای زیادی برای پخش کردنشون هست، یا خیلی جاها انقدر از کنار زمین نزدیک رد شده که وقتی برد رو تو تعداد میزنید حتما دوچار مشکل میشید.)
البته من تو ARM شاگردم، ولی با DXP زیاد کار کردم.
چون المان زیادی نداره راحت می شه طراحیش کرد.

kavir
06-04-2010, 21:37
اول بخاطر شماتیک خیلی ممنونم
حالا یه سوال بنیادی دارم
چرا برد به این سادگی رو auto route کردید؟؟؟ (بردی که قراره اینقدر روش مانور داده بشه به نظر من باید تک تک ترک هاش بصورت دقیق رسم بشه الان رو برد بعضی جاها ترک ها خیلی بهم نزدیک هستند در حالی که کنار اونا فضای زیادی برای پخش کردنشون هست، یا خیلی جاها انقدر از کنار زمین نزدیک رد شده که وقتی برد رو تو تعداد میزنید حتما دوچار مشکل میشید.)
البته من تو arm شاگردم، ولی با dxp زیاد کار کردم.
چون المان زیادی نداره راحت می شه طراحیش کرد.

اون موقع که این برد طراحی شد هنوز برد زیادی در بازار نبود
1. برای کاهش قیمت
2. این برد استارتر بود و برای سرعت عمل وقتی نداشتیم روش بذاریم
اما
سری جدید بردها قابلیت بالا دارند و کارباهاش خیلی راحتره و بردهای قبلی هم ساپورت می کنه
به زودی فرم سفارش در اختیار دوستان قرار خواهد گرفت و دوستانی که ثبت نام کنند از تخفیف ویژه برخوردار می شوند

Caspian1361
10-04-2010, 19:28
آقا مشکل از کابل بود.aa):D:wink:

جالبه، هیچ کدوم از سیم های کابل قعطی نداره ولی برد با کابل ارسالی روی برد کار نمی کرد.کابل رو عوض کردمو اینیکی فریت نویزگیرم داره که فکر نمی کنم مشکل رو اون حل کرده باشه، ولی در هر صورت با تعویض کابل مدار رو شناخت.

ممنون از همه دوستان

kavir
11-04-2010, 00:03
خوشحالم مشكلتون حل شد مشكل از نويز فكر نمي كنم باشه همونطوري كه خوتون اشاره كردين
به هر حال مهم اينه مشكل حل شده:wink:

HAMED_PCB
05-08-2010, 19:35
سلام به دوستان.برد ARM امروز به دستم رسید اومدم راه اندازیش کنم وقتی به USB وصل شد LED های خروجی چشمک زدن که نشانه سلامت برد بود ولی وقتی MICRO رو ERASE کردم دیگه سیستمم میکرو رو نشناخت و دقیقا مشکلی رو که دوستمون Caspian1361 داشت رو داره فقط برد دوستمون سری قدیم بود واسه من سری جدیده. کارایی که کردم به شرح زیر:
1.با سه تا کابل مختلف تست کردم هیجکودوم جواب نداد
2.کلید erase سالمه و از یک طرف به پایه vcc وصله و از طرف دیگه به پایه 92 ولی پایه 91 هم به 92 وصله
3.در حالت عادی پایه 92 دارای ولتاژ 2.6 ولت هست وقتی کلید erase رو نگه میداریم میشه 3.3 ولت
4.روی دوتا سیستم امتحان کردم هیچ کودوم جواب نداد
5.وقتی جای پورت USB رو عوض می کنم، اول پیغان USB Device رو می یاره ولی بعد از چند ثانیه می زنه نشناختم. رو هر پورت هم فقط دفعه اول پیغام USB device برای 1 ثانیه میاد و بعد میزنه نشناختم.
چندین بار مراحل erase کردن رو مطابق گفته های مجله انجام دادم. تاثیری نداره.
6.pcb مدار هم به دقت تست کردم ولی مشکلی نداشت
7.وقتی تغذیه مدار رو وصل میکنم 8 تا led + پاور روشن میشن فکر کنم دفعه اول عمل erase رو خوب انجام داد چون قبل از اولین erase چشمک میزد
حالا دیگه موندم چیکار کنم فقط شک من رو مورد 2 و 3 تو نوشته های بالامه که امیدوارم از micro نباشه. باز من pcb رو کاملا چک میکنم و منتظر نظرهای شما هم هستم.ii998)

1nafar
05-08-2010, 21:40
سلام
کافیه نرم افزار گوگل تالک رو نصب کنید و ایمیل at91sam7x645@gmail.com رو اد کنید . تا مشکل رو حل کنیم

ena
05-08-2010, 22:29
سلام
منم دقیقا همین مشکلی که دوستمون HAMED_PCB دارند رو دارم و نمیتونم از برد استفاده کنم برد منم از سری جدیده و از ابتدا اصلا چشمک نمیزد فقط 7 تا از 8 تا led اش روشن بود و الان بعد از چندین بار erase باز هم روشنه!!
اگه ممکنه لطفا راهنمایی کنید.

HAMED_PCB
15-08-2010, 15:24
سلام ، امیدوارم مشکل ena تا حالا حل شده باشه. مشکل من به وسیله راهنمایی انلاین سایت (at91sam7x645@yahoo.com) حل شد. مشکل از usb بود. میکرو erase میشد ولی مسیر ارتباط میکرو تا کانکتور usb مشکل داشت به همین دلیل پیغام (usb device not recognized) میداد و من فکر میکردم میکرو erase نمیشه. به هر حال این پست رو گذاشتم شاید دوستی به این مشکل برخورد کرد.(با مراجعه به شماتیک برد ، راحت میتونید مسیر usb رو تا میکرو چک کنید)