PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت pcb برای at91sam7s64 ممکن هست؟

omid_safari
03-04-2010, 16:45
سلام دوستان
3 ماهه شبانه روز دارم رو برنامه نویسی آرم کار میکنم.
الان چیپ آرم64 به دستم رسد وکلا از زندگی ناامید شدم.8O
چطور میشه پایه های این آی سی رو لحیم کرد ومهمتر اینکه چطور میشه pcb پایه های اون رو در آورد؟ منظور کار با اسید و... هست.
لطفا راهنمایی کنید وگرنه ممکنه خودکشی کنم!:x

armstk
03-04-2010, 17:36
at91sam7x64 بردش رو اگر خودت میخای بسازی فقط میتونی یه آداپتور بسازی البته اگه یکم تلاش کنی میتونه برد متالیزه رو هم خودت در بیاری
من با همین روش ساده ی اتو یک برد برای at91sam7x256 در آوردم که خیلی هم خوب از آب در اومد ولی اگر میخای دقت کارت بالا باشه با سیلک اسکرین یا لامینت کار کن که دقت بالایی دارن

راه دیگه هم اینه که بری از pcb گروه زیلون استفاده کنی البته ااون برد متالیزه هستش و در صورتی که نمی تونی خودت بسازی باید بدی واست بیرون درست کنن

omid_safari
03-04-2010, 19:09
دوست عزیز ممنون از توجهت.
راستش من شغلم همین طراحی و ساخت پروژه های سفارشی هست ولی تا حالا با این ظرافت کار نکردم.
یعنی میشه این دقت رو با لامینت درآورد؟
منم دقیقا یه همچین چیزی میخوام.
قیمت آداپتور تو بازار چنده؟
You can see links before reply

omid_safari
05-04-2010, 16:20
سلام
یک برد آداپتور برای استفاده خودم طراحی کردم. تمامی پایه های gnd در این آداپتور به هم متصل هستند و لازم نیست تمامی پایه ها به زمین وصل شوند.
فضای خالی زیر چیپ به زمین متصل است تا از نویز جلوگیری شود. همچنین تمامی فضای خالی فیبر نیز زمین شده است.
سوکت رابط چیپ پین هدر معمولی است که در ردیف های 8 تایی استفاده شده است تا فضای کمتری اشغال شود.
مسیرهای سیم بسیار کوتاه شده اند یعنی حداقل ممکن.
ابعاد برد 4*4 سانتی متر است.
برای راحتی کار چند عدد از این برد در کنار هم چیده شده است.

moradi2
05-04-2010, 18:13
سلامون الیکم
به نظر من ارزش نداره به خاطر 10 هزار تومان ادم خودش رو اینقدر اذیت کنه .
من اولش خودم یه برد طراحی کردم باور کنید بیشتر از 20 هزار تومان خرجش کردم اما اخرش هم درست جواب نمیداد .
چون میکرو رو داشتم pcb برد کویر رو خریدم . پدرم در اومد تا میکرو مونتاژ کردم ، اخرش هم بعضی از پایه های میکرو درست عمل نمیکرد .
در نهایت یه برد اماده خریدم و خیال خودم رو راحت کردم .
بعد از یه مقدار کار کردن با میکرو و فهمید قلق اون ، یه دونه pcb برای خودم زدم و فقط پایه های مورد نیاز رو بیرون کشیدم
حرف اخر من :
به نظر من اگه شما میخوایید میکرو رو یاد بگیرید ، بهترین کار استفاده از برد های اماده هستش . بعد از اینکه کار رو یاد گرفتید و به میکرو وارد شدید به سادگی میتونید برای خودتون pcb بسازید و چون توی این pcb به تمامی پین های میکرو نیاز ندارید کارتون خیلی ساده هست و طراحی و مونتاژ ساده تر میشه .
شما میتونید با توجه به نوع پروژه از پایه های مورد نیاز استفاده کنید و بقیه ی پد ها رو از توی pcb حذف کنید .

omid_safari
05-04-2010, 18:23
سلام و ممنون از نظرتون.
با شما موافقم و دقیقا به همین دلیل این برد رو طراحی کردم.
این بورد فقط چیپ ست هست که پایه هاش به صورت پین هدر مثل همه قطعات الکترونیکی رایج اومده بیرون و آماده استفاده هست.
شما هر مداری که لازم داری بساز و به جای چیپ این سوکت رو قرار بده.
فقط با یک سوکت و یک چیپ که روی اون مونتاژ شده میتونی چیپ رو از یک مدار ورش داری و روی یک مدار دیگه قرار بدی.
این سوکت خصوصا برای عیب یابی مفید هستش یعنی زمانی که نمیدونی اشکال از چیپ هست یا سایر اجزا - به راحتی چیپ ها قابل جابجایی هستند.
البته من هم مثل شما این مدار رو برای تازه کارها توصیه نمیکنم و فقط افرادی که میخوان روی دو یا چند برد همزمان کار کنند میتونن حداکثر استفاده رو از این برد ببرن.
(( دوست عزیز قرار نیست این برد جایی لحیم بشه بلکه پین هدر مادگی روی برد دوم میخوره و پین هدر نری روی این برد چیپ ست لحیم میشه اینطوری مثل اینکه میخوای آی سی رو تو سوکت بذاری این برد چیپ رو روی مادگی برد دوم قرار میدی))
ممنون

omid_safari
05-04-2010, 18:25
ضمنا این برد فقط مخصوص چیپ at91sam7s64 هست فکر نمیکنم برد sam7s64 هم در فروشگاه موجود باشه.

Pioneer
19-04-2010, 18:14
آقایون اساتید!! مگه میشه برد متالیزه رو تو خونه تهیه کرد؟؟؟!!! چطوری؟؟؟

1nafar
20-04-2010, 20:39
سلام
تهیه کردن برد متالیزه زیاد مقرون به صرفه نیست ، اما برد های دو لایه رو میشه با سادگی توی خونه تهیه کرد ، برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالبی که اقای حسینا توی مجله ی 7و8 قرار دادن مراجعه کنید .